Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ebben a helyzetben elvihetik...

Ebben a helyzetben elvihetik a kutyam?

Figyelt kérdés
van egy 1 eves rotim. sajnos a lakok kihivtak rank az allatvedoket ellenorizesre ok nelkul. az allatvedok az en kutyamnal mindent jonak lattak. edesanyamnak is van kutyaja neki az oltasokat kellet potolni es szombaton jonnek vissza. hallotam fel fullel ,hogy a kutyam el akarja vitetni az allatvedokkel,akinek en vagyok a tulajdonosa. edesanyam nem szereti mar a kutyam mert ellopja a kajajat neha. megbeszeltuk anyammal 2 het es koltozunk el a kutyammal eggyutt. elvihetik a kutyam ez miatt hogy koltozunk is el es nem az o tzlajdona a kutya?
2015. ápr. 23. 19:17
 1/7 piriiiii ***** válasza:
Nem hiszem. Mindegy, hogy kinek a házában lakik a kutya, ha van gazdája, és a gazdájával él. Költözni megszokott dolog, tehát az sem lehet ok. Ha jól, egészségesen és szeretetben van nevelve, megvannak az oltásai, a chipje, nem látom okát, amiért elvihetnék.
2015. ápr. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kicsit zavarosan fogalmazol. Miért hívták rátok az állatvédőket?

Akkor szokták kihívni, ha a kutya rosszul van tartva, pl. láncon van, vagy állandóan bezárva, vagy éhezik, bántják, ilyesmi.

Ha rendesen bánsz a kutyáddal, megvannak az oltásai, chipje, és a fentiek nem állnak fent, akkor nem vihetik el (nincs láncon, rendesen van etetve, törődve vele).

2015. ápr. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én hiszek az emberek roszindulatában és az ellenőrzésben, pláne ha valaki panelban vagy társasházban lakik . Micsoda ? Mint a szél úgy küldik ki az emberre okkal ok nélkül a hatóságokat . Betöltötted a 18. életévedet, nagy korú vagy már, mert akkor az anyukád nem veheti el a beleegyezésed nélkül és nem vitetheti csak úgy uk muk fuk el a kedvencedet .
2015. ápr. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
igen elmultam 18. es igen panelban lakunk es azert jottek ki mert hogy utjuk meg verjuk a kutyakat ugatnak vonyitanak,sehol sem igaz. nekem van meg egy nemet juhaszom is igy 3 kutyus van a hazban. de miota a roti ittvan azota piszkalnak,pedig egy kedves ,kis csinytevo :). olyanok a szomszedok hogy csovalo farokkal megy a kutya felejuk,es az a megjegyzese a lakonak,hogy a kutya meg mindig ilyen vad? egy kis legynek se artana
2015. ápr. 23. 20:59
 5/7 anonim ***** válasza:
Bizonyíték nélkül biztos vagyok benne, hogy nem veszik el a kutyust, kutyusokat . Meg bizonyosodik a hatóság is mindenesetben arról, hogy megalapozott e gyanú, a feljelentés, a bejelentés . Azért gáz ez az egész amiről írsz, mert ma már, napjainkban törvény szabályozza az állattartást is a társasházakban . A lakók tudomása nélkül és előzetes véleményének ki kérése nélkül elviekben egynél több kutya nem tartható panelban, társasházban . Anyukáddal talán még szót érthetnél és egyezkedhetnél, de vad idegenekkel, akik kötik az ebet a karóhoz és mások kárán örvendeznek, púúúúúúúú, reménytelen .
2015. ápr. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 hell-ikon ***** válasza:

Na nézzük csak...


Mivel a kutya a Te tulajdonod (tehát te vagy beírva az oltási könyvébe, mint tulajdonos, illetve van szerződésed a kutya vételéről), így anyukád nem adhatja oda, a te nevedben nem mondhat le a TE tulajdonjogodról a kutyát illetően az állatvédők javára.


Ha a kutya az állatvédelmi törvényekben foglaltaknak megfelelően van tartva, akkor szintén nincs nyomós ok az elvételére. Kiemelném, hogy állatvédők nem kobozhatnak el állatot. Azt csak a hatóság teheti fel-/bejelentés alapján. De ehhez viszont nyomós ok és bizonyíték kell. (mint pl.: vered, éhezteted, stb.) Ezek nálad nem állnak fent.


Viszont a panel meg két nagytestű kutya, úgy hogy van egy harmadik is az jelen pillanatban kissé necces, de ha rendesen vannak sétáltatva, lefárasztva, foglalkozva velük és nem 24 órát töltenek naponta bezárva, az nem hinném, hogy nagy gondot jelentene. Most nem mondom biztosra, de _talán_ az állatvédelmi törvény falkában tartott állatok minimális terét 6m2-ben határozza meg, úgy, hogy versengés nélkül juthassanak ivóvízhez és élelemhez. De az is lehet, hogy az a 6 valójában 10, nem tudom biztosra.

De ha hamarosan költöztök akkor úgyis mindegy.


A lényeg a lényeg, hogy anyud csak úgy nem vitetheti el a Te kutyádat.

2015. ápr. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 hell-ikon ***** válasza:

per kutya, bocs kimaradt:


6 vagy 10 m2 állatonként vagy koponyánként, ha úgy érthetőbb.

2015. ápr. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!