Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mi a véleményed egy olyan...

Mi a véleményed egy olyan állatorvosról, aki horgászik/vadászik? Ráadásul olyan képzésben tanult, ahol élő állatokat boncolt.

Figyelt kérdés

2016. jan. 13. 13:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%
Az élő állat boncolást nem igazán értem. A hobbijaival semmi bajom nincs, pl nálunk ilyenkor télen a vadászok csinálnak etetőket és zsákokban viszik ki a több száz kiló takarmányt a vadaknak, ami a drága állatvédőknek eszükbe sem jut a vádaskodás mellett, az elvakult emberek fejében él csak az a kép hogy semmi mást nem csinálnak csak mindent kilőnek.. A horgászat sem hiszem hogy ellentétben állna a foglalkozásával amíg ésszerű keretek között űzi.
2016. jan. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
95%

Nem hinném, hogy van olyan képzés, ahol élő állatokat boncolnak...


Mi a baj ezekkel a hobbikkal? A vadászat nem az állatok gyilkolászásáról szól.

Horgászok is vannak sporthorgászok.


Azzal nincs bajod ha szülészorvos végez abortuszt?

2016. jan. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
92%

mind a horgászat mind a vadászat szabályozott keretek közt zajlik, az állományt nem károsítva, ill. a vadászoknak sok más feladatuk van pl etetés.


Amúgy van olyan állatorvos aki nem boncolt állatot a képzés alatt? Anélkül hogy kéne megtanulni az anatómiát a későbbi műtétekhez? Amúgy élő állatot nem szoktak boncolni.

2016. jan. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
45%
Hmm, én elég előítéletes vagyok a vadászokkal szemben. Ismerek/ismertem néhányat, de egyikkel se lettünk valami nagy barátok. Az a benyomásom, hogy sokan nagyképű és erőszakos emberek, jó részük ráadásul sznob is, és elvárja, hogy nagyra tartsd a hobbiját, ti. hogy passzióból állatokat gyilkol. Tisztelet a kivételnek, biztos akad olyan is, csak én nem találkoztam vele.
2016. jan. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
86%

3as!

ÉLVE boncolás van a leírásban, azon értetlenkedünk.

2016. jan. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
91%

" nagyképű és erőszakos emberek, jó részük ráadásul sznob is,"

Férjem papája vadász. Állatbarát, mindig is tartott vizslákat a vadászathoz (nagyon jól tartja őket).

Ilyenkor kint vannak, etetnek. Nem ész nélkül lőnek, megvan melyik egyedet lőhetik ki. Ez is a populáció érdekében van.

2016. jan. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
54%
Előző: biztos más, akinek ez a szakmája. A kérdés a hobbi, vagy "sportvadászokra" vonatkozott, róluk írtam, hogy nincs jó tapasztalatom.
2016. jan. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
75%
A mi településünkön lévő vadásztársaságban csak egyetlen hivatásos vadász van, a többi mind sportvadász mert senki nem fog azért elvégezni még a kötelezőn kívül egy másik képzést is hogy másképp nevezzék. Ezek a "sznob, nagyképű" vadászok most is a -10 fokban ülnek a nyitott platós teherautón és cipelik ki zsákokban a kukoricát az etetőkre, ássák a vízelvezető csatornákat hogy a nyulak ne szoruljanak be egy részre az olvadásokkor és ne legyen minden víz alatt mert akkor nem tudnak legelni az őzek.. Miért kell akkor általánosítani? Tipikusan a médiában van az hogy már szinte görcsösen próbálnak minél rosszabb képet kialakítani róluk.
2016. jan. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
92%
Horgászni lehet úgy is, hogy visszadobja a halat. Ha meg nem dobja vissza, hát nem. Ő is ember. A vadászatról meg tudni kell, hogy az állományt ritkítják, hogy ne legyen túlszaporodás. Szóval nem csak vaktában lövöldöznek mindenre, ami mozog. Szóval ezzel szerintem nincs probléma, hogy hobbijában az állatok is megjelennek.
2016. jan. 14. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Mi a véleményed egy olyan nőgyógyászról, aki házas, és noha napközben abortál, minden este kefél?

Egyébként meg festi magát, aki nálam nagyobb természetvédő, mégis bősz horgász vagyok.

2016. jan. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!