Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Találtam a földön a denevért,...

Találtam a földön a denevért, mit csináljak szegénnyel?

Figyelt kérdés
Este talàltunk egy denevért a jàrdàn, reggel még mindig ugyanott volt. Kicsit megmozgattzk, akkor felmàszott a hàzfal aljàra. Eddig àrnyékban volt, most dél környékén kezd rà tűzni a nap. Tettem elé egy dobozt, hogy ne süljön meg ebben a 30°C-ban, raktam oda neki egy kis vizet. Szuszog és az előbb ment id kicsit a falon. Azt olvastam, a földről nem tudnak felrepülni. Este felteszem egy faàgra, remélem onnan el tud repülni. Addig mit adjak még neki? Megpróbàltam màr arrébb tenni, de elég ijesztően vicsorgott ràm.
2015. jún. 6. 12:51
 1/10 anonim válasza:
52%
sztem vhogy adjál neki vmilyen rovart.
2015. jún. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs a közeledben állatkert? Ha van oda beviheted, ha nincs akkor is felhívsz egy állatkertet és megfogják mondani hogy mit tegyél
2015. jún. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
34%
Hagyd sorsára. Ne nyúlj hozzá, mert veszettséget terjeszthet.
2015. jún. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
52%
3-as: tanár vagy??? (ők mondják mindig ezt)
2015. jún. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Termeszetesen nem fogtam meg szabad kezzel, de nem is szerettem volna sorsara hagyni. Ido kozben bemaszott a dobozba, amit ele tettem arnyek vegett; igy el tudtam vinni egy faagra. Azota ott log-felig. Nagyon remelem, hogy este el tud majd repulni.
2015. jún. 6. 15:17
 6/10 anonim ***** válasza:
71%
4-es. Nem kell ahhoz tanárnak lenni, hogy az ember gondolkozzon. Igenis lehet veszett egy denevér. Sőt sokkal nagyobb számban előfordul náluk a veszettség mint a rókáknál, mivel a denevéreket nem tudják vakcinázni ellene.
2015. jún. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Jelentem, elrepult, igy most nagy a boldogsag:)
2015. jún. 6. 21:26
 8/10 anonim ***** válasza:
86%
Gratulálok, büszke lehetsz magadra! :)
2015. jún. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ilyenkor érdemes bevinni a legközelebbi állatorvoshoz,vizsgálja meg.Ha nem veszett az állat,az állatorvos megmondja,mi vele a további teendő.
2015. jún. 13. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem kell buzerálni, harap, veszettséget terjeszt.

Állatorvos nem tud vele mit csinálni, max.2 hétre karanténba helyezheti , vagy ha a tüneteket mutatja, vértelen módon elaltatja, és valamelyik állami laborban az agyából metszeteket készítenek, hogy bebizonyosodjon a veszettség gyanúja. És ekkor el lehet kezdeni a megelőző oltássort ami nem kellemes, - mindenkinek aki érintkezett vele.

2022. máj. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!