Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Találtam egy kis farkaskutyát...

Találtam egy kis farkaskutyát SOS?

Figyelt kérdés

találtunk egy kis farkaskutyát biztos hogy az apukám vadász és ő is azt mondta hogy az még pici kölyök cumisüvegből etetem most megeszi tehéntejet adunk neki az jó ha majd nagyobbacska lesz és már nagyjából önálló akkor lassan elvadítom magamtól majd visszaengedjük az erdőbe?

Sajnos erdélyben lakom erre felé nincs olyan hely ahová be tudnám adni és akik farkaskutyákkal foglalkoznak



2014. júl. 15. 14:28
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
62%
Farkasból nem lesz sosem kutya.
2014. júl. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
81%
2014. júl. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 A kérdező kommentje:

21-es nagyon hasznos volt a válaszod főleg indok nélkül...


22-es köszönöm szépen a linket

tehát akkor ahogy értettem a vadállat mindig vadállat marad és hiába tanítom meg neki mint a kutyáknál a "falka" rendet néha feljebb akar törni és akkor erőszakos is lehet?! :S

Pedig olyan édes mint egy kölyökkutya meg játékos is :)

hát nem tudom még mi legyen mert anyum szerint ott kellett volna hagyni had pusztuljon mert csak bajt csinál

apum meg én nagy állatvédők vagyunk :D azért is hoztuk haza mert könyörögtem neki akkor nem tudom mi legyen mert az tényleg nem akarom hogyha megnő és esetleg velünk marad akkor ránktámadna :S

2014. júl. 15. 15:56
 24/39 anonim ***** válasza:
31%

?ilyen indokot akarsz? Még azok a farkaskölykök, akiket emberek nevelnek fel, sem lesznek olyanok, mint egy kutya.

A farkas nem = a kutyával.

2014. júl. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim válasza:
23%
De ha ennyire állatvédők vagytok miért vagytok vadászok???
2014. júl. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
27%

A vadállatok egy részét ki kell lőni, különben túlszaporodnak, gondolom ez nem újdonság senkinek sem. Ettől még szeretheti valaki az állatokat, bár tény, hogy én nem lennék képes egyet sem kilőni, inkább meghagynám másnak ezt a feladatot.


Most az a lényeg, hogy minél több szervezettel felvegyétek a kapcsolatot. A farkas vadállat, akkor sem lesz olyan, mint egy kutya, ha a ágyadban alszik és kicsinek aranyos. Minél tovább van nálatok, annál kisebb eséllyel fog tudni beilleszkedni a vadonba. Hátha a helyi vadőr vagy vadásztársaság, vagy farkasokkal foglalkozó alapítány, stb. számon tartja, melyik falkában hány kölyök van, merre járnak és talán vissza lehetne helyezni az eredeti falkájába. Meg biztosan nem fogjátok tudni tartani, még a kutya-farkas hibrideket sem lehet olyan szinten szocializálni, mint a kutyákat, nemhogy egy tisztavérű farkast.

2014. júl. 16. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 Imola Ágnes ***** válasza:
74%
Nah, ez az, hogy nem segítséget kérsz a farkas számára, hanem meg akarod tartani, mert édes. Bocs, én is erdélyből vagyok, és bocs deén is magyar vagyok, és az amit magyarázol hülyeség. Lehet, hogy beveszi az, aki enm itt él, de ez a "majd engem hibáztatnak, mert magyar vagyok" réges rég lejárt lemez. Ha azt hiszed, hogy most hibáztatnának, az azért van, mert hibás vagy. Amúgy várd csak meg mi lesz akkor, ha rájönnek, hogy illegálisan tartasz vadállatot. Ahhoz bizony engedély kell, és akár b9rt9nböntetéssel is járhat: [link]
2014. júl. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
14%
Farkas is már nevelt fel ember , akkor egy ember miért ilyen ?? Minden farkas tudja hol a helye , van aki a szabadságra vágyik , de van aki egy gazdinál érzi jól magát.
2014. júl. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
16%
Ezen az oldalon csak ilyen panel harcosok vannak úgyse tudják átérezni a helyzeted. Inkább csináld úgy ahogy jónak látod.
2014. júl. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
43%

85%-os, tanultál te már valaha etológiát??

Egy farkasból SOSE lesz kutya! Pláne nem abból amelyik vadon született!!!! Kölyökként cuki, igen, meg el is fogadja az embert, igen. DE ahogy felnő, és megérzi a "gazdáján", hogy lanyhul, beteges, fáradt, tehát nem érzi életerősnek, azonnal rá fog támadni, mert meg akarja szerezni a vezető pozíciót tőle. A falkában is ezt csinálják. Amint az alfa legyengül valamelyik falkatag felül akar majd kerekedni rajta!

Jobban tennéd ha beadnád egy vadasparkba, vagy állatkertbe, az ő érdekében! Most még kicsi, így könnyebben be tudnák szoktatni egy adott falkához őt a gondozók. Nagy korában ez már nehezebb.

Nem kifogásokat kell keresni, ha valóban segíteni akarsz rajta akkor felülsz a buszra és viszed. Nincs olyan, hogy messze van.

2014. júl. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!