Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Megmentettem egy máltai...

Megmentettem egy máltai kutyát, hogyan tovább?

Figyelt kérdés
A történet az,hogy drága rokonom vett egy máltai selyemkutyust ,kb 2 hónapja. Két hetet bent volt lakásban ,de a kedves gazdija felelőtlensége miatt nem lett magától szerencsétlen kutya szobatiszta,emiatt kidobták az udvarra. Már 2 hét múlva elakarták adni szerencsétlen kuytust,de nem jött neki össze. Emiatt elkezdték kínozni. A mai nap feléjük jártam,és röhögve mesélte a "kedves" rokonom,hogy tegnap a fejük fölött lóbálták a kutyát,és hogy az milyen vicces volt,ahogy a póráz végén lebegett a szerencsétlen kutyus. Első mondatom az volt,hogy menniyért adják,mert én nem hagyom itt szegényt. Mondtak egy bizonyos összeget,amit én abban a percben ki is fizettem,és elhoztam a kutyát,hogy ne kelljen itt gyötrődnie tovább. Első felvevésekor észrevettem a csatakos,gubancos,földig érő bunda alatt a kutyán,hogy izomzatot,és legfőképpen hájt,abszolult nem érzek a kutyán,csupán a csontvázát. Ezek után nagyon elgondolkoztam,hogy miként tudnék bosszút állni a volt gazdán,de nem tudom hogyan tegyem. Gondoltam arra,hogy felhízlalom a kutyust,hogy úgy nézzen ki ahogy kelljen. És kozmetikushoz elviszem,és azért is megmutatom,hogy milyen gyönyörű, szeretni való kuytust is kínoztak,és dobtak félre. Viszont elgondolkodtam azon is ,hogy örüljenek,hogy nem jelentettem fel őket állatkínzásért! Tanácsokat kérek,és tippeket,hogy ezek után hog viszonyuljak a drága rokonaimhoz!

2014. dec. 20. 18:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha bosszút akarsz állni a volt gazdán, jelentsd fel. Az ilyen emberek nem normálisak.
2014. dec. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben valószínűleg szóba se állnék velük addig, míg be nem látják, milyen undorító dolgot tettek. Ha meg újabb kutyát szereznek be, és azzal is ezt csinálnák, nem gondolkoznék egy percig sem, mi a következő lépés!

Sok sikert a kutyusnak a felépüléshez! Én orvoshoz is elvinném, hogy beoltsa!

2014. dec. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Oltásai megvannak, az előző gazdája által,mivel még kölyökkutya,csak attól félek,hogy valami csontja eltört,vagy ilyesmi,ami miatt később ,vagy akár most is egészségügyi problémái lesznek. Elfogom vinni két ünnep között állatorvoshoz,hogy teljesen vizsgálja ki,és valami vitamin injekciót is adatni fogok neki. A feljelentéssel pedig az a gond,hogy rokon,pedig ha nem lenne az,vagy hogyha esetleg távolabbi rokon lenne,higyjétek el,nem is gondolkoznék a hatóság felkeresésében. De így sajnos ezt nem tehetem meg!
2014. dec. 20. 18:43
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd őket a francba...semmit nem tudnál rájuk bizonyítani. A lényeg, vagyis a kutya jó helyen van, ez az, ami számít.
2014. dec. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát igen,inkáb azért is jó húsba szedem a kis drágát,kozmetikushoz is elfogom vinni,és azért is megmutatom nekik,hogy milyen kis aranyos ,szeretni való kutyuskát lehet belőle faragni,a lényeg ,hogy most már boldog élete lesz,pont most etettem meg,és megvártam míg odajön hozzám,hogyha gugolva hívom,és odajött,félve,de lassan odajött,kb belekerült 10 percembe,mivel nagyon bizalmatlan a kincsem,de sok -sok türelemmel,meg szeretettel,nagyon kis aranyos családi kutyuska lesz belőle. Remélem ,hogy kifogja heverni a történteket. De ha belegondolok,hogy mindez tegnap történt,mármint a nagyon rossz része,és mégis annyira jó érzés tölt el,mivel én azért csak idegen vagyok számára,de mégis van annyi bizalom benne,és megbocsátás az emberi hülyeségek felé,hogy odajött hozzám! Anyira hihetetlen. :)
2014. dec. 20. 20:58
 6/10 anonim válasza:
100%
Szívmelengető, amikor ilyet olvas az ember! Sok sikert a kutyus felépüléséhez, örülök hogy léteznek még ilyen jólelkű emberek!
2014. dec. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) És ha valaki szeretné tudni,akkor mondom az infókat Tappancsról: minden nap egyre több babusgatást kap,és ha már meglát akkor hatalmas farokcsóválással üdvözöl,és magától jön hozzám,teljes átalakulása hamar elkezdődött. :) Étel szempontjából nagyon válogatós,és nem eszik eleget szerintem,de majd az állatorvossal konzultálok ez ügyben. :) De arra rájöttem hogy konzerv kutyakajából eszik a legtöbbet. Jelenleg főzök neki tehát rizst,konzervet,meg darálthúst kap. És már a többi kutyusommal is jól kijön. Annyira jó,hogy viselkedése már teljesen más. Persze még látszik azért rajta,hogy ő a legfélősebb,de a kis bischon szukám biztatja,hogy itt már jó helye van,itt nem verik meg amiatt hogyha ugrál örömében. :)
2014. dec. 22. 15:35
 8/10 anonim ***** válasza:
Kérlek rakj fel róla egy képet kíváncsi vagyok h jobban van e már :)
2014. dec. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én azért megmondanám nekik, hogy amit ők tettek, az állatkínzás, és ha legközelebb akármilyen állatot tartanak, és úgy, hogy az neki nem jó, akkor már nem hagyod annyiban, és feljelentést teszel. Örülhetnek neki, hogy most nem tettél.
2014. dec. 25. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Úgy is én jönnék ki rosszul a család miatt! Mivel ők a szentek a családba,és még én lennék a csicska,hogy miért vádolom őket! Inkább engem már csak a kutya jövője érdekel!
2014. dec. 26. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!