Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Kit értesítsek, ha állatkínzás...

Kit értesítsek, ha állatkínzást látok?

Figyelt kérdés
A szomszédban egy 60 körüli ember lakik, aki már mondjuk úgy "kissé" szereti az alkoholt. Amint lesz egy kis pénze, az nemsoká a kocsmában köt ki. Ez nem az én dolgom, viszont van több állata is, de az egyik kutyáról lenne szó. Szerencsétlen pár méteres láncra van kötve(mondjuk a másik is) de egyszer amikor valahogy elszabadult, sikerült a vastag rozsdás lánc karabinerét a lábába tennie. Beleszorult neki, szerintem el is van már fertőződve, sántít(már azthiszem több mint egy hónapja így van kettő is) a gazdája nem veszi ki neki, mert ugye fáj neki és odakaphat. A kutya egy oltást nem kapott egész életében, pedig már nem fiatal. A társával együtt kb áztatott kenyeren élnek. Ma pedig láttam, hogy már a fülét is betámadták a legyek, és tiszta vér, seb. Felhívtunk ma egy állatvédő egyesületet, akit elsőnek kidobott a kereső, hogy oda lehet bejelentést tenni. A hölgy majdnem hogy ingerült volt. Nem szívesen beszélnénk vele mégegyszer. Olyan elérhetőséget tudtok, ahol ténylegesen foglalkoznak az állatokkal? Egy németjuhász szerű keverék kutyáról van szó. Meg ha ez fontos, egy pest megyei faluban történik mindez.
2015. szept. 11. 18:28
 1/8 A kérdező kommentje:
Javítás: több mint egy hónapja a lábában van, de lehet már kettő hónapja is, nem tudom pontosan
2015. szept. 11. 18:29
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
POLICE,Állatvédőrség,Tetovált állatmentők RTL Klub,...
2015. szept. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Így van. Erre már a rendőrséget is kihívhatod. Ez bőven állatkínzás, amiért akár börtönbüntetést is kaphat.
2015. szept. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

[link]


Ők fognak rendőrt hívni is, ha kell

2015. szept. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%

Lehet, hogy sokan nem értenek egyet, de én azért középnyers szavakkal, udvariasan, de határozottan, lehetőleg tanúk előtt figyelmeztetném a drága szomszéd nemurat, hogyha nem bánik normálisan az állataival, fel fogom jelenteni.

Én ezt tisztességesebbnek érzem, mint a figyelmeztetés nélkülit. ÉS adok rá 10% esélyt, hogy hatni fog.

2015. szept. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel az állatkínzás bűncselekmény, ezért a rendőrségnek bármikor nyugodtan szólhatsz szerintem.
2015. szept. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Nyúl! Egyetértenék veled, ha arról lenne szó, hogy merő gaz az udvara, valószínűleg a segítségemet is felajánlanám. De ez azért nem az az eset. És pont azért hívnám a védőrséget, mert ha ők úgy ítélik meg, hogy a bácsi nincs tudatában, hogy mit okoz az állatoknak, akkor nem hívnak rá rendőrt. Ha meg tisztában van vele...
2015. szept. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szóltunk már neki nem is egyszer, de nem érdeekli. A másik szomszéd felajánlotta, hogy odaadja a szájkosarat is még amikor az eset történt, meg betadine-t, hogy szedje ki a vasat a kutya lábából. Egyszerűen nem érdekli. Én meg már nem bírom nézni szegény állat szenvedését.
2015. szept. 11. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!