Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit lehet tenni?

Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

újszeged főfasor 161.

Évek óta egy szerencsétlen kutya kivan kötve a ház elé, összetapadt és koszos a bundája. A nyakán is lánc van nem nyakörv.

Ma lefotóztam hogy milyen körülmények között van ez a szerencsétlen...

Természetesen van egy másik kutyájuk már bent a kerítésen belül...érdekes módon azzal tudnak foglalkozni.

Mit tudok tenni hogy jobbra forduljon a kutyus sorsa?



2015. aug. 16. 18:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha a közelben van valami állatvédő egyesület vagy állatmenhely akkor vedd fel velük a kapcsolatot meséld el hogy mióta van ott,mutasd meg a képeket és szerintem előbb-utóbb valaki cselekedni fog!Reméljük..szurkolok!!!
2015. aug. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azokat már próbáltam...elküldtek a francba.
2015. aug. 16. 19:05
 3/7 anonim válasza:
74%
Ha nem annyira 'vad' kutya akkor egy este vedd le a lancot rola es elhuzol a kutyaval es megtartod vagy menhelyre viszed. Jo ez most poen volt :D!! De ez mar jobb otlet:Megfenyegeted a gazdajat, hogy adja at neked a kutyat vagy ha nem feljelented oket az allatvedelmiseknel vagy csak megmondod nekik, hogy banjanak jol a kutyaval vagy ha nem feljelented oket ......! Remelem segitokesz voltam :)
2015. aug. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Elhozni nem tudom nekem is van kutyusom.

Igazából pont erre voltam kíváncsi hogy akkor ezzel van aki foglalkozik?

Ma amikor lefotóztam kijött a tulaj aztán mondta hogy majd rámereszti :D há mondom akkor Helyből 2 dolog miatt jelenthetlek fel de nem cink...egyébként nem tűnik agresszívnak 1 méterre mentem hozzá közel de nem ugatott csak csóválta a farkát. :) nagyon sajnálom csórikámat :(

Egyébkent igen segítőkész voltál. :)

2015. aug. 16. 19:24
 5/7 anonim válasza:
Sajnalom de szerintem ha az allatvedelmisek sem torodnek vele akkor tenyleg nem tehetsz a kutyusert semmit.Esetleg megprobalkozol ujra az allatvedelmisekkel beszelni vagy valami mas allat vedelmi egyesuletttel kapcsoltatot teremteni, hogy segitsenek valahogy a kutyanak.3-mas kommentelo voltam.
2015. aug. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 mi a fene ***** válasza:
Jelentsd be a polg.hiv. jegyzőjének. Az állatvédelem is a hatáskörébe tartozik. Persze nem ő fog kimenni, hanem vmelyik munkatársa.
2015. aug. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem egyúttal jelentsd be a járási hivatalnak is, akár e-mailben is lehet (így a képeket is be tudod küldeni), és akár névtelenül is. Az állategészségügyi osztály is elsőfok ilyen ügyben, nemcsak a jegyző. A kettőből valamelyik csak kimegy. Ha meg a tulaj azt nyilatkozza, h nem az övé a kutya (ilyenkor azt mondják, főleg ha nem chipes) akkor, mivel az utcán, közterületen van, kóbor kutyának minősül, és az önkormányzatnak be kell gyűjtenie. Ha meg elismeri magáénak a tulajdonos, akkor vagy bírság vagy kötelezés a helyzet rendezésére.
2015. aug. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!