Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Csak engem háborít fel mélység...

Csak engem háborít fel mélységesen a Rex menhely új óriásplakátja?

Figyelt kérdés

Ez az:


[link]


Hogy lehet ilyet kitenni? Valahányszor ránézek, attól félek, hogy félrerántom a kormányt. Utálom ezt a fajta reklámozást. Elhiszem, hogy nagyon rossz sorsú kutyák vannak ott, de akkor sincs joga senkinek engem ilyen plakátokkal sokkolni. Ennyi erővel rakhatnának ki félig szétvert kisgyerekeket meg nőket a családon belüli erőszak ellen, meg csontsovány afrikai gyerekeket az éhezés ellen, meg tucatjával leölt bálnákat a bálnavadászat ellen, meg még mit tudom én, mit, de akkor se teszik, mert mindennek van határa. Szerintem ez felháborító. Mit gondoltok erről?


2015. máj. 15. 14:27
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
37%
Hát akkor menjél Kínába delfint keresni, akit lehet, hogy senki sem bántott, csak szerencsétlen módon lassanként eltűnt az élőhelyéről. xD Engem valahogy jobban izgat a szomszédban, a jelenben, valóságos, pokoli kínokat megélő kutya/macska stb akiket elütnek, felakasztanak, felgyújtanak, levágják a nyelvét stb. A menhelyek meg ha hazai sérült állatot találnak nem fognak elmenni mellette csak azért mert nem ugat vagy nyávog.
2015. máj. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
74%
De itt most nem azzal van senkinek a baja, hogy kampányolnak a kutyákért, hanem a módjával. Ne haragudj, de engem az is kiakasztana, ha valaki szétégett arcú emberekkel kampányolna valami nemes célért.
2015. máj. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 A kérdező kommentje:

"Hát akkor menjél Kínába delfint keresni, akit lehet, hogy senki sem bántott, csak szerencsétlen módon lassanként eltűnt az élőhelyéről. xD"



Idióta f**zkalap. Lassanként eltűnt az élőhelyéről? Fogalmad sincs róla, mi van Kínában, te szerencsétlen gyökér.


[link]



Persze, röhögjünk csak rajta, hogy eltűnik egy állat a világról! ***va vicces! Nem is érdemes foglalkozni vele, ott van valahol a halál ***szában, csak mentsük meg a kutyulimutyulit, mi?



"Engem valahogy jobban izgat a szomszédban, a jelenben, valóságos, pokoli kínokat megélő kutya/macska stb akiket elütnek, felakasztanak, felgyújtanak, levágják a nyelvét stb."



A delfineknek rendre levágják az orrukat/uszonyukat a halászok, még a Földközi-tengerben is, hogy kevesebb halat fogyasszanak. A vonuló védett madarakat a buzeráns olaszok állandóan lövölözik, csemegének. De gondolom ez cseppet sem érdekel, mert ez nem cukimuki kiskutya meg macska.



Amúgy te delirálsz, vagy mi? Honnan szeded ezeket a rémtörténeteket levágott nyelvű háziállatokról? Te hol élsz, valahol Szomália északi részén?



"A menhelyek meg ha hazai sérült állatot találnak nem fognak elmenni mellette csak azért mert nem ugat vagy nyávog."



És ez most mire vonatkozik?

2015. máj. 15. 17:49
 14/40 anonim ***** válasza:
Mit teszek a picsogáson kívül? Menhelyt támogatok, adó 1%-át felajánlom és kutyát fogadok örökbe. (30 éve vagyok kutyás és még sohasem volt vásárolt kutyám).
2015. máj. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
75%

Ezzel a reklámmal is az a majom, hogy "váratlanul támad". Magával a műfajjal is tele van a "tőkém".

Előttem már leírták, hogy a sok véres tampon, száj, használt wcpapir után ez már sok.

Konkrétan egy pár éve a REX köszönte meg az adókból felajánlott 1%-ot. A plakáton az összeg is szerepelt. Éppen "érdekeltek voltunk az óriásplakátok körül". Összeadtuk a plakátok önköltségét (nyomtatás kihelyezés minimális hirdetői díj), azokra a plakátokra, amit a munkahely és az aktuális ügyfél között láttunk (nyilvánvalóan sokkal több volt kint). Ez is bőven meghaladta a plakáton szereplő összeget... (Ebből azt a következtetést is le lehet vonni, hogy a hirdető cég ingyen plakáttal támogatta a REX-et)

Jártam azóta jópár menhelyen. Gyakran volt az az érzésem, hogy nem minden támogatás jutott el az állatokig... (A könyveléseket nem vizsgáltam, szubjektív vélemény).


Két oldalról is van probléma:

Minden médiát (még az utcát is) eláraszt a reklám. Nagyrészt most a sokkoló reklámok a "menők". Sokunknak ELÉG


Sok menhely nem a kutyákért van, hanem a vezetők (igen magas szintű) megélhetését szolgálja. Itt is rendet kéne vágni (bár az egyik munkahelyemen egymás után több haladéktalanokkal foglalkozó alapítvány vezetőjével beszéltem egymás után, ott is ugyan ez volt az érzésem)

2015. máj. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
Elütès hajléktalanokkal
2015. máj. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
45%

Kérdező, egyetértek mindazzal, amit leírtál.

Én sem szeretem az ilyen hatásvadász plakátokat: akár horrorfilmbe illő, akár könnyzacskó-nyomogató.

A cigisdobozokon levő fotósorozat már csak hab a tortán: daganatról készült fotók, meg ilyenek...na ne már! A dohányos úgyis tudja, milyen következményekkel jár/hat a szenvedélye, és vagy törődik vele, vagy nem...

Az emberek ma már jóval tájékozottabbak a világ dolgaiban, köszönhetően elsősorban az internetnek. Ezek nélkül is olvashatnak, láthatnak elég szörnyűséget, nem kell az arcukba nyomni. Ha tudnak és akarnak tenni ellene, fognak is. Szerencsére a jóérzésű emberek nem haltak még ki és nem is fognak, akármilyen durva világot élünk.

Arról a kutyáról láttam egyébként cikket más oldalon, szegénynek alaposan szétverték a fejét kölyökkorában, bár, szerintem kicsit azért photoshopoltak rajta, hogy rémesebben nézzen ki a plakáton. Volt még a Rexnek egy hasonlóan ízléstelen plakátja és reklámja is: nyüszítő kutyakölykök a betonra rajzolt fekvő nősténykutya körül...

Aki akar adományozni, az ezek nélkül a képek nélkül is fog. Nemcsak nekik, más alapítványnak is. Amúgy a véleményem megvan a legtöbb alapítványról: a pénzek nagy részét nem a rászorulók kapják, az hétszentség. A fejesek vágják zsebre. Meg is nézem, kiknek adok 1 százalékot.

Ha már említetted a vadon élő állatok védelmét: a WWF-nek pl. érdemes adakozni, és is megtettem már többször. Tényleg törődnek a vadon élő állatokkal. Ami meg a háziállatokat illeti, a Noé pl. megbízható.

2015. máj. 18. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
95%
Én egy menhelyen dolgozom és az a kép amin te itt ennyire ki vagy akadva az semmi ahhoz képest ahogy néhány állatot behoznak/bejelentenek. Annak a kutyának a képen, már biztosítva van az élete, de én láttam olyan kutyust akinek a bele kifordult a hasából és pont nem azzal voltunk elfoglalva, hogy "jaj de undi", hanem küzdöttünk az életéért. Nem te vagy az, aki önkéntesként a saját szabad idejében, a saját kocsijával, a panelból kihajított állatokért futkározol gyakran "feleslegesen", mert már nem lehet segíteni az állaton. Igenis kellenek ezek a kampányok, mert FELHÁBORÍTÓ, hogy Magyarországon a kutya az még mindig csak egy kutya az emberek szemében, vagy egy potenciális áldozat akinek igen kivájják a szemét és különbözőképpen megkínozható. Te is egy idióta magyar vagy aki inkább homokba dugja a fejét és csak saját magával törődik!
2015. máj. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
25%
Akkor remélem majd megkéselt, összevert, kirabolt emberekről is lesznek plakátok, aztán ha valaki kifogásolja, majd jön egy mentős, hogy ő tolta bele az ujját tövig a Béla vénájába, hogy el ne vérezzen 2 perc alatt.
2015. máj. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim válasza:
0%
A francnak kell ilyen plakátokat kitenni, a gyerekek megrémülnek tőlük... És aztán rosszul alszanak hetekig miatta.
2015. máj. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!