Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most már elegem van! Kinek...

Most már elegem van! Kinek kell bejelenteni, ha állatkínzást tapasztalok?!

Figyelt kérdés
Küldtem egy csomó állatmentő szervezetnek levelet, egy elhanyagolt puli kutyáról. De még csak vissza sem írnak. A kutya totál sovány, csomós a szőre, szerintem süket is, mert nem igazán reagál semmire. Retteg az emberektől, egy dőlöngélő ház telkén lakik, a tuladj meghalt, a szomszédok etetik néha napján. Küldtem képet, videót, mi a szar kell még, hogy csináljanak valamit az ügy érdekében?! És ne azzal jöjjenek, hogy "a birtokháborítás" mert pl.: Amerikába minden gátlás nélkül elkobozzák a tisztességes állatvédő szervezetek az elhanyagolt kutyákat. Az emberektől nagyon fél, szerintem évek óta senki em ment oda hozzá egy simire. Évek úta ott él, élt odd egy fekete mudi szerű is, az még láncon is volt, és aztán meghalt. Szóval most már ez elég zavaró. Kit lehet ezzel felhívni, vagy e-mailt írni neki, vagy valami?! Amúgy ez Pest megye/Nagykáta

2013. jún. 3. 17:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Facebookon pl megtalálod az állatvédőrséget vagy a pulimentő szervezetet
2013. jún. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
a helyi állatmenhelynek szólj!Ők biztos kimennek érte és elviszik.Ott talán esélye lesz új gazdit találnia.Az a baj hogy ha nincs gazda, akkor a rendőrségre hiába mész, mert közvetlenül nincs kit felellősségre vonni.Olyan mitn egy útszélén hagyott kutyus, tehát csak a menhely.
2013. jún. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
24%

Az állatvédelem nem arról szól, hogy beköpjük a másikat és majd mások elintáézik helyettünk! Pláne ha az illető halott, mit csináljon, másszon ki a sírból kutyát etetni?!

Annyira zavar? Fogadd be a kutyát, ha a tulaj meghalt akkor piszkosul senki nem fog egy szót se szólni érte. Ha meg nem teszed, akkor ne jártasd a szád, hogy más ugyanúgy nem fogadja be, ahogyan te sem. Elhiheted, az állatvédők se bővelkednek szabad helyben.

2013. jún. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

pedig azzal fognak jönni, mivel ez nem amerika. Amerikában az állatRENDŐRSÉG (nevében is benne van), hatóság. Az állatvédő szervezetek nem azok.


Egy állatvédő szervezet ugyanazt csinálja meg, amire bármelyik állampolgár képes lenne. Besétál a rendőrségre és bejelentést tesz.

A rendőrség értesíti az illetékes hatósági állatorvost és megindul az eljárás.


Hiszitek vagy sem, tényleg ez van, nem vagyunk hatóság, mi is lefutjuk ugyanazokat a köröket, amiket BÁRKI lefuthatna helyettünk.

2013. jún. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
39%
Rendőrség is foglalkozik vele vagy menj be a polgármesteri hivatalba.
2013. jún. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Bírom, ne menjen a rendőrségre...


Jegyezzétek meg: állatkínzás eseteén az illetékes a rendőrség, gondatlan tarts esetén pedig a jegyző. Mivel itt az illető elhalálozott, így a rendrőség hatásköre, mivel magánterületre is be kell menni. Azt pedig még a jegyző sem teheti meg rendőrség nélkül.

2013. jún. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
de ha meghalt a tulaj, akit kit jelentesz fel?
2013. jún. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%

Szerinted rendőrségen csak így lehet bejelentést tenni, h csókolom, kispistát akarom feljelenteni?

Nem. Bemész és megmondod, h itt és itt állatkínzást tapasztaltál. A hatóság munkáját segítve elmondod azt is, h a tulaj meghalt, így nekik se kell felesleges köröket futni, mert máris előrébb vannak.


És igen, BIZTOSRA TUDOM, mivel ezzel foglalkozom nap mint nap, és mostmár a rendőrséggel is napi kapcsolatban vagyok.

2013. jún. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Kedves harmadik!

Elárulomn, nem jártatom a számat, segíteni akarok, azon akutyán, és ha kell, én magam megyek be, éés hozom ki. Van egy hatlmas lyuk a kerítésen, bármikor elmehetne a kutya, vagy be is lehetne menni hozzá. Nekünk is van három menttett kutyánk, sajna befogadni nem tudom. Ha kihozom, akkor kijönnek érte? Itt amúgy gyepi van, oda nem viszem, mert ásóval agyonverik, ebből nemrég elég nagy vita is lett a gyepi, meg az állatvédő között, de ez más tészta... Vga y akár mi is elvisszük kocsival, de hova? Olyan kéne, ahol tudom, hogy jó kezekbe kerül.

De amúgy retteg, mimóndig csak ül valahol, és elfu, ha éppen a kerítésnél ül, és elmegy valaki az utcán. Fél napig csalogathatnám, akkor sem jönne oda. Ezért elárulom, elég esélytlen hogy én hozzam ki. Eleve 15 vagyok, örülj, hogy vannak még ilyen emberek, akik nem hunynak szemet az állatok elhanyagolása felett. A többieknek köszönöm. További segítség is jól jönne.

2013. jún. 3. 17:29
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha el tudod vinni a kutyát, akkor simán leadhatod a menhelyen azzal a szöveggel, hogy találtad. Én kajával próbálnám csalogatni, mert biztos nagyon éhes. Ha lenne nálad elég finom falat, akkor lehet, hogy ki tudnád csalni abból a kertből. Valószínűleg nem elsőre, de egy kis türelemmel sikerülhet.
2013. jún. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!