Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Halálra verték ismerősöm fél...

Halálra verték ismerősöm fél éves cicáját. A tettes 7 éves. Mit tehetünk?

Figyelt kérdés

Győr mellet az ismerősöm (unokatesómék) másfél hónapja vettek egy tüneményes cicát. Tehát alig lehetett fél éves. Most mondja hogy tegnap amíg nem voltak otthon a szomszéd 2 gyerek (5,7) évesek átmentek az udvarukra, gondolom nyitva maradt a kapu. És tollasütővel megverték a macskát. A doki már nem tudta megmenteni. Elvileg átszakadt a rekeszizom és még gondolom volt belső vérzése.

Én, bár még egyszer sem láttam a macská, még mindig tiszta ideg vagyok. Nem tudom a helyükbe képzelni magam, én biztos szétvertem volna a fejüket.


Mit tehetünk. Feljelentés, gyámügy, állatvédelem??



2015. ápr. 18. 13:58
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
0%

"és egy kisgyereknél ki gyengébb? Egy állat."



Már megint az állatok. Egy gyereknél nem lehet gyengébb egy másik gyerek? vagy már annyira véded az állatokat, hogy ez például eszedbe sem jut? Hagyjuk már ezt az egészet. Marhát miért hoztam fel példának? talán azért,mert egyes állatvédők, azért is képesek hisztizni, hogy egyáltalán húst merek enni.

2015. máj. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

Mivel nem az iskolai bántalmazásról volt szó, hanem az állatbántalmazás pszichológiai okairól, és annak további végkifejletéről, nem, nem ezt hoztam szóba.

De veled nem igazán érdemes semmiről vitázni.

Írtam neked nem egy, nem kettő, három alátámasztott tényt.

Azokat kikerülöd, és kitalálsz valamit, amivel továbbviheted a dolgot, mivel reális magyarázatot, indoklást, érvet az általam mondottakra nem tudsz mondani. Mondjuk nem csoda, mert a bizonyított tényeket nehéz lehet megdönteni.

Azzal meg, ha szerinted az értelmetlen kínhalál tök normális dolog, és idáig ér az empátiád és erkölcsöd, nem tudok mit csinálni.

Csak arra kérlek, ne nemz gyereket, aki először állatkínzó lesz, aztán pedig gyilkos. Ilyen értékrendel és empatikus képességgel te remekül kitermelnéd a következő sorozatgyilkost/erőszaktevőt

2015. máj. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
#27-es válaszoló..Mi az hogy egy embernek TÖBB JOGA VAN AZ ÉLETHEZ mint egy állatnak!? Már miért lenne több joga? Kérlek ezt fejtsd ki nekem, tényleg érdekel, de ha lehet kutatásokkal alátámasztott válasz legyen ha kérhetem. (linket privátban kérek [kutatások]) :D Nem hiszem el hogy léteznek hozzád hasonló emberek...Tudod, a selejt ember fogalmát te aztán rendesen kimeríted. :D
2015. júl. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 A kérdező kommentje:
Örömmel vagy épp pont hogy nem örömmel mondom hogy azóta persze beszéltek a szülőkkel akik leültek beszélni a gyerekekkel. Hogy van e hatásuk, nem tudom, azóta ilyen nem történt, az új cicát pedig senki sem bántja, Szval egyenlőre reméljük végleg megoldódott az ügy, mert az biztos hogy ha még egyszer ilyen lesz, akár szülők tudták, akár nem kihívatjuk keresztszüleimmel a gyámügyet a rendőrséggel együtt .
2015. júl. 10. 22:38
 35/35 hell-ikon ***** válasza:

Hosszú és boldog életet kívánok a családnak az új cicussal. :)

15-ös voltam

2015. júl. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!