Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Hogy lehet elindulni aféle,...

Hogy lehet elindulni aféle, hogy betiltsák például a hüllőtartást?

Figyelt kérdés
Mélységesen elszomorít az, amivel akár csak ezen a fórumon naponta találkozok hüllők szempontjából. Úgy érzem nagyon rossz dolog, hogy ilyen állatokat lehet vagy legalábbis nagyon komoly engedélyek és ellenőrzések nélkül lehet tartani. Mit lehet tenni az ügyben?
2015. nov. 15. 21:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Fogalmam sincs, de ha ennyire szeretnél valamit csinálni ez ellen, akkor ne mi találjuk ki helyetted! Járj utána magad!
2015. nov. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%

Nem feltétlenül betiltani kellene, hanem engedélyhez kötni. De én bármilyen állat tartását engedélyhez, pontosabban alkalmassághoz kötném, mert sok embernek nem csak hüllő, de kutya, macska, madár stb. sem való.


De hogy hogyan lehet ezt elérni, na ezt sajnos nem tudom.

2015. nov. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem a tiltás a megoldás. Aki tiltva nevel, hazudni tanít. Inkább a helyes állattartást kellene tanítani. Vizsgához kötni az állattartást.
2015. nov. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Első: Örülök, hogy kötekedős kedvedben vagy, de szerinted hol járjak utána, ha nem egy állatvédelemmel foglalkozó topicban? Ötletem nincs, hogy hol lehetne elkezdni bármi olyan folyamatot, ami végén nem kéne tucatszámra halnia a kisállatoknak a felöletlen emberek miatt.


Igen, igaz, nem csak a hüllőkre nézve kellene ez.


Az emberek tanításával két baj van. Az egyik, hogy az emberek nem szeretnek tanulni, szerintem nem érdekli őket az esetek többségében ez, mivel tenni is kell érte, ugyanakkor jópofának tartják egy állat tartását. A másik baj, hogy hiába tanítják meg az embereknek a helyes tartást, amikor - és itt ütközik ki a hüllő mivolta a kérdésemnek - sok pénzt igényel a helyes tartás. Speciális felszerelés kell a hüllőkhöz, ami mondjuk az emlősökre annyira nem jellemző. Sok olyannal találkozok, hogy például egy vízi-teknősnek nincs se szűrője, se világítása, de van amikor még fűtése sincs (a sokszor nulla mozgástérről nem is beszélve). Amikor elmondom, hogy mi kéne, akkor meg el vagyok küldve a búsba, mert hogy képzelem hogy ekkora összegeket kiad egy teknős miatt. Könnyedén megeshet, hogy valaki átmenne egy ilyen tartási vizsgán, mert nagyon szeretne egy teknőst, de pénze nincs és a legkevésbé sem okoz neki lelkiismeret furdalást nem megfelelő körülmények között tartani a kisállatot.


Erre lehetne egy jó megoldás, hogy például csak az vehetne hüllőt, akinél járt olyan szakember, aki a hüllő már előre berendezett helyét bevizsgálta, jónak találta. Ez lenne a nagyon szigorú engedélyes változat, ami viszont annyi költséggel járna, hogy aligha működhetne a rendszer. A korrupciót nem is említve. Igazán biztos megoldásnak én csak azt látnám, ha a hüllők és kettes válasza alapján a madarak árusítását is betiltanák. Ezzel még azt a problémát is megoldanánk, hogy a szaporításkor, szállításkor sok egyed meghal.

2015. nov. 16. 00:13
 5/12 anonim ***** válasza:
92%
Azért nem lenne rossz ha nem a vakvilágba dobálóznál ilyen kijelentésekkel. Ne vegyük egy kalap alá azokat akik a zsebpénzükből megveszik a sárgafülü élszerteknőst vagy a sisakos kaméleont, vagy leopárd gekkót fillérekből azokkal akik egy lakás árát elköltöttél erre a hobbira az évek alatt. Valamint jelenleg is engedélyhez kötött rengeteg hüllő tartása Magyarországon, de arra sincs ember, hogy ezt ellenőrizze valaki. Az elképzelésed miszerint mindnekinek ellenőrizni kellene az előre berendezett terráriumát az egyenesen abszurd. Kutya szaporítókkal nagyjából 1000x több probléma van ebben az országban mint nehány terraristával. Amióta az eszement tudom hüllőket tartok, rengeteg hülyével találkoztam de olyan emberrel is akit szimplán félre tájékoztattak. Az, hogy betiltsunk valamit az mem megoldás. Az óriás kígyók tartása engedélyhez kötött, nagyon kevés embernek van meg az orszagban, megis tucatszámra lehet eladni ezeket az állatokat. Hiába van betiltva/szabályozva.
2015. nov. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Platypus ***** válasza:
100%
Nézd, lehet hogy a hüllőknek speciális felszerelések kellenek, azonban az emlősöknek is rengeteg speciális igénye van, amire ugyanúgy tojnak egyesek, és ugyanúgy kínhalált halnak az áldozatok. Például lehet, hogy egy hüllő elpusztul UV lámpa nélkül. Egy degu viszont beteg lesz 2 szem mazsolától, egy kutya az étcsokitól, egy macska a tejtől. Dá hát annyira szeretik, és olyan szépen kérik. És ezek közönséges dolgok, nem gondolják alapból hgoy ártanak. Szerinted utánanéz a sok istenbarma? A költségek meg, ha egy közönséges hüllőt veszünk, pl. leopárdgekkót, gabonasiklót vagy víziteknőst, még mindig az emlősök oldalán nagyobbak. Egy kutya/macska ivartalanítás, a kölykök oltássorozata, vagy akár egyetlen látogatás az orvosnál nagyobb költség lehet, mint egy ilyen hüllő összes kezdő felszerése együtt. Ilyen elven tiltsuk be a kutya és macskatartást, mert rengetegen hagyják orvosi ellátás nélkül szenvedni az állataikat? Mert ugyebár a keverék kiskutya és kismacska ingyen van, ellentétben a régi meggyógyításával. Ritka undorító dolgok történnek ám itt is, nem csak hüllős vonalon.
2015. nov. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Elárulom attól hogy drága egy állat még van gazda aki hajlandó fizetni.

Mondom az állataim árlistáját

ketrec 1: 10000Ft

ketrec 2:15000Ft

ketrec 3:5000Ft

hordozók: 6000Ft

Egyéb felszerelések: kb 15000Ft

Havi költségek:Alom 2000 Ft, kaja 2000Ft +nasik

Állatorvos átlagban 2 havonta, 1000 és 3000 között

És most jön a legjobb rész. Tudod mit tartok? Patkányt. 200Ft-ért kajaként vehető patkányt. De ezek az igényeik és szó nélkül kifizetem nekik.

Szerintem engedélyhez kéne kötni, engedélyeseknek árulni és a vásárlás előtt egy szakértővel megfizetni a leendő élőhelyét. Ha betiltod semmit sem fog érni, akkor mit fognak tenni az eladásra szánt madarakkal/hüllőkkel/emlősökkel? Vagy szabadon engedik őket hogy a természetben túlélési tapasztalat hiányában egy hétig húzzák vagy megölik őket. Ha igazán állatvédő vagy akkor ezt is tudod.

2015. nov. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Értem miről beszéltek néhányan és igazat is adok, engedélykötelesen jobb lenne, viszont tisztességes engedélyező rendszer sosem fog kialakulni, már csak a költség miatt sem. A betiltás még elérhető lenne talán, azért is kezdtem ezzel, lehet már leírtam ezt, nem tudom. Én hüllőt tartok és sajnálnám, ha nem lennének itt, viszont nagyon sokszor találkozok olyan emberekkel, akik nem jól tartják az állataikat és nem is érdekli őket.. Így sajnos nem tudom mit lehetne tenni az állatok érdekében.
2015. nov. 29. 21:53
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Vagy szigorítani is lehetne a törvényt erre tekintve, hogy melyik állatnak mire van igénye, ha pedig ez nem teljesül feljelenthető legyen az illető, van akire csak ez hat sajnos.
2015. nov. 30. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy megjegyzés:

- Kutyákat se lehetne 1.5m-es láncon tartani mégis tele van vele az ország. Pedig azt az utcáról is látod még sincs ellenőrizve. Akkor azt hogy szeretnéd ellenőrizni, hogy a négy fal között a nappalimba mit és hogyan tartok?

A szabályozás soha nem működött, tiltás se. következetes és tudatos állat tartásra kellene inkább nevelni a következő generációt, többre mennénk vele mint mindenféle elképzelt szabályozással.

2015. nov. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!