Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért vágják "vissza" bizonyos...

Miért vágják "vissza" bizonyos fajta kutyusok füleit? Ez nem állatkínzás?

Figyelt kérdés
Volt, aki azzal érvekt, hogy ha nem vàgnàk vissza, akkor nem hallana ùgy a kutyus. Ez igaz?

#kutya #àllatkínzàs
2015. febr. 22. 03:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Tudomásom szerint Mo-on tilos bármilyen csonkítás, kivéve egyes munkakutyáknál, ahol a munkát akadályozná vagy balesetveszélyes lenne anélkül foglalkoztatni a kutyát.

A hallását biztos nem befolyásolja az eredeti fül mérete.

2015. febr. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
Nem, ez nem igaz, hogy nem hallana úgy.
2015. febr. 22. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
27%
Nem nem tilos. Bizonyos kutyák ( pl : dobermann) esetében engedélyezett. Bármelyik állatorvos megcsinálja, én nem értek egyet vele, szerintem ez csak egy divat... , DE teljesen fájdalommentes és nincs hatással a hallására. Ez olyan mint a pudliknál a giccses szőrnyírás.
2015. febr. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

Utolsó, tévedés!

A dobinak sem engedélyezett a fülvágás!

2015. febr. 23. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%

Aki lepontozott, az írja be szépen googlebe, hogy "dobermann fülvágás törvény", és meg fog lepődni.

2012-es cikk szól arról, hogy betiltották, szóval már három éve.

2015. febr. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
21%
Én nem vagyok oda a fűl, farok csonkításáért, mert úgy gondolom, hogy semmi értelme! Azaz, valakinek úgy jobban tetszik és ennyi... De ezért betiltani nagy, nagy hülyeség volt! Mivel tényleg (!) fájdalommentes és nem állat kínzás! Olyan mintha azt tiltanák be, hogy tetszés szerin vágasd a bundáját. Ezt a döntést szerintem a sok hozzá nemértő, laikus, nyavalygó ember miatt hozták meg, hogy "az állat kínzás, jaj szegény kutya... Levágni a fülét? Biztos fáj neki, jaj! Barbárok!" Bezzeg az ivartalanítást, meg reklámozzák mint a nemtom mit! Én nem vagyok ellene, de ezeken az elveken inkább azt lehetne betiltani, mivel attól tényleg lényeges változások mennek végbe a kutya testében, megváltozik tőle, nem lesz ugyanaz! Én tudom, hogy sok (majdnem minden) esetben hasznos, de az egy olyan dolog ami lényeges, nem úgy mint a fűl vágás és nem lehet róla megkérdezni a kutyát! Én imádom, a kutyákat, állatokat, de azt vallom, hogy nem szabad emberi érzelmeket tulajdonítani nekik. Nem éreznek, gondolkodnak úgy mint mi! Ezen az alapon hatalmas hülyeség amit előbb írtam, de az még nagyobb, hogy nem szabad a fülüket vágatni!
2015. febr. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ja, nem fáj persze.

A szomszédom dobija ott sírt meg nyüszögött, mikor a fülvágás után az az "antenna" volt a fején, ami beállítja a füleket.

Képzeld már el, hogy van egy nyílt sebed, ami ki van nyújtva, és húzódik.

Maga a műtét nem fáj, de utána ott szenvednek a gyógyulással, szegény kutya minden áron le akarta magáról szedni azt a szart.

2015. febr. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Törvény tiltja a csonkítást legyen az fül vagy farok.

Plusz a dobermannál is már a standard sem kívánja a vágott fület.Azért akadnak még olyanok akik csonkítanak,de az orvos is aki megcsinálja a prakszisával játszik...

Általában határon túlra szokták vinni.


Amúgy hallani ugyan úgy hall a kutya,csak állítólag vannak olyan fajták amiknek begyullad a füle ha nincs vágva ( ezzel az amerikai sztaffordshire gazdák szoktak érvelni ) bár ezt sem bizonyították be.Munkánál sem okoz gondot a hosszú farok több aktívan dolgozó rottweilert tudok hosszú farokkal.Sőt boxert is tudok akikről mindig azt mondják ripityára törik a farkukat ha az meg van hagyva....


Ezek mind csak olyan érvek amikkel próbálnak kifogást találni arra miért vágatták le a kutya adott részét...nem merik bevállalni,hogy csak azért mert nekik úgy szebb esztétikusabb.Egészségügyi vonzata nincs neki,hogy van vagy nincs.

2015. febr. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%

Igaz tiltott a fül és farokvágás de sokszor nagyon praktikus. Igen a gyógyulás (két hét ) kellemetlen dolog, de még kellemetlenebb dolog amikor minden nyáron, kirágják a legyek a kutya fülét, vagy élete végéig szenved a begyulladt füle miatt.

Saját tapasztalatból beszélek. Két canariom van plusz egy németjuhim. Kollégámnak meg corsoja. A németjuhimnak minden nyáron kenegetni vagy fújni kell a füleit, különben szétrágnák a legyek. Kifejezetten utálja a napi sprayzést , kenegetést. A canarióknak nincsen mit megtámadni. Pici fülük van. A kollégám corsojának, meg van hagyva a füle, de egész évben rázza, mindig be van gyulladva neki. Több ezer pénzeket hagy a dokinál a kencékre. Egy darabig jó, de mindig előjön a gyulladás.

Elsősorban a fülvágás azért lett kitalálva hogy munka közben ne sérüljön. Pl a dogo canario eredeti munkája a nyáj őrzés volt. A juhot , borjút rabló kóbor kutyákkal végeznie kellett.

Dobival ne érveljetek, azt a fajtát nem ismerem. Tehát NEM divatból lett kitalálva!


Ivartalanítás: Szintén két két szenvedéssel jár, és bár többet nem tüzel.....De! Mivel kiürülnek a hormonok, az állat meghízik, és előfordul az inkontinencia. Vagyis vizelettartási gondok. Persze kezelhető ez is, de élete végéig gyógyszerezni kell...... Az én szuka kutyámnak is ez a problémája, és elég kellemetlen volt volt így munkába járni vele.

Le lehet pontozni, nem érdekel, de mindennek vannak előnyei és hátrányai. Nem vagyok híve sem a fül-farok vágásnak, sem az ivartalanításnak mert mindkettő CSONKÍTÁS, de mégis praktikus!


Érzelmek: Minden gerinces állat érző lény! Ezt már a törvénybe is beleírták! Nem csak fizikai fájdalmat éreznek hanem lelkileg is össze tudnak törni. Aki azt a hülyeséget írta hogy nem éreznek, javaslom nézzen bele egy megkínzott kutya szemeibe! Majd nézze meg felépülés után!!! A szemei mindent elárulnak az ÉRZELMEIRŐL!

2015. márc. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Utolsó 6os vagyok és teljes mértékben egyet értek veled!De, ha rám gondolsz én nem azt írtam, hogy nincsenek a kutyáknak érzelmeik, hanem hogy nem olyanok az érzelmeik mint az embereknek és ez az igazság... Olvass utána!
2015. márc. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!