Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért tartják ezt állatkínzásnak?

Miért tartják ezt állatkínzásnak?

Figyelt kérdés

Sokan állatkínzásnak tartják ha nem a lakásban tartjuk a kutyát. Ebben mi a kínzás?

A kutyának a kertben a helye, az embernek a házban.

Jobb is neki a szabadba, mint a poros lakásban.

Többet szaglászhat. Más kutyákat láthat.

Télre berendezni neki egy kutyaházat.


Nem a kis zsebkutyákra gondolok amik meghalnak egy kis hidegtől.

Az éheztetés, verés az kínzás.


2015. aug. 17. 13:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
62%
soha nem hallottam még ilyent. Ez nem kínzás.
2015. aug. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
35%

Egyetértek. Szerintem jobb a kutyának kint, mint a kicsi lakásban. Ott tud játszani, meg minden.


Sok hülye nagy állatvédő azt hiszi, hogy a kutya egyenértékű az emberrel, sokan gyerek helyett tartják, és úgy bánnak vele, mint egy gyerekkel. Pedig a kutyák házőrzésre valók szerintem, ezért is vannak kint.


Persze az állatkínzást elítélem, de ez nem számít annak.

2015. aug. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem állatkínzás, csak akkor, ha olyan fajtát tartanak kint, amelyiknek a szőrzete nem alkalmas rá, hogy a téli hidegben kint legyen.

Illetve akkor, ha csak ki van b*szva a kertbe, elé van lökve a kaja, és ennyiben kimerül a kutyával való foglalkozás.

2015. aug. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
77%

"Ott tud játszani, meg minden. "


A kutya nem játszik magától, a kutyát el kell foglalni és ebből a szempontból mindegy, hogy kinti vagy benti kutyáról beszélünk. Egy lakásban tartott kutya sokszor többet mozog, mint egy kertben tartott, többet foglalkoztatják fizikailag is és szellemileg is, ugyanis-mint ahogyan te is el vagy tévedve- sokan úgy gondolják, hogy elég a kutyának a kert, holott ez messze nem így van. Ezért találsz falun annyi ugatós, agresszív kutyát, akik szétszedik a kerítést, kiássák a növényeket, mert valójában nem elég nekik a kerti lét.



" Pedig a kutyák házőrzésre valók szerintem, ezért is vannak kint. "


A kutya az ember társállata, ott van a helye, ahol a gazdája van, ugyanis természetes közegében is falkában, társaságban él, nem egyedül kib*szva az udvarra. Ráadásul a mai kutyák kb 90%-a nem házőrzésre lett kitenyésztve, hanem ilyen-olyan feladatokra. (pl. vadászat, nyomkövetés, terelés, kotorékozás), ezért a házőrzésre tartott kutyáknak ez az élet nem lenne megfelelő.


Szerintem jó lenne, ha egy kicsit utánnaolvasnál a kutyák természetének és a megfelelő állattartásnak.

2015. aug. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
*utána (elírtam)
2015. aug. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
10%
Nem arra gondolok, hogy kib*szni az udvarra, oszt jóvan, hanem szoktam vele játszani, és rendesen a gondját viselem képzeld. De a kutya nem a házba való, főleg nem egy nagy termetű kutya.
2015. aug. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
8%
Ja, és az én kutyusom nem egy konkrét, kitenyésztett kutya, hanem egy keverék. :) És más kutyák is vannak a társaságában, főleg tavasszal, amikor jönnek a hím kutyák. :D De a kiskutya még sosem jött össze eddig. :(
2015. aug. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
58%-os, ugye csak trollkodsz és nem vagy ilyen végtelenül sötét???
2015. aug. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Attól tartok tényleg ennyire sötét szegény.
2015. aug. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem trollkodik, még mindig vannak ilyen bunkó, ostoba emberek, jaj kiscica, kiskutya születik, aztán amikor ráunnak, kibsszák az utcára - jobb esetben. De észt osztani azt tudnak!
2015. aug. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!