Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Csak engem háborít fel mélység...

Csak engem háborít fel mélységesen a Rex menhely új óriásplakátja?

Figyelt kérdés

Ez az:


[link]


Hogy lehet ilyet kitenni? Valahányszor ránézek, attól félek, hogy félrerántom a kormányt. Utálom ezt a fajta reklámozást. Elhiszem, hogy nagyon rossz sorsú kutyák vannak ott, de akkor sincs joga senkinek engem ilyen plakátokkal sokkolni. Ennyi erővel rakhatnának ki félig szétvert kisgyerekeket meg nőket a családon belüli erőszak ellen, meg csontsovány afrikai gyerekeket az éhezés ellen, meg tucatjával leölt bálnákat a bálnavadászat ellen, meg még mit tudom én, mit, de akkor se teszik, mert mindennek van határa. Szerintem ez felháborító. Mit gondoltok erről?


2015. máj. 15. 14:27
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
6%
Figyelemfelkeltés, hatásvadászat, ha kell, sokkolás...hiába, a reklámért bármit!
2015. máj. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 Feketeruhasember ***** válasza:

Végigolvastam az összes kommentet.

Van pár dolog ami a világban biztosan soha nem fog megváltozni. Mégpedig az hogy rossz emberek mindig voltak és lesznek is. Közelítsük meg a dolgot az alapoktól,(ide most nem keverem még bele az állatkínzást):


Miért léteznek menhelyek?


Azért mert léteznek kóbor, otthonról kidobott, vagy egyszerűen az utcán született kölykök, mivel kb mindenki szarik rá hogy a nem tenyésztési célra tartott kedvenceket ivartalanítani kell hogy ne legyen ellenőrizetlen szaporulat. Ha ez végre megtörténne kb 10 éven belül nagyrészt el is tűnnének ezek az állatok.

Kutyát pedig onnantól rendes tenyésztőktől lehetne vásárolni persze normális áron, mondjuk ez is egyfajta szűrő lenne mivel úgy gondolom azon emberek nagy része aki 100k-t vagy többet kiad egy fajtatiszta jó vérvonalú kutyáért az talán kisebb valószínűséggel fogja az utcára tenni. A többi embernek NEM való kutya.

Én a problémát a gyökerénél kezelném, azt akarnám elérni hogy többé ne legyen szükség menhelyekre így adományozni sem szükséges. A szaporítóktól is hányingerem van mivel onnan is szintén occóért szereznek kutyákat amiket nyilván kidobnak majd sokan(többen mint ahányan drágán vettek TK kutyát)

A tenyésztőknek is kizárólag ivartalanítva lenne szabad eladnia a hobbi célra vásárolt kutyákat.

Ha ezt így végig gondoljuk logikus hogy ha nem is teljesen de töredéknyi hányadtatott sorsú eb szaladgálna mindenfelé.(a macskákról is ugyan ezt írnám)

Ha az utcában csőtörés van és jön fel mindenhol a víz akkor mit csinálunk? Kis műanyag homokozólapátokkal hordjuk messzebb a vizet vagy megoldjuk a csőtörést és megszüntetjük a probléma forrását? Én a másodikra szavazok.


Ez a plakát egy embernek szól, annak aki ezt tette vele, de normális embert nem kellene ezzel sokkolni, őszintén nem hiszem hogy egy ilyen kép miatt többen adakoznának, háborgással meg senki nem megy semmire.

Aki emiatt barbárnak nevez egy másik embert arról azt gondolom hogy vagy gyerek még (ezzel semmi gond hisz még az érzelmei vezérlik sokszor s csak ki mértékben az esze) vagy alacsony intelligenciával van megáldva.

Am elég erős párhuzamot vonnék a között is hogy kik is kínoznak állatokat és az intelligencia között, véleményem szerint a kevésbé okos emberek töltik ezzel idejüket akik az életben való sikertelenségeik miatt nem találnak jobb szórakozást maguknak így a gyengébb állatokon pl néhány kis vagy közepes termetű kutyán vezetik le haragjukat. Aki igazán agytröszt és úgy gonosz az lop mondjuk 1 milliárdot valahonnan és pont leszarja a kutyákat.

Nem tudom miért vált ki ilyen szintű gyűlöletet belőletek ha valaki úgy látná jól hogy nem kellene ilyesmivel teleplakátolni az utakat. Nem érzem magam emiatt kevésbé jó embernek. A pozitív gondolkozás visz előre mindenkit, nem ez...az hogy megoldjuk a problémát nem basáskodunk felette hogy is ujjal mutogatunk mindenkire meg "jómemmondgyuknekiahétszencségitmermiolyanrohadtnagyállatmentőkvagyunk". Én kész vagyok a saját portámon, 2 kutyám van mindkettőt amint tudtam ivartalanítottam, oltásokat rendszeresen kapják, gondoskodom róluk, minőségi tápot kapnak, nem verem őket stb.

Nekem valóban látnom kell ezt a plakátot? Én nem vagyok felelőtlen állattartó és nem kínzom/bántom a kutyáim. Aki eddig ezt tette a nyakamat tenném rá hogy egy ilyen plakát sem fogja jobb belátásra bírni. Ti meg mint állatvédők úgyis látjátok nap mint nap mi folyik, akkor meg minek? Miért kell ezt? Valóban úgy gondoljátok ez vezet a probléma végső megoldásához?

2015. máj. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
0%

Na ez azért hülyeség.

- Csak tenyésztőtől kutyát? Semmi kedvem sincs kiadni 50-et egy fajtiszta kutyáért (sem).

- Mi a baj a szaporítókkal? Ha van két egészséges fajtiszta kutyám, akkor miért ne lehetne néha kölyök amit odaajándékozok/eladok töredék árért?

- Csak ivartalanított kutyát lehetne venni? És ha én nem olyat akarok, akkor mi van?


Meg akkor gondolom ugyan ez lenne érvényes a macskákra. Tudod te milyen lesz a hím ivartalanított macskák nagy része?

2015. máj. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 Feketeruhasember ***** válasza:
87%

Hát ha csak simán "fajtiszta" kutyát akarnék én sem adnék érte egy petákot sem..na jó, bár tudom hogy te nem figyeltél soha biosz órán, de isten szerelmére nem fajtiszta, hanem FAJTATISZTA a faj az maga a kutya (C. lupus familiaris)


Az hogy te ezt nem akarod nem elég indok sajnos. Nem mintha amúgy megvalósulni látszana, de őszintén szólva a legkevésbé sem érdekelne hogy te nem tudnál otthon kiskutyákat gyártani mindennemű hozzáértés és a fajtajegyek, valamint tenyésztési eljárások ismerete nélkül.


Tudom milyen az ivartalanított macska, jobb mint az ivaros. Nem csavarog annyit és nem verekszik csak a saját terültét védi, nekem is van, érdekes hogy bár nem harcias, de az idetévedő ivaros macskáknak viszont simán nekimegy és elkergeti őket, még egeret is fog meg sajnos madarakat is. Sok nem ivartalanított macska is van erre azok általában alultápláltak csomókban hiányzik a bundájuk, a minap a garázsban takarítottam a kocsim és mivel résnyire nyitva volt az ajtó kintről bejött egy ilyen kis szerencsétlen, annyire be volt fosva hogy ki sem tudtam rakni, persze hozzáérni sem lehetett mert annyira vad volt, legalább a heréi megvoltak:D Mindent figyelembe véve abszolút nem tapasztaltam semmi negatív dolgot abban hogy ivartalanítottam őket..nem lettek kislányok, nem lettek kevésbé játékosak és ami a legfontosabb nem csináltak több tucat kóbor macskát..Ez szerintem megérte, te nem így gondolod?

Nem lenne jobb ha az állattenyésztést szakemberekre bíznánk és nem otthon gyártanánk a kölyköket a haveroknak olcsóért? Ha veszel 50 ért egy kutyát egy jó hírú kennelből és jó fajta táppal eteted akkor mit gondolsz mennyi idő alatt fogsz rákölteni többször annyit csak azzal hogy eteted?

Nyugodtan hozhatsz kutyát menhelyről is vagy vásárolhatsz is rendes tenyésztőktől de az isten szerelmére ne a fajtát korcsosító szaporítóktól.

Normálisan írd le hosszan fejtsd ki hogy szerinted hol a hiba ebben? Ne legyél már ilyen egyszerű Jóska.

2015. máj. 27. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
44%
Te egy gec*ibuta ember vagy aki úgy prédikál, hogy sz@rt se tud a menhelyek mindennapjairól. És baromi nehezen fogod fel, hogy vannak olyan állatimádók akik azt vállalják hivatásként, vagy mellék állásként, hogy állatokat mentenek, ápolnak, gondoznak, és próbálnak gazdit találni nekik. Mellesleg, ha a menhelyre kerül egy állat azt MINDIG ivartalanítják és úgy fogadható örökbe. És ha lenne egy kis eszed akkor tudnád, hogy a műtétekre, gyógyszerekre, kajára, egyszerűen mindenre, hogy ez az egész működjön ADOMÁNYRA ÉS PÉNZRE VAN SZÜKSÉGÜK, amit nem tudnak saját pénzből finanszírozni, és kell a reklám, hogy figyeljenek az emberek!
2015. máj. 27. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 Feketeruhasember ***** válasza:
Elnézést, szerintem félreértettelek, nem kell semmiképp hogy fajtatiszta kutyát legyen, teljesen jó ha a menhelyről hozol egy kutyát magadnak(persze azt is ugyan úgy ivartalanítanám), de a fajtatisztát akarsz ne állj szóba szaporítókkal, akik csak haszonból csinálják amit csinálnak, csak addig kell nekik a kutya míg halálra ellette magát stb
2015. máj. 27. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 Feketeruhasember ***** válasza:

Muszáj fesztivált rendezned? Tényleg azt gondolod hogy jobban igazad lesz ha ilyen agresszív vagy? A tudod hogy igazad van megőrizheted a nyugalmad, ha nem akkor is.


A menhelyek tényleg szüksége van adományokra, annyit mondtam hogy el kellene kezdeni a megoldáson is dolgozni hogy ne legyen szükség menhelyekre vagy csak a jelenleginek a töredékére? Vagy te annyira nagy állatvédő vagy hogy már az is baj lenne ha nem kellene állatokat menteni mert nem is lenne annyi megkínzott, kidobott kóbor eb?

2015. máj. 27. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 Feketeruhasember ***** válasza:
Nem ellened vagyok hanem veled, de ahogy látom ez az egész neked valójában tetszik, ezért vagy ilyen szenvedélyes:D
2015. máj. 27. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 A kérdező kommentje:
Senki nem vitatja, hogy a menhelynek szüksége van adományokra. Csak a menhelynek ettől még nincs joga gyomorforgató képekkel bombázni minket, amiktől elmegy az életkedvünk. És nem azért, mert vakok akarunk lenni a valóságra, hanem azért, mert akár így van, akár nem, nem tudunk mindenkin segíteni, és ezer meg egy olyan szervezet és hely van, ahol talán még nagyobb szükség lenne a pénzre. És az amnesty international mégse tesz ki mindenhova csontvázzá fogyott nigériai kisgyerekekről képeket, bármennyire is indokolt lenne. Mert nincs joguk ahhoz, hogy arra kényszerítsenek, hogy állandóan ezt kelljen néznünk, ez az igazság. Ezen kívül számomra arra sincs garancia, hogy az a pénz valóban oda megy, ahova kell. És, mint mondtam, sok ilyen ügy van, amire tizedennyi figyelmet se fordítunk. Számomra egy faj kihalása ezerszer tragikusabb, mint egy menhelyen sínylődő kutyák sorsa.
2015. máj. 27. 00:47
 30/40 anonim ***** válasza:
5%
Jaj istenem és tudtam, tudtam, már miután megnyomtam az elküld gombot, hogy valami hülye bele fog kötni a faj-fajtatiszta dologba, te jó isten.... inkább menj vissza a kérdéseidhez fekete ruhás, és írjad még ki párszor, hogy mitől férfi a férfi, te nagyon okos 14 éves :D
2015. máj. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!