Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mi a véleményetek az állatkínz...

Mi a véleményetek az állatkínzásról? Mit lehetne tenni, hogy megszűnjön, vagy legalább ne legyen ennyire gyakori? Több lent!

Figyelt kérdés
Mire a nagy felindulás? A Fehér Isten című film után szerintem nem én vagyok az egyetlen, aki fel van háborodva az állatkínzás miatt. A film alatt többször elsírtam magam a barátnőmmel, nincs undorítóbb dolog ennél (a nemi erőszakkal holtversenyben) szerintem. Személy szerint én úgy gondolom, a kutyák (illetve más állatok) jóval több tiszteletet érdemelnek, mint a legtöbb ember. Nagyon sok ismerősöm van, akik kidobták a kutyájukat az utcára, miután kiderült, hogy nem fajtiszta (ahogy ők mondanák: korcs), vagy a kutyát rendesen megverték egy olyan apróság miatt, hogy a fűre pisilt. Hangsúlyozom, nem egy paskolásról, nem egy apró pöckölésről van szó, hanem szíjról, illetve ökölről. Elhatároztam, hogy a jövőmből - még ha nem is az egészet -, egy részt szeretnék az állatkínzás megakadályozására "áldozni". Hogy lehetne elkezdeni?

2014. júl. 13. 20:42
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Kifelejtettem: 15/L
2014. júl. 13. 20:44
 2/26 anonim ***** válasza:
91%
Felvilágosítás kell, méghozzá a te korosztályodnak és kisebbeknek. A felnőttekkel már sajnos nincs mit tenni, aki agresszív baromként élte le az életét, aki szerint az állatok tárgyak és a nevelés egyenlő a veréssel, az már nem fog változni, sötét tuskó marad. A fiatalokkal kell elkezdeni, hogy a következő generáció már normális legyen.
2014. júl. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
58%

Annál többet nem tudom hogy lehetne tenni, mint hogy törvény van ellene.

Illetve ezek után már mi magánemberek tehetünk érte:

feljelentéssel tehetünk érte, hogy érvényt is szerezzen ez a törvény.

Eddig hiába volt bizonyítva nem számított bűncselekménynek. Ma már az...

2014. júl. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
71%

Nehéz kérdés, maga az állatkínzás definíciója is. A filmben a legtalállóbnak a "korcsok" kitételt találtam. Szerintem a lesürgősebb a korcsok tiszteletének visszaszerzése.

A felesleges szaporulat visszaszorítása. Pillanatnyilag nem elfogadott a felesleges szaporulat elpusztítása, holott, ha nincs helye akkor az Illatos úton, vagy menhelyen végzi. (A menhely sem fenékig tejfel)

Van mit tenni bőven. Az első, talán annak a tudatosítása, hogy nem az adott fajtájú, hanem a túltenyésztett, rosszul szocializált állatok harapnak vártlanul.

Tisztázni kéne, hogy a kutyának màs igényei vannak, mint egy embernek.

Ez után lehet végiggondolni, hogy mit kell az állatkínzással tenni.

2014. júl. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
6%
Szép terv. csak, hogy tudd, családokban gyermekeket vernek, éheztetnek, koldulni küldik őket, stb, és értük sincs túl sok ember, aki tenne valamit. Igaz, róluk nem készült könnyfakasztó film még.
2014. júl. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
84%

"Szép terv. csak, hogy tudd, családokban gyermekeket vernek, éheztetnek, koldulni küldik őket, stb, és értük sincs túl sok ember, aki tenne valamit. Igaz, róluk nem készült könnyfakasztó film még."


ööö... ugye ritkán nézel filmeket..?!És miért van az, hogy mindig jön valami suttyó aki közli, hogy a gyerekek így meg úgy... hogyan függ össze? Amíg van bántalmazott gyerek, addig szabadon lehet kínozni az állatokat, vagy mi van a te agyadban?!

2014. júl. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
79%
Igen, kb. ez van az agyában...
2014. júl. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

5-ös!

Képzeld, édesanyám történetesen Családok Átmeneti Otthonában dolgozik, ahol való igaz, nap mint nap elődordulnak hasonló problémák: bántalmazott gyermek, anya, alig van pár szál ruhájuk, a kinőtt ruháim, játékaim szívesen felajánlottam nekik, anyáék pedig folyamatosan küzdenek a leírt problémák ellen. Mivel nem vagyok családgondozó, vagy szociális munkás, jelenleg ez a legtöbb, amit megtehetek értük, illetve az, hogy nyelvtanból és esetleg angol nyelvből korrepetálom őket, amit elméletileg jövő hónapban elkezdhetek. :)

Egyébként nem áll szándékomban kötekedni, de ha ez ennyire zavar, akkor miért nem mész az állatvédőkhöz ezzel, hogy ők miért az állatokkal foglalkoznak, mikor sok a hátrányos helyzetű gyerek, vagy család?

Elárulom: ez is probléma, ezt is meg kell oldani, mert ugyanannyira fontos.

2014. júl. 13. 22:14
 9/26 anonim ***** válasza:
10%
Majd felnőtt korodban kérdező, mikor lesznek igazi problémáid, te sem fogsz törődni azzal hogy megverik a kutyákat, felrúgják a macskákat, az igazi életet még nem ismered, majd rá fogsz jönni hogy a világ az nem egy habostorta.
2014. júl. 14. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, ismersz engem? Nem szeretnék a tucat dumával jönni, hogy nem tudod min mentem eddig keresztül, de kaptam elég pofont már az élettől, ez hogy jön ide? Attól, hogy írtam egy kort, semmit nem tudsz kikövetkeztetni az életemből. Ha valakiben van egy magyon pici jó szándék, akkor azt le kell szúrni? Mondom, menj az állatvédőkhöz és nekik mondd ezt. Akkor az egész munkásságuk egy felesleges dolgon alapul szerinted? 15 éves vagyok és TUDOM, milyen az élet, a tinikre vonatkozó sztereotíp gondolataidat tedd félre picit. Köszöntem!
2014. júl. 14. 00:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!