Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit tudok csinálni, ha a...

Mit tudok csinálni, ha a szomszédom kutyája megölte az én kis kutyámat és nem vállalja a felelőséget érte?

Figyelt kérdés

#kutya #a szomszédom #meg ölte #az én kis kutyámat
2016. márc. 11. 18:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

#9-re ne hallgass, kérlek. Jobban jársz. Ha úgy teszed ki a mérget, hogy tudod, hogy az a kutya meg fogja enni és belepusztul, akkor bűncselekménynek számít, hiába a saját kerted.

Sajnálom a kiskutyádat. Javaslom a betonkerítést.

2016. márc. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
#9-es vagyok, oké igaz, kicsit túlmentem a szociopata hajlammal, inkább tényleg ne csináld. De attól még feljelentheted, hátha.
2016. márc. 17. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

9-es, nem tudom mit keresel ebben a témában, ha nincs kutyád.

Akinek van, annak nem jut eszébe ilyen. Tudod nem a kutya tehet róla, hogy hülye a gazdája, de szerinted kínok között kellene elpusztulnia...


Kérdező: igaz én nem ilyen helyzetben voltam, de leírom: amikor megvettük a családi házunk, 1 éves volt a pit keverékünk. SZomszédnak egy beagle kutyája volt, aki azt hitte, hogy a mi kertünk is az övé. Átrágta a drótkerítést, átjött, és a mi kutyánk mindig megtépte. Persze közbeléptem, hogy túlélje, és mindig visszatettem a saját portájára. A szomszéd meg csak befoltozta a lukat, de a kutyája mindig újat csinált és mindig átjött.

Aztán amikor egyszer kicsit későn értem ki az udvarra, és csúnyán megtépte az enyém az övét, akkor döntöttem el, hogy ez nem mehet így tovább (mert ha akkor jön át, amikor nem vagyok otthon, akkor megöli - és nem akartam egy csóri kutya halálát sem, mert hülye a tartója). 52.000 Ft-ért vettem palát, azóta az van a 2 telek közötti kerítésen (ez megoldotta a gondot). Az én kutyám soha nem volt a területen kívül nélkülem és póráz nélkül...


De ha fordított lenne a helyzet, tehát ha az övé bántotta volna az enyémet, simán rendőrt hívok, előtte felveszem videóra, hogy nálam van a kutyája, és feljelentettem volna. Ja, és a jegyzőnél is lehet bejelentést tenni (ezt megtette a szomszédom, mondván én "veszélyes harci kutyát" tartok, és gyerekek is élnek a környéken...)

Most egy Kaukázusi-németjuhász keveréke van, aki minden kapunyitásnál elmegy világot látni, és tojik a "gazdájára", aki próbálja visszaterelni. Az enyém a lépcsőre ül, amikor hazaérek, és ott várja meg amíg beállok kocsival. A kapu vonalán soha nem lépne át, bármi van az utcán...


Szóval a lényeg, hogy tehetsz feljelentést, tehetsz a jegyzőnél bejelentést.

2016. márc. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Kérdező, tényleg a szomszéd a köcsög, de most milyen felelősséget vállaljon érte? Vegyen neked egy másik kutyát? Nem tiszta, hogy te most mit vársz.


Csináljatok közösen rendes kerítést a két telek közé, ne csak egy jelképes drótháló legyen, mert azt még egy palotapincsi is szétkapja ha nagyon akarja.

2016. márc. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Jelenttsd fel... de ha a szomoszédod akkor végülis egész életében marni fogja a bűntudat.. és éerztesd is vele :))
2016. márc. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Chypes válasza:

Kolcson adjam a rotimat egy hetre?😂😂😂😂😂 megneznem milyen fejet vag ha az o kutyaja lenne dogon.

Amugy a gazdi felelosege! Beszelj a gazdaval hogy ha feljelented ki kell hogy fizesse a kutyadat,es meg is birsagoljak. Te jofej vagy es szeretned ha azon a penzen inkabb kicserelne a keritest,vagy venne a kutyajanak egy kennelt.

2016. máj. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!