Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Állat bántalmazás! Ti mit...

Állat bántalmazás! Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Gyakran szoktam sétáltatni a labradorom egy megszokott úton, ahol egy darabig sok a kutya = az egész utcában elkezdenek ugatni. Az utóbbi 1-2 hétben vettem észre hogy az egyik háznál a kutyus meg van láncolva, és amikor elkezd ugatni vagy ugrálni, a házból kiront egy kb. 50-60 éves férfi és elkezdi verni, de olyan szinten hogy lehet hallani a csattanásokat, néha már a kutya is felnyüszít. Már fel akartam írni a ház címét, és kihívni az állatvédőket, de ott van a háznál még két tinédzser lány, akik ha rajtakapják a férfit, elkezdenek veszekedni hogy ne verje tovább, emiatt bizonytalan vagyok. Ti felhívnátok az állatvédőket?

2015. jún. 30. 07:22
 1/2 gyevickie ***** válasza:
100%

Igen, én felhívnám! Csak egyszer kapja el a pasit a "gépszíj" aztán maradandó kárt tesz szegény kutyában.

Azonkívül ha rövidebb a lánc, mint amit az állatvédelmi törvény előír már azért lehet szólni.

2015. jún. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Felhívhatod, de sok jóra ne számíts. Baranyai falvakban pl rendszerint méteres láncon sínylődnek az ebek, de ez a kutyát se érdekli.
2015. júl. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!