Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ha megvédek egy embert egy...

Ha megvédek egy embert egy állat támadásától, de úgy hogy közben bántom akkor állatkínzó vagyok?

Figyelt kérdés
Pl kutyatámadás és nem direkt megrugdosni gondoltam. De ha csak így birok megmenteni egy gyereket. Akkor én felelősségre vonható vagyok?

2015. dec. 19. 08:53
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Nagybátyámra egyszer rátámadt egy kaukázusi. Kiszabadult, mert gondatlan volt a gazdája, és a kutya azonnal vicsorogva ugrott a nagybátyám torkának. Nagybátyám reflexből ragadta meg a kutyát és a lendületével továbbítva nyekkentette a legközelebbi fának. Nem állt szándékában, de el is törte a kutya gerincét ezzel, ott helyben kimúlt az állat. A szomszéd feljelentéssel fenyegetőzött, mire nagybátyám közölte vele, hogy örülhet, ha még ő fel nem jelenti, mert ez az ő életébe is kerülhetett volna - egy kaukázusi azért nem játék. Egyébként imádja az állatokat a nagybátyám, és nagyon sok állaton segített már. Attól még, mert megvédte magát (vagy ha mást védett volna meg így), nem válik állatkínzóvá, ez egy természetes és ösztönös reakció.
2015. dec. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
Ha ezzel akarod megtanítani a kutyát, akkor semmiképp mert lelki bajai lesznek és a félelemtől megvadul. Viszont ha éles a helyzet akkor nyugodtan, mert megmenthetsz egy életet... Viszont akkor is próbáld kerülni ahogy tudod...
2016. jan. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Jól cselekedtél, csak ilyenkor a gazdáját kéne összerugdonsi mert ő tehet róla. Tehát tulajdonképpen a gazdája miatt kellett megrugdosni a kutyát és még ő akar feljelenteni téged. Nem irónikus? :D

Amúgy a bíróságtól ne félj, körberöhögik azt a hülyét mert rögtön felteszik neki azt a kínos kérdést, hogy hogyan történhetett meg az a szégyen, hogy közterülteten a kutyája megrágcsált egy kisfiút? Aztán utána vakarózhat, hogy na most erre mit kéne válaszolnom? :D

Tehát nem vagy állatkínzó. Te tökös vagy, a gazdi sötét mint az éjszaka, a kiscsávó meg rohadt szerencsés, hogy ott voltál.

2016. jan. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!