Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Állatkínzó leszek?

Állatkínzó leszek?

Figyelt kérdés
Szóval van egy fél éves njuhász keverék kutyusunk, aki most kint van a kertbe. Viszont 1 hét mulva költözünk be a házunkba, ahol sajnos nincs kerítés. Anyagi okok miatt majd csak 3-4 hónap múlva lesz csináltatva. Nos, a kérdésem az lenne, ha a kutya addig láncon lesz az álkatkinzásnak minősül es feljelenthenek? Esetleg tanácsokkal is elláthatok, mire figyeljek mi hogy lenne jó stb...

2014. szept. 13. 12:46
1 2 3
 1/27 lülü-ke ***** válasza:
43%
ha csak ideiglenes időre akkor nem !
2014. szept. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
80%
Féléves kutyát én inkább bevinném a házba, nem láncon tartanám....
2014. szept. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 KGabi0000 ***** válasza:
70%
Az egész a lánc hosszán múlik,ha pedig nem ugat folyamatosan a kutyád az se egy hátrány.Ha nem ugat és megfelelő hsszúságú láncon van,akkor nem jelenthetnek fel és nem is leszel állatkínzó,főleg ha emellett sétálni is elviszed.
2014. szept. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
83%

A törvény szemében ha megfelelő hosszúságú a lánc, akkor nem. Kérdés az, hogy a kotnyeles szomszédok mit fognak szólni hozzá. Kerítés nélkül gond nélkül elvihetik.

Nem rosszindulatból, de pl amit nálunk művelnek az öregasszonyok, ha nem lenne kerítésünk már kutyám sem lenne, mert valamelyik hazavinné gondolván én szemét vagyok és nála jobb sora lesz.

2014. szept. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Bevinni nem lehet, mert az "örömpisi" nagyon sok nála, mindent összefröcsköl. 3 hónapig ittbent volt, a férjem nem tudott együtt élni vele
2014. szept. 13. 12:50
 6/27 A kérdező kommentje:
És milyen hosszuságu lánc kellene? Mi 4 méterre gondoltunk. Esetleg valaki nem tudja, milyen árban kapható lánc?
2014. szept. 13. 12:52
 7/27 KGabi0000 ***** válasza:
81%
4m-es lánc a minimum,innentől tietek a döntés mekkora legyen,láncot lehet kapni a mezőgazdasági és kertészeti boltokban is,az árát nem tudom.
2014. szept. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
93%
ha van helyetek, csináljatok futóláncot. Lényegesen nagyobb lesz a bejárható területe.
2014. szept. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
89%

Hát, én biztos nem merném kinthagyni a kutyát. Akárki akármit csinálhat vele. Elvihetik, de a beteg lelkű hülyegyerekeknek is kedvenc játékszere egy láncra kötött fiatal kutya kerítés nélkül. Inkább vinném be a házba, nem tart semeddig feltörölni utána a pisit.

Feljelenteni egyébként nem fognak miatta, ha elég hosszú a lánc, ha téged csak ez érdekel, akkor nyugodtan tedd ki a kutyát, ahova akarod.

2014. szept. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
80%
Egyetértek az utolsóval. Azt a kis baleset-pisit gyorsan fel lehet törölni.
2014. szept. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!