Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mi a véleményed egy olyan...

Mi a véleményed egy olyan állatorvosról, aki horgászik/vadászik? Ráadásul olyan képzésben tanult, ahol élő állatokat boncolt.

Figyelt kérdés

2016. jan. 13. 13:32
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
81%

10-es valaszoló:

Az hagyján, hogy este megkeféli a nejét, de mi van akkor, ha nappal is keféli a nővérkéket és mindenkit aki hagyja magát, hogy több abortusz legyen és ő mégjobban éljen :D


Témához: minden vágóhídon is van állatorvos... kötelező.

A kérdezőnek nem csak feketén és fehéren kéne látnia a világot.

Amúgy meg, élve a békát szokták boncolni, mert azon lehet a legjobban lekövetni 1-2 dolgot (szegény béka, én pl elhánytam magam, amikor elmondták nekem, hogy miért és hogy...)

2016. jan. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Ébredő álom válasza:
11%

Állatorvosok

Mi állat tartó emberek egy ördögi körben toporgunk csak.

Az üzlet politika az állatorvosok főbb erénye. Vagy is a pénz. Az állat legyen cica vagy kutyus. Ők az állatorvosok csak a pénzt látják benne. Pedig a cicáink, vagy a kutyáink az embereknek a gyermekei. Ugyan úgy törődünk velük. Etetjük, itatjuk, szeretjük őket.

Az etetést mi gazdik csak konzervekben mérjük, s benne rengeteg szervi kártevőkkel. Akárcsak a száraz táppal.

Nekem volt egy cicám 19 évesen pusztult el. De nem evet soha száraz, s konzerv tápot. Ezek csak márka nevek mögé bújtatott emberi gyarlóság. Kettő cicám bocsánat GYERMEKEMET márt az ezek mögé bújtatott agyon márkázott eledelektől elmentek örökre. Az állatorvosok a pénz hajszában elfeledtek emberként viselkedni. Kevés orvos van aki kivétel. MIKOR EGY GYERMEKNEK AZ ÉJSZAKA KELLŐS KÖZEPÉN RÁJÖN A FÁJDALOM, S MÁRT CSAK VERGŐDVE HALDOKLIK. AKKOR EGYIK ÁLLATORVOS SEM VESZI FEL A TELEFONT, HOGY ELALTASSA. MONDVÁN A RENDELÉSI IDŐM EKKOR KEZDŐDIK. ENNYIT A HUMÁN EMBERI MAGATARTÁSRÓL. KIK VAGYUNK MI EMBEREK? OLCSÓ PÉNZTÁRGÉPEK, VAGY VALÓBAN EMBEREK TUDUNK MARADNI. DÜH, ÉS INDULATOK NÉLKÜL. SAJNOS MI MAGYAROK NEM NŐTTÜNK FEL ARRA A SZINTRE, HOGY AKÁR ÁLLATORVOSKÉNT EMBEREK MARADHASSUNK.

MIÉRT ÉBREDŐ ÁLOM A NEVEM?

SZÓLJON E VERSEM AZ ELHUNYT GYERMEKEINKÉRT.

Hajnali ébredő álom, mint a szélben kavargó pókháló.

Ami csak néma csendem szövi előttük jéggé vált útjukat.

Hol a végén megpihenhetnek a csillagok alatt.

2016. jan. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
82%

Igen, sok macska és kiskutya tulajnak problémát okoz, hogy az állatorvos nem simogatja az állatot és nem kedveskedik hozzá. A környékünkön most egy éve kezdett egy női állatorvos, akire az ilyen kisállattartók rögtön rámozdultak, mert szebben beszél az álattal, meg ő az egyetlen nő is itt. DE! Ez sajnos a minőség rovására megy, mert lelkes és kedves a hölgy, de szakmailag óriási hiányosságok vannak nála, amit ezek a tulajok nem vesznek figyelembe. Nyílván mi emberek is szívesebben megyünk olyan orvoshoz, aki kedves és mosolygós, mint egy komoly fazonhoz, aki csak köszön és rutinból végzi a dolgát, de inkább egy bunkó orvos műtsön aki tényleg ért hozzá, mint egy aranyos, aki kevésbé.

Persze a kettő nem zárja ki egymást csak most az előző válaszról eszembe jutott ez a példa. :D

2016. jan. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
68%

Mi a véleményem? Mi közöm a hobbijához, már nem azért? Gyógyítsa meg az állatomat, és kész, az meg, hogy a rendelőn kívül mit csinál, amíg legális tevékenység, addig senkire sem tartozik. Tudod Kérdező, a vélemény olyan, mint az anus: mindenkinek van, de a világon senkit sem érdekel :D Egyébként sokan tévedésben vannak itt, létezik olyan, hogy élveboncolás. De tudod Kérdező, én nyugodtabb vagyok, ha egy állatorvos még az egyetemen megtanulta, hogyan kell felnyitni műtét keretein belül egy élő állatot, és mondjuk nem az én macskám lesz az első tesztalany. Mesmeg nem kell kiakadni az élveboncolás tényén, ugyanis csak kisebb emlősökön végzik, ráadásul olyan mély altatásban, ami végeredményben utána a halálukat okozza. Nem éreznek semmit, olyan, mintha az állatorvos elaltatná őket - csak hosszabb ideig alusszák magukat álomba.


(Lábjegyzet: Uccsó előtti Ébredő álom, szerintem keress fel egy szakembert, mert szörnyű lehet két lábon kihordani az agyhalált. :) )

2016. jan. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Ébredő álom válasza:
24%
Bocsásd meg az agyhalál csak azokban létezik akiknek nincs egy alapvető moralitása sem a társadalomban, s csak azon filozofálnak a gazdik melyik orvos a jó orvos. Tessék. első nekifutásra vérvétel, széklet vizsgálat parazitológia,és ultrahang. Ez húszezer. Amikor megvan az eredmény azonnal megállapítható a diagnózis., s jöhet a valódi kezelés. NEM KÍSÉRLETEZNEK AZ ÁLLATORVOSOK LEGALÁBB JÓ PÉNZÉRT. HANEM IGENIS GYÓGYÍTANAK.GAZDIK ERRE TÖREKEDNI. A CICÁNK,VAGY KUTYUSUNK ÉRDEKÉBEN.
2016. jan. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
72%

Nos attól tartok, Dr.Dolittle csupán a mesékben létezik, s minthogy a páciens csupán csaholni/nyávogni képes, igen nehéz lesz a gazdi rendkívül szakmai elbeszélése alapján pontos diagnózist állítani a jószágról, majd azt egy csettintéssel meggyógyítani. Nem elég, hogy álmodik kend, de még bilibe is lóg közben a keze :) Habár, ha önt megnyugtatja annak az orvosnak a szakmaisága, aki mindenféle előzetes vizsgálat nélkül ezerszázalékos pontossággal megállapítja, hogy Micikének súlyos akármitisze van, amit bigyómabogyóval meg tud gyógyítani, csak sajnálni tudom a házi kedvencét.


Én még mindig inkább a vadászhobbijú élveboncolással kitanult állatorvost választanám.

2016. jan. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha jol emlekszem a suliban elo bekat boncoltunk allattan oran. 1970-ben talan.
2016. márc. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Azon kívül, hogy a kérdés egy címeres baromság és ezt már többen is leírták, azért egy pontosítást ide biggyesztenék:


Az állatorvosiról nem tudok 100%-osan nyilatkozni, de szinte biztos vagyok benne, hogy boncolnak élve (altatva) állatot, mint ahogy az orvosin is.


Szerinted jobb lenne, ha életében először akkor vágna élő állatba, amikor az első műtétjét végzi? Mintha egy informatikusnak nem engednéd bekapcsolni a számítógépet, amíg nincs róla papírja.

2016. márc. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
8-as akinek földje van a településen és meghaladja az 50 hektárt be kell lépnie a helyi földtulajdonosi közösségbe(vadásztársaság) ez a törvény
2019. febr. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Az, hogy valószínűleg ért az állatokhoz. Sajnálom, hogy zömében agyamputált vegákból kell megélnie, akiknek lövése sincs a természetről.
2023. jan. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!