Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Milyen érvek szólnak az...

Milyen érvek szólnak az állatkísérletek ellen?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 21. 18:40
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Igen, a kozmetikumoknak ilyesmiknek a tesztelését én is ellenzem, mert azt máshogy is meg lehet oldani.

De a gyógyszereket sajnos nem lehet máshogy kikísérletezni, ahogy a betegségeknek sem találtunk még jobb módot, hogy hogyan lehetne őket vizsgálni.

2016. ápr. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Az állat is él, érez, szenved. Fáj neki, ha bántják. Ha szeretetet kap, hálás érte és viszonozza. Bele kell magunkat képzelni a helyükbe: nekik semmi hasznuk nem lesz abból, hogy kísérleteznek rajtuk, mégis ők kínlódnak, ők vannak "feláldozva".


Én a brutális gyilkosokat meg sorozatgyilkosokat raknám be ilyen laborokba, kísérletezzenek azokon.

2016. ápr. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Esetleg írhatnád E/1-ben a szöveget, valahogy így:

"Egy apró szoba sarkában ültem, rácsokkal körbezárva, sok sorstársammal együtt - mind olyanok mint én. Rémültek, és tanácstalanok, sejtésük sincs hogy mi folyik itt..."


Mintha egy emberről szólna, aztán az utolsó sorokból derülne ki, hogy pl. egy apró egérről szól.

2016. ápr. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Utolsóé tök jó ötlet, ha szépen megírod én akkora 5-öst adnék rá hogy kilóg az ellenőrződből :D

12-es ötlete is tetszik, végre valami hasznuk lesz legalább.

Személy szerint az állatkisérletek egy azaz EGY formáját értem meg, a gyógyszerekét. Mikor elkezdenek egy gyógyszert, szinte biztosan van olyan összetevője ami halált okoz, ezt gyorsan kiszűrik állatokon, de általában amint biztonságos, viszik is át emberre. A másik előnye, hogy ugyebár egy patkány 2-3, míg egy ember 70-90 évig él, így mondjuk ha meg akarjuk tudni hogy okoz-e az élet hátralevő részében valamilyen hatást a gyógyszer, embereknél 50-60 évnyi megfigyelés kéne míg állatoknál sokkal több alannyal letudják 10 év alatt az egészet.

2016. ápr. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 lilababzsak válasza:
2020. júl. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!