Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Csak engem háborít fel mélység...

Csak engem háborít fel mélységesen a Rex menhely új óriásplakátja?

Figyelt kérdés

Ez az:


[link]


Hogy lehet ilyet kitenni? Valahányszor ránézek, attól félek, hogy félrerántom a kormányt. Utálom ezt a fajta reklámozást. Elhiszem, hogy nagyon rossz sorsú kutyák vannak ott, de akkor sincs joga senkinek engem ilyen plakátokkal sokkolni. Ennyi erővel rakhatnának ki félig szétvert kisgyerekeket meg nőket a családon belüli erőszak ellen, meg csontsovány afrikai gyerekeket az éhezés ellen, meg tucatjával leölt bálnákat a bálnavadászat ellen, meg még mit tudom én, mit, de akkor se teszik, mert mindennek van határa. Szerintem ez felháborító. Mit gondoltok erről?


2015. máj. 15. 14:27
1 2 3 4
 31/40 Feketeruhasember ***** válasza:
91%

Aha, mikor elfogynak az érvek jön a "mi van nincs jobb dolgod?" szöveg, ezt már ismerjük. Ha annyira biztos voltál benne hogy valaki bele fog kötni a fajta-fajtatiszta dologba, akkor miért lett volna olyan nehéz helyesen leírni? Főleg hogy már ezer milliárdszor le lett írva, mindenki ki lett javítva, egy elcsépelt fos az egész..vagy te bármit olvasol pár perc után el is felejted? A kérdéseim között nyugodtan keresgéljél még, engem ugyan nem zavar:D Legalább én nem vagyok névtelenke mint te. Az elég egyszerű jellemre vall hogy jobb híján azzal dobálózol milyen kérdéseket találtál velem kapcsolatban. Ne linkeljem be neked a többit? Privátban elküldöm ha gondolod, legalább olvasol, ennél ostobább már úgysem lehetsz.

Nem kell ennyire befeszülnöd mint egy vicsorgó kutya, senki nem akar neked rosszat. Amiatt pedig amit mondtam nem kell aggódnod ha te eddig is gyártottad otthon a kutyákat akkor egy szigorúbb törvény beiktatása után is valószínűleg ugyan úgy csinálnád. De am áruld már el miért jó ez? Van kedvenc kutyafajtád? Ha igen, akkor mivel magyarázod azt hogy otthon korcsosítod az egész fajtát?

2015. máj. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
0%

Na, akkor most álljak neki helyesírási hibákat találni az írásodban Mr. Férfi, vagy leszállsz a fajtisztáról? Az emberek 99%-a így használja, pont sz..rik rá mindenki, hogy szerinted helytelen. Imádom amikor valaki telebüfögi a netet, a nevét is adja hozzá és vissza tudom keresni, hogy valójában egy általános iskolás kis tökfej, akinek még a p.öcse sem szőrösödik.

Amúgy meg rühellem a kutyákat, se nem tenyésztem őket, se nem tartom (már), de még mindig nem értem, hogy mi olyan retkes mód felháborító abban, ha van 1-1 hím és nőstény kutyám egy FAJTÁBÓL és kölykük születik, amit esetleg én lepasszolok ingyen vagy pár ezer forintért? Igazad van, nyiszáljam le inkább a tökét, az sokkal humánusabb, ez is egy nézőpont végül is. Mondd csak, te meg a tenyésztésben vagy érdekelt és képes vagy egy tetves labradorért 100 ezret elkérni?


Amit én nem értek és akárhányszor felhozom mindig lehurrognak: mi a fenéért tart valaki lakásban kutyát? Ennél még az is jobb, ha ki van kötve. Meg mi a fenéért engedélyezik teljesen életképtelen kutyafajták tenyésztését? Se nem lát, se nem tud menni, ősszel 10 perc alatt megfagyna az udvaron, de tök aranyosan elfér egy szatyorban és egy nagyobb patkány is elkergeti, hát tök jó. Ez az intézményesített állatkínzás nem a szaporítás.

2015. máj. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:

Ha jól értelek, egyetértünk. A lakáslkutya az erősen kérdéses. Had idézzek egy "klasszikust":

[link]

A fajtatiszta kutyák tenyésztését nagyon komoly keretek közé szorítanám. Rengeteg örökletes betegségük van, amit vagy lehet, vagy nem szűrni. Hallottam már tenyésztőt arról értekezni, hogy "diszpláziagyanús" kutyát hova kell vinni szűrésre, mert a "doktorúr" amíg egyáltalán lehetséges jó bizonyítványt ad.

A nem fajtatiszta kutyák ivartalanításával kapcsolatban komoly kérdéseim vannak (a sajátjaim meg vannak műtve), mivel ők a kutya faj genetikai tartalékai, a beltenyészettel előállított "fajtatiszta" kutyákkal szemben, ugyan akkor minden menhely, gyepi, önkéntes tele van mentett kutyával.

Én a "fajtatiszta" kutyák tenyésztését (is) komoly szabályokhoz kötném:

Szépségversenyen csak olyan egyed indulhatna, amelyiknek van a fajtának megfelelő "munkája" (vadász, pásztor...) van. A segítő és vakvezető kutyákat minden kategóriában engedném indulni. Ezzel a kizárólag külalakra tenyésztett vérvonalakat ki lehet zárni, és a tenyésztőket a valódi minőségre lehetne kényszeríteni.


A kérdéses reklám tényleg messze van az izélésestől, és pont azokat nem sokkolja, akik ilyet csinálnak

2015. máj. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 Feketeruhasember ***** válasza:
94%

"Amúgy meg rühellem a kutyákat, se nem tenyésztem őket, se nem tartom (már), de még mindig nem értem, hogy mi olyan retkes mód felháborító abban, ha van 1-1 hím és nőstény kutyám egy FAJTÁBÓL és kölykük születik, amit esetleg én lepasszolok ingyen vagy pár ezer forintért? Igazad van, nyiszáljam le inkább a tökét, az sokkal humánusabb, ez is egy nézőpont végül is. Mondd csak, te meg a tenyésztésben vagy érdekelt és képes vagy egy tetves labradorért 100 ezret elkérni?"


Nem az a felháborító hogy kiskutyák születnek hanem az hogy nálad születnek és te "passzolod el őket ingyen vagy pár ezer forintért" na ez a felháborító, hogy minden szerencsétlen kutyát tarthat és leszarja az ivartalanítást leszarja azt hogy kiszökik a kutya és felcsinál másik 20-at..a kutyákat állatorvos ivartalanítja, szó sincsen "lecsapásról".


Semelyik megoldással nem lehetne 100%-ban kiküszöbölni ezt, de ha kicsit nehezebb lenne kutyához jutni bárki jött-ment szerencsétlennek(mint te) akkor talán kevesebb kóbor kutya lenne. A labrador amiért a tenyésztők 100 ezret elkérnek kevés.. Az összes tenyésztő szinte kizárólag hobbi célból foglalkozik kutyákkal, nem azért mert pénzt csinál belőle magának (azok a szaporítók) mivel mégha 200-at kérne is veszteséges lenne, sokkal többet megeszik egy ilyen kutya mire a végső gazdájukhoz kerülnek.


A ki tud messzebbre pisálni részre nem kívánok reagálni igazán vagány,bravúros szófordulatokat használsz..ki is mentettem egy szöveges dokumentumba ha később ne adj isten kedvem lesz szájkaratézni majd bevetem:) A helyes írásod engem nem érdekelne, de kicsit kevered a dolgokat mivel te valószínűleg szóban is tévesen használod a fajtiszta szót, így ugyan lehet magyarázkodni/mentegetőzni de attól még ez gáz. Az emberek nagy része képes helyesen megnevezni.

Inkább téged néznélek 14 évesnek a stílusod miatt.

Nem jó hogy te otthon szaporítasz kutyákat. Azért is nem, mert minél több kölyöknek nincs tk-e, annál kevésbé lesznek visszakereshetők az ősök, a tenyésztéshez meg elengedhetetlen ez is, ahogy sok minden más. A tenyésztés komoly munka, nem csak annyit tesz, hogy összeteszek két fajtatiszta kutyát, aztán csá. Sok kennelnévvel rendelkező "tenyésztő" sem más, mint szaporító, csak rontják a fajtát. Sajnálom, hogy sokan ezt nem értik és nem látják a fától az erdőt.


Szerintem legyél szaporító, szerezz magadnak egy kankutyát meg szukát és gyártsd a kölyköket, hiszen úgy is rühelled a kutyákat..te vagy erre a megfelelő ember.

2015. máj. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
0%

Ez a Demény a köcsög egy igencsak retartáld nőnek az internetes b..romsága. Nem tudom mennyire olvastad el amit linkeltél, ez egy """"vicces"""" kis szösszenet, egy darab valódi érv nincs benne, hogy miért jó egy nagytestű kutyának 2 szobában döglenie a nap nagy részében.


Na még egyszer a fogyatékosok kedvéért:


"Nem az a felháborító hogy kiskutyák születnek hanem az hogy nálad születnek és te "passzolod el őket ingyen vagy pár ezer forintért" na ez a felháborító, hogy minden szerencsétlen kutyát tarthat és leszarja az ivartalanítást leszarja azt hogy kiszökik a kutya és felcsinál másik 20-at..a kutyákat állatorvos ivartalanítja, szó sincsen "lecsapásról". "


Ezt összesen annyival meg lehet akadályozni, hogy nem szökik meg a kutya és kész. Kerítés. Vágod?


"A labrador amiért a tenyésztők 100 ezret elkérnek kevés.. Az összes tenyésztő szinte kizárólag hobbi célból foglalkozik kutyákkal, nem azért mert pénzt csinál belőle magának (azok a szaporítók) mivel mégha 200-at kérne is veszteséges lenne, sokkal többet megeszik egy ilyen kutya mire a végső gazdájukhoz kerülnek. "


Akkor jó, hogy húgomék 20-ért vettek. Én azt is drágálltam amúgy, semmivel nem tud többet mint akármelyik templomkerti keverék, sőt az valószínűleg genetikailag sokkal egészségesebb. No mindegy.


" A helyes írásod engem nem érdekelne"

Helyesírásod. Egy szó. Ez csak így megütötte a szememet, na lapozzunk.


" Az emberek nagy része képes helyesen megnevezni. "

A helyesírást is.


"Nem jó hogy te otthon szaporítasz kutyákat. Azért is nem, mert minél több kölyöknek nincs tk-e, annál kevésbé lesznek visszakereshetők az ősök, a tenyésztéshez meg elengedhetetlen ez is, ahogy sok minden más. "


És miért is ne lenne attól törzskönyvezve? Meg mi a f..szért keresném vissza egy kutyának az őseit? Ki a fene akar tenyészteni. Neked vissza van vezetve a családfád 5 generációval? Nem? Ne szaporodj akkor, jobban járunk.



"Szerintem legyél szaporító, szerezz magadnak egy kankutyát meg szukát és gyártsd a kölyköket, hiszen úgy is rühelled a kutyákat..te vagy erre a megfelelő ember."


Ja, gonosz vagyok mert nem szeretem a kutyákat. Te meg biztos a mákos mácsikot nem szereted, még gonoszabb vagy, muhaha.

2015. máj. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 Feketeruhasember ***** válasza:
Na elmész ám te a ...nem hiszem el hogy végig csak trollkodtál, ez már komolytalan:D
2015. máj. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 A kérdező kommentje:
Ma elmentem a kérdéses hely előtt, mindkét plakátból le van tépve egy rész. Vajon miért...
2015. máj. 27. 20:14
 38/40 anonim ***** válasza:
Na akkor megyek kigyúrom magam, felszedem azt a csajt a kiscsoportba, meg veszek egy bernáthegyit 800 ezer forintért és bezárom a garzonomba, de előtte azért még kiheréltetem. Holnap meg eszek egy kis mákos mácsikot és teleplakátolom egy egérfogóval agyonvágott egér képével a várost. Köszi az életvezetési tippeket!
2015. máj. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 Feketeruhasember ***** válasza:
Nincs mit! Szevasz
2015. máj. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 IzaVelence válasza:

Engem csak az érdekelne, hogy azt a szerencsétlen kis csúnya állatkát vajon örökbe fogadta-e már valaki?

Macskás típus vagyok, lakásban nem is tudnánk tartani kutyát, de esküszöm, hogy ha már sikerült volna megvenni a házunkat, tuti örökbe fogadnám.

2015. júl. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!