Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ha megvédek egy embert egy...

Ha megvédek egy embert egy állat támadásától, de úgy hogy közben bántom akkor állatkínzó vagyok?

Figyelt kérdés
Pl kutyatámadás és nem direkt megrugdosni gondoltam. De ha csak így birok megmenteni egy gyereket. Akkor én felelősségre vonható vagyok?

2015. dec. 19. 08:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


Az Állatkínzás tudatos dolog. Nem szántszándékkal bántod az állatot, hanem mert megvéded a gyereket tőle.


Ha viszont a kutya csak alszik, te meg odamész és... folytatni se bírom.


De érted, mire gondolok.

2015. dec. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szétbontanám a kérdést.

Nem vagy felelősségre vonható.

De egy "jóakaró" mindent másképp láthat.

Szerencséd lehetett. Nem lehetett nagytestű a kutya, vagy annyira támadott, hogy nem kapta el a lábad. Alap dolog, hogy támadó kutya felé nem rúgunk, nem ütünk, mert elkapja a kezed, lábad, és leránt a földre.

2015. dec. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%
Természetesen ilyenkor megvédheted magad vagy más személyt is. A kutya vagy más állat szerencsére még nem egyenjogú az emberrel ,szóval ha súlyos sérülést vagy halált okozol a támadó állaton az sem büntetendő.
2015. dec. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
HA ember támad másikra, és ott lépsz közben, azért sem vagy feltétlenül büntethető.
2015. dec. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Gábor Rácz válasza:
100%

Valóban így van!

De ez így van emberrel is. Bármivel. Ha valami/ki egy ember életét veszélyezteti, akkor te jogosult vagy az ember életét megmenteni, bármilyen ezközzel, akár (abban az esetben ha élőlény veszélyezteti) a támadó életének kioltásával is. Ez amúgy az epikia elvéből adódik, ami azt jelenti, hogy a törvény szelleme szerint cselekszel, esetenként a törvény betűje ellen. Ebben az esetben például a törvény betűje az, hogy ne kínozd az állatokat(itt:kutyát), a törvény szelleme azonban az, hogy védd meg egy ember életét, ha az veszélyben van, tehát eszerint kell cselekedni. A bibliában is találhatunk ilyen történeteket, pl: az irgalmas szamaritánus története: egy embert a rablók összevernek, és ott hagynak az út szélén. Elmegy mellette egy pap, meg egy levita, de egyikőjük sem áll meg segíteni(a zsidó törvény szerint ha a pap "bepiszkítja" a kezét, akkor nem mutathat be áldozatot, amíg át nem esik egy tisztító szertartáson). Azonban mikor a szamaritánus is találkozik vele, ő megáll, ellátja, és beadja egy fogadóba, ahol pénzt ad, hogy ápolják(a szamaritánusok az ókorban, az asszír uralom alatt betelepített nép, akik át akartak térni a zsidó hitre, és a zsidókkal együtt gyakorolni akarták azt, azonban a zsidók elutasították, és lenézték őket, ami megmaradt, így szemükben ők tisztátalanok voltak). Itt a törvény betűje az, hogy ne piszkítsd(vérezd) be a kezed, a törvény szelleme azonban az, hogy mentsd meg egy másik ember életét.

Tehát eszerint kell cselekedni!

2015. dec. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Szóval az van hogy egy kutya rátámadott az utcánkban egy fiúra. Én kirohantam és szó szerint elrugdostam onnan. A fiút többször is megharapta úgy hogy vérzett.

Most a szomszédom a gazda mfeljelentéssel fenyeget állat kinzásért. Ô is jelen volt csak kiabált hogy nem szabad.

2015. dec. 19. 10:08
 7/13 anonim ***** válasza:
Nyugodtan jelentsen fel,mindenkinek joga bárkit bármiért jelentgetni! De te is megelőzheted,a gyerek és szülei közremüködésével, mert kutyával való veszélyeztetés és 8 napon túl gyógyuló (harapás) testi sértés vádja már mehet is ellene. Mellesleg be kellene mutatni a kutyája oltási igazolását és az emberre támadó mást megsebesítő ebet meg kell figyelni,mert veszettség gyanúja esetén azonnal el kell kezdeni a sérült oltását. Ezt is pontozzátok csak le mint az előző válaszomat,attól még így van.
2015. dec. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Én mindenkinek zöld pacsit dobtam.

A szülôk intézik az oltási meg a többi papírt is.

Én csak szeretnék kikerülni ebbôl,de bevonnak sajna.

2015. dec. 19. 10:30
 9/13 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz vele,nem lesz semmi bajod esetleg meghallgatnak az esetről.Ott lesz tanúnak a gyerek akit megmentettél. A kutyatulaj meg , ha elmondják neki a rendőrségen hogy nyugodtan jelentgethet de még nagyobb büntetésre számíthat az ügy végén,akkor el fog állni a tervétől. Mindenki nagyon könnyen dobálódzik a feljelentgetéssel főleg azok akiknek amúgy pont vaj van a fején..egyik füleden be másikon ki.
2015. dec. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Pofázhat a gazda, ő a ludas. Örüljön ha nem altatják el a kutyát utána.
2015. dec. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!