Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Halálra verték ismerősöm fél...

Halálra verték ismerősöm fél éves cicáját. A tettes 7 éves. Mit tehetünk?

Figyelt kérdés

Győr mellet az ismerősöm (unokatesómék) másfél hónapja vettek egy tüneményes cicát. Tehát alig lehetett fél éves. Most mondja hogy tegnap amíg nem voltak otthon a szomszéd 2 gyerek (5,7) évesek átmentek az udvarukra, gondolom nyitva maradt a kapu. És tollasütővel megverték a macskát. A doki már nem tudta megmenteni. Elvileg átszakadt a rekeszizom és még gondolom volt belső vérzése.

Én, bár még egyszer sem láttam a macská, még mindig tiszta ideg vagyok. Nem tudom a helyükbe képzelni magam, én biztos szétvertem volna a fejüket.


Mit tehetünk. Feljelentés, gyámügy, állatvédelem??



2015. ápr. 18. 13:58
1 2 3 4
 11/35 anonim válasza:
100%
régen az ilyen kis nyomorultakat a Tajgetoszról dobták le, hát az a kettő is megérdemelné. szegény cicád lekarmolta legalább a bőrüket?
2015. ápr. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
94%

Első a védelem;nem szabad kint hagyni cicákat.Még túl kicsi is volt,kiszökhetett volna,elüthette volna egy autó.

Második a gyerekek.A szülőket kell felelősségre vonni,hogy nem felügyelték őket.A gyerekek is kimehettek volna az utra,elüthette volna őket egy autó.

Gyereket nem hagyunk egyedül!

2015. ápr. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
Honnan tudjátok, hogy a gyerekek verték meg a macskát egy tollasütővel?
2015. ápr. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:
Először is, a 11. válaszadónak mondom hogy nem a mi cicánk volt. Nekem 2 macskám van 3 és 15 évesek, ők köszönik jól vannak. Egy másik utcában az unokatesóméké volt az új cica. még nem is láttam élőben. Hogy honnan tudom hogy ők voltak, mert ők mondták és minthogy 20 éve a rokonaim tudom hogy nem szoktak hazudni.
2015. ápr. 18. 21:18
 15/35 hell-ikon ***** válasza:
100%

Úgy igazán nem tudom mit lehetne tenni ebben a helyzetben. Tekintve, hogy eleve nincs bizonyíték a tettes kilétére, minden csak feltevés.

Másodszor meg, ha tényleg ezek a gyerekek voltak, hiába tennétek bejelentést, túl fiatalok ahhoz, hogy büntetni lehessen őket.

Ez tipikusan annak a szar szülői hozzáállásnak, nevelésnek lehet az eredménye, amikor a szülő minden élő, mozgó lénytől tiltja a gyereket, mert fúj beteg leszel, megkarmol, megharap, stb.

Ugyan meglehet próbálni értelmes hangnemben megbeszélni ezt a szülőkkel, de nem hinném, hogy vezethet ez bárhova is pont a fentiekből kiindulva (bizonyíték hiánya).


Amit tehetnek: a cicust szépen csendben eltemetni, meggyászolni, aztán ha készen állnak rá _esetleg_ másik kisállatot beszerezni.

2015. ápr. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
100%
Igen ha készen állnak rá másik kisállatot beszerezni és utána agyonverni a két gyereket! Nekünk is van 2 kiscicánk kint vannak az udvaron még se üti el őket az autó mint ahogy az egyik kommentelő írta nem lehet mindig házban tartani őket. Meg van az anyjuk hát azt imádom annak ellenérr hogy hangulatingadozása van egyik percben cuki aztán morog nem lehet hozzá érni. Én tuti szétvernék a kis nyomorék kölkök fejét! Én 7 évesen nem is tudtam volna bántani egy állatot se már akkor állatmentő akartam volna lenni meg se fordult a fejemben hogy agyonverjek egy aranyos kiscicát. Az ilyen gyerekekből lesz a gyilkos! Már most azok!
2015. ápr. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
Elnézést az elírásokért.
2015. ápr. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%

A kedves szülőkkel elég komolyan elbeszélgetnék, és olvasásra ajánlanám nekik csáth géza - anyagyilkosság és a Kis emma című műveit. Kifejezetten jól demonstrálja, hogy hova jutnak el azok, akik már ilyen kicsiként állatokat ölnek meg.


Egyébként lehet, nem leszek népszerű, de én gondolkodás nélkül hatalmas parasztlengőket kevertem volna le a porontyoknak, pedig elítélem a gyermekbántalmazást is.

Ha ők nem tettek ilyet hirtelen felindulásból, akkor a legjobb, ha átmennek a szülőkkel beszélni, és javasolnak egy látogatást a pszichiáternél, a gyerekek részére. Habár ha így viselkednek, valószínű a szülőktől sem azt látták, hogy tisztelni kell az életet, és jól bánni az állatokkal.

2015. ápr. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim válasza:
0%
Hihetetlen hová süllyed a világ... lassan egy állatnak több joga lesz, mint egy embernek. Szerintem ez a mai világ hátrányai. Ezt látják a tv-ben, ezt hallgatják, és ezt játszák. Az erőszak mindenhol jelev van. Pl disney csatornán tegnap : "kitaposom a beled te szemét!" Csodálkozunk hogy beteg a társadalom? Amúgy aki meg azt írta hogy verjék meg a gyerekeket...sokat nem segítene. Hisz adsz neki még egy traumát, amitől romlik a lelkivilága. Én így gondolom.
2015. ápr. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó.

Senki sem mondta, hogy többet ér.

Sem embert, sem állatot nem szabad kitenni felesleges szenvedésnek, brutális halálnak.

A különbség az, hogy a macska nem verte volna halálra a gyerekeket, puszta szórakozásból.

És sajnálom, de ha az én szeretett kedvencemet ölte volna meg egy idegen gyerek, akkor esélyes, hogy kapott volna tőlem egy brutális pofont.

Szerinted a gazdának nem lelki trauma, ha meghal a macskája? Főleg, hogy ilyen kegyetlen halállal?

A gyerekek, meg ha egy élet kioltásához elég lelkierőt tápláltak magukban, akkor bizony nem egy pofon fog nekik ártani.

Hozzáteszem, elítélem a gyermekbántalmazást, de tudod, szükség törvényt bont.

Bár esélyes, a szülők hibája ez a fajta magatartás. De kitudja, majd megélik-e ők is a nevelésük böjtjét, ahogy a két említett novellában történt, az állatkínzó gyerekek szüleivel.

Tudod, kriminológiai tény, hogy a gyilkosok állatokon kezdik. Aki ilyen kiskorban ennyi gonoszságot táplál, és képes véghez is vinni, szerinted milyen felnőtt lesz?

2015. ápr. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!