Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A petások miért vannak az...

A petások miért vannak az állatkísérletek ellen?

Figyelt kérdés
Mikor nagyon hasznosak, sok betegséget lehet ezáltal gyógyítani.
2011. jún. 14. 15:09
 1/4 anonim válasza:
70%

A Petások a Greenpeace-s társaikkal együtt, akik tiltakoznak globalizációban elért technológiai, biológiai és egyéb fejlődések elérésének módszerei ellen, de azoknak eredményeit használják.


Érdekes módon én még csak olyan habzószájú környezetvédőt/atomenergiaellenzőt láttam aki kb ha fél napig nem nézhetne fel a Ipodján a facebookra, akkor ki lenne készülve.


Ezt képmutatásnak hívják.

2011. jún. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

ők az egyik véglet.A valóság valaholközépen van.

Nem lehet teljesen kizárni az állatkísérleteket pl.a gyógyszerfejlesztésből (hacsak valakik nem ajánlják fel a gyerekeküket önként kísérletre), de igyekezni kell csökkenteni

2011. jún. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
81%

Nem a gyógyszerkísérletek ellen vannak, hanem az ellen, hogy a nyolcszázezredik dezodort meg rúzst is állatokon tesztelik, mikor semmi szükség rájuk. Persze ez csak a jéghegy csúcsa, rengeteg értelmetlen kísérlet van még.

Ha látnád azokat az állatokat, illetve amit velük művelnek, undorodnál az emberiségtől.

[link]

http://www.youtube.com/watch?v=nWOgEtyOE0I


Rengeteg az értelmetlen erőszak. Az állatvédők nem azt akarják, hogy szenvedj, vagy meghalj egy betegségben. Csak emberséges bánásmódot szerencsétleneknek.

2011. jún. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, hogy a kísérleti állatok legnagyobb többségét hadászati célú tesztelésekhez használják, annak van értelme? Szerintem semmi, hiszen az utóbbi háború mind az olajért folyt, és a háború már önmagában csak negatív dolog lehet.

A következő hatalmas ipar a kozmetikai, és tisztítószerek gyártása. A polcokon ezrével állnak a szempillaspirálok, amikből legtöbbet csimpánzok szempilláján teszteltek, ez még annyira nem is durva, mint a tampon tesztelése, vagy a nincs több könnycsepp formula, amik miatt több nyúl vakult és halt meg. Az állatkísérletekben az a nehéz, hogy mindegyik állatnak más a fájdalomküszöbe, és nem mind jelzi azt hangosan ha átlépik, a nyúl zsákmányállat lévén csak a legvégső esetben sikít amikor már akkora a fájdalom, hogy a halálát is okozhatja. Tehát az értékelés igen szubjektív, minden kutató máshogy értékelheti azt, és azt se felejtsük, hogy más a génállományuk, mint nekünk, ez téves eredményekhez vezethet. Talán a L'oreal kifejlesztett egy mesterséges bőrt, amivel jól tudják helyettesíteni az igazit, nem kerül annyiba mint az állatok (hatalmas összegekbe kerülnek az állatkísérletek), és sokkal megbízhatóbb. De vannak embereken tesztelő cégek, akik azért, hogy kísérletezhessenek rajtuk, pénzt kapnak, szerintem ez korrekt dolog, hiszen a termékek nekünk készülnek, nem az állatoknak. És ott van a leggyorsabban fejlődő technika, a számítógépes modellezés, ami egyszerű, olcsó, gyors, és objektív a kiértékelése. A peta még a szőrmekereskedelem ellen tiltakozik, hogy ne nyúzzák meg élve az állatokat, a bundáikért, illetve ha már olyan magas a technikai fejlettségünk, akkor nem kéne ősember módjára öltözködnünk, vannak jobb szigetelő anyagok is.

Összességében az értelmetlen állatkísérletekre nincs szükség, pláne most, hogy a globális, kapitalista rendszer napjai meg vannak számolva.

A gyógyászati kísérletek többségére még sajnos szükség lesz a jövőben is.

2011. jún. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!