Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » A szomszédom (aki mellesleg...

A szomszédom (aki mellesleg rendőr), napi szinten bántalmazza a kutyáját. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Hallom a puffanó hangokat, a rúgásokat, a kutya vonyítását. Közben magánkívül üvölt a kutyával "szétváglak, a k.a anyádat", megöllek, te rühes dög, mit csináltál??".


Sajnos a két telek között tűzfal van, így látni nem látom, csak hallom, illetve a hangját felismerem.

A hangok alapján, a kutyát teljes erőből rugdossa, a kutya vonyít fájdalmában.


Kisgyerkmekünk van, így a kilétemet nem szívesen fedném fel, tartva a fickó esetleges rá irányuló bosszújától. Milyen törvényes lehetőségeim vannak?


2016. jan. 1. 22:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Vedd fel hangfelvételre amikor bántalmazza az állatot, és esetleg kérj meg valaki mást (pl egy állatmenhelyen dolgozó embert), hogy jelentse fel ezt a bizonyos rendőrt.
2016. jan. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Így van vagy ha tudsz videót csinálj inkább valahogy hogy ez az állat ne lásson téged
2016. jan. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
vedd fel videóra utána többet ő se lesz már rendőr örülhet ha a megúsza felfüggesztettel és nem letöltendőt kap
2016. jan. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Három méter magas a tűzfal, vízszintes ráccsal fedve (nekünk ablak nyílik oda, esetleges illetéktelen behatolók ellen van fent a rács).

Úgy tudom, hogy ha fel is szerelnék kamerát, illegális lenne, mert senkit nem rögzíthetek képi anyagon a beleegyezése nélkül.


Hangfelvételt megpróbálom, de rövid, intenzív etapok ezek. Fél-egy percig csépeli a kutyát. Mire megnyitom/elindítom az alkalmazást a telefnomon, lehet, hogy abba is hagyja. De ezt megpróbálom.


Ha esetleg rendőr is olvassa ezt: feljelentés esetén mennyire kell tartanom "kollegális összetartástól"? Ergo elsikálják neki haveri alapon és esetleg kiadják az én adataimat neki.

2016. jan. 1. 22:49
 5/8 A kérdező kommentje:

Eddig annyit tettem, hogy kiüvöltöttem, hogy "Azonnal hagyja abba a kutya bántalmazását!"

Erre minden esetben hirtelen csend lett.


Nemrég költöztünk ide. A szomszédaink szerint egy agresszív, nem beszámítható emberről van szó. Egy másik szomszédnak korábban volt valami vitája vele. Erre válaszul pirotechnikai eszközöket (petárda, rakéták) dobált át a kertbe. A szerencsén múlt, hogy éppen senki nem volt kint és nem sérült meg. Mivel bizonyítani nem tudták, hogy ő volt, nem lett következménye.

2016. jan. 1. 22:55
 6/8 anonim ***** válasza:
állatkínzásért lehetne feljelentést tenni, de mivel ez Magyarisztán, a rendőrségen lehet elkenné. Érdemes valamelyik állatvédő csoport segítségét kérni. (Pl Állatmentő Liga)
2016. jan. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Én a Tetovált Állatmentőket hívnám, ha a többi nyomorék összefog ezzel a paraszttal... Van rá esély, de nem minden rendőrt kedvelnek a társai.
2016. jan. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"A szomszédaink szerint egy agresszív, nem beszámítható emberről van szó. Egy másik szomszédnak korábban volt valami vitája vele. Erre válaszul pirotechnikai eszközöket (petárda, rakéták) dobált át a kertbe."


Ha nem beszámítható akkor hogy lehet rendőr? Pszichológiai vizsgálaton is átesnek a rendőrök, ahol rögtön kiszűrik, ha agresszív vagy ingerlékeny. Mondjuk én is több rendőrt ismerek, akinél hamar felmegy a pumpa, de ez azért elég hihetetlen. Mellesleg ha rendőr tisztában kéne legyen a jogi következményeivel is ennek. Tényleg ilyen mélyre süllyedt az országunk, hogy ilyenek szolgálnak és védenek vagy csak szivatnak téged is?

2016. jan. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!