Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Nem lehet ezek ellen valamit...

Nem lehet ezek ellen valamit tenni már? Rohadtul elegem van.

Figyelt kérdés

Nem először látok olyat, hogy kihozza valaki a kutyáját és a másik kezében meg ott egy bot, szerencsétlen állat meg fülét farkát behúzza, ami egyértelműen arra utal, hogy azzal fegyelmezték meg...és látom, hogy rángatja, meg direkt rövidre fogja a pórázát. Eléggé felidegesített.

A másik meg hogy van egy kert, ahol egy kutya állandóan be van zárva egy ilyen ketrecbe...de komolyan még egyszer nem láttam kiengedve, ha reggel megyek, ha este éjszaka délután, mindegy milyen napszak. Milyen élete lehet így szerencsétlennek? Minek ezeknek állat, nem is értem...


2016. jan. 29. 20:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Én sem értem. Ráadásul ezek a degeneráltak a saját életüket is megnehezítik, holt idegesen ütik-rúgják a kutyát, holott ha vennék a fáradtságot és elolvasnának csak pár cikket a neten, máris megértenék, hogy mit miért csinál az a nyomorult állat és hogyan kell erre reagálni és akkor az ő életük is egyszerűbb lenne.. de ennyi eszük sincs.
2016. jan. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
jelentsd fel őket, komolyan, névtelenül is megteheted,aztán figyeld meg, változik-e valami
2016. jan. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Félek, hogy nem vesznek komolyan, de egy próbát megér.
2016. jan. 29. 21:09
 4/6 anonim ***** válasza:

Mi nemrég költöztünk albérletbe. A ház mögött van megkötve egy fekete csau-csau jellegű kutya, szerintem nincs 2 méteres a lánca. Akárhányszor elmegyek mellette, el tudnám magam sírni, hogy ez a kutya így éli le az életét. Rá se néznek egész nap, azon kívül, hogy megetetik, meg összeszedik a sz.rját. Sétáltatni nem viszik, elengedve soha nincs.

Egyébként a tulajok nemrég befogadtak egy kiskutyát is, amit itt dobtak ki a ház előtt, az szabadon jár-kel, a házba is beengedik. Nem értem, hogy akkor a megkötött kutyát miért nem lehet ugyanúgy legalább a kertben elengedni. Attól félek, hogy később ő is erre a sorsra jut...

Még arra sem lehet fogni, hogy házőrzésre kell, hiszen valaki mindig van itthon, meg a ház mögé van kikötve, tehát a betörő is lazán besétál anélkül, hogy egyáltalán találkozna a kutyával. Arról nem is beszélve, hogy már tilos kutyát láncon tartani... Dehát ennyit érnek a törvények.

Olyan szívesen segítenék az ilyen állatokon, de tehetetlennek érzem magam. Mégse vonhatom kérdőre őket, mert nem az én dolgom, semmi közöm hozzá, ha ők tudják ezt nézni, változtatni úgysem fognak rajta.

2016. jan. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Utolsó, az isten szerelmére kérlek, hogy jelentsd fel őket! Fotókkal-videókkal bizonyítsd, hogy a nap minden órájában ki van kötve és jelentsd fel. Ha írsz egy települést, segítek a menetében. Ne legyél cinkosuk az állatkínzásban. Nem a te dolgod: mindannyiunk dolga a kiszolgáltatottakon segíteni!
2016. jan. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Természetesen gondoltam rá. De hívjam rá a rendőröket, állatvédőket arra, akiktől béreljük a lakást? Tudom, hogy önzőség, de biztos hogy egyből kitennének minket. Inkább először beszélni próbálok velük, hátha lehet rájuk hatni.
2016. jan. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!