Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ki az a hülye aki a macskának...

Ki az a hülye aki a macskának és kutyának vegetáriánus étrendet adjon?

Figyelt kérdés

-Mind a kettő Ragadozó

-Nem szeretik



2015. márc. 22. 15:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Elég nagy tábora van külföldön. Csak éppen még megveszik hozzá a drága kiegészítőket, mert egy kutyagyomrot nem lehet becsapni.
2015. márc. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
22%
Én mondjuk nem etetem a kutyám eszerint, de tény, hogy a világ legtovább élő kutyái közt sok vega van.
2015. márc. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi értelme.
2015. márc. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
49%

Először is, nem minden ragadozó kizárólag húsevő. Ráadásul a húsevő állatok is fogyasztanak növényeket, csak nem lelegelik, hanem az elejtett állat gyomrából, előemésztett formában, így képesek csak azt megemészteni.

Ezen kívül nem vennék minden ragadozót egy kalap alá. Pl. egy oroszlánt nem tarthatnánk életben növényi táplálékon, de a macska és kutya évezredek óta az emberrel él, így megtanulták megemészteni az ő táplálékát is.

A macskáknak életfontosságú a taurin, tehát vegetáriánus táplálás esetén ezt mindenképp pótolni kell, ha a vadászatra nincs lehetősége (pl. egér, kisebb madarak, pockok). De a macskák is rajonghatnak különféle növényi kajákért, pl. a legtöbben szeretik a főtt kukoricát, vagy a sült sütőtököt. A kutyák is szeretnek bizonyos növényeket, gyakran maguktól lelegelik az epret, málnát, szőlőt, és ott ólálkodnak, ha az ember diót tör. Őket könnyebb rászoktatni egy vegetáriánus táplálkozásra, és veszélytelenebb is, mint a macskáknál. Viszont mindkettő esetében igaz, hogy ez nagy tudást és odafigyelést igényel.

Vannak kutyák, akiket allergia miatt muszáj így etetni, nekik nincs is más választásuk. Szóval ennek is megvan már a "tudománya", nem kell alapból elítélni, ha csak keveset tudunk róla.

2015. márc. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
4-es én arról veszéltem aki teljesen kiegészítők nélkül csak zöldségeket.
2015. márc. 23. 01:26
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan én vega vagyok, de eszembe nem jutna csak ilyen étrenddel etetni az állataimat :)
2015. márc. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"...én arról beszéltem aki teljesen kiegészítők nélkül csak zöldségeket...."


Az nem vegetáriánus, hanem vegán.

2015. márc. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
60%
A macska nem tudja megemészteni a növényi táplálékot, kb. olyan, mint egy kis oroszlán, az ember azért tartotta, mert megfogta a rágcsálókat. A kutya meg tudja emészteni bizonyos mértékig a növényeket ( rizs pl.: ), de a krumpli úgymond átszalad rajta emésztetlenül. Nem azonos fajról beszélünk, de aki csak növényi táplálékot ad a kedvencének, az ne ijedjen meg, ha feldobja a kutyus, vagy cicus a talpát 2-3 éven belül. ( hülyeség a köbön :D )
2015. ápr. 2. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én ezt soha nem tenném
2015. ápr. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
12%
Amerikában a vegánok úgy döntöttek már nem elég más emberek arcába dörgölni a nagy állatszeretetet, de most a háziállatokra is rá akarják erőszakolni. Namost a kutya valamenyire mindenevő, ő még esetleg kibír egy spéci kutyatápos étrendet, de a macska 100% húsevő, nem eszi meg a "zöld tápot" és éhen hal. Az ilyennek lenyomnék a torkán egy fél birkát...
2015. ápr. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!