Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ez nem is kérdés, ha úgy...

Ez nem is kérdés, ha úgy tetszik, segélyfelhívás? S ne ítéljetek el? Sírva írom mind a cicáért, mind az anyagi helyzetem miatt.

Figyelt kérdés

Egy elütött cicát találtam,fél órája. Még él,nagy csontja nem törött-átvizsgáltam,ismerem az anatómiájukat,állatorvos lettem volna,ha lett volna rá pénzem. Most sincs,ez a bajom. Elvinném állatorvoshoz,de akkor a kisfiamnak nem lesz szandálja. Mit tegyek. Nem iszik. Az lenne a fontos,tudom. Borzasztóan sovány. Ez a trauma kikészíti. Tudom,ki a gazdája,de ő letagadta ezt a cicát. Van még 5 nekik. Sajnálom,de tényleg nem tudom gyógyíttatni. Ha elviszem,nincs hol laknom többé. Ritkán esek kétségbe,de most kész vagyok.Kérlek,aki tud,ha cssk tanáccssl is,de segítsen!

A kérdés meg azért ennyire hülyén alakult,mert letiltott az oldal szabályzata.


2016. jún. 12. 20:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hívj fel a közeledben dolgozó állatvédőket, ők biztosan segítenék!
2016. jún. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Állatmenhellyel, egyesülettel nem tudsz beszélni? Ha ideiglenes befogadója leszel a cicának, már az is nagy segítség és a menhely állja a költségeket. Guglizd ki, mik vannak a környéketeken és hívd fel őket!
2016. jún. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Aranyosak vagytok,köszönöm! Felhívtam memhelyeket-hidd el,nem vagyok se buta,se tájékozatlan- sőt,egy állatkórházat is,gazdátlan ,beteg állat nem kell senkinek,ill.gyógyászatilag ezzel nem foglalkoznak.

Komolyan,szívem szakad meg érte,de nem tudom kifizizetni a számláját. Tudom,most vsn aki azzal jönne,minek netezek akkor,de 2 éves szerződésem van-sajnos- 3800-ért, aki ismerős állatorvost felhívtam,jöjjön ki,az is 20e ft-ot mondott,csak a vizsgálatért.

Ne haragudjon meg rám kérem senki,de ebből a fiam 2 hétig él. Úgy szeretném,hogy ez a cica is éljen,affenébe is. Nemrég szülhetett nőstény. Nem iszik.

2016. jún. 12. 21:12
 4/12 anonim válasza:
Mindenképp vidd el állatorvoshoz!! Ki fogsz tudni gabajodni az anyagi helyzeteidből de sokkal nyugodtabb leszel ha megmentet ezt az árva cicát!!! Ne hagyd meghalni! Én sírnék és tuti hogy nagyon sokáig bűntudatom lenne és magam alatt lennék ha inkább a fiamnak vennék szandált és egy élőlény életét ontanám ki.
2016. jún. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Hol van ez helyileg? Ha tudok, segítek.
2016. jún. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Pár állatorvos beleegyezik abba, hogy a kezelés költségét részletekbe fizesd ki

(ha ez segít valamit)

2016. jún. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Tényleg aranyosak vagytok,h próbáltok segíteni. Sajnos,ide kerültem,h 4 hónapig voltam munkanélküli,4 szakmával.segélyt nem kaptam. Semmi bevételem nem volt.120 helyre küldtem el a jelentkezésem,3 hete dolgozom.De a lakáshitelt vonták...Van egy gyerkőcöm is. Higgyétek el,nem kell fodrász, semmmi évek óta,de a fiam nő. Kell neki nagyobb cipő,póló. Énnekem tényleg nincs hova húzni magam. De szeretem az állatokat. 1 éve meggyógyittattam volna,de most nem tudom miböl. Lehet,úgy kellett volna eljárnom,mint a gazdája....leszarom,sok van belőle?

Nem adom fel sem emberi mivoltom,sem az elveim,meg a hitem,valaki úgyis segít ezen a cicán!

2016. jún. 12. 22:12
 8/12 A kérdező kommentje:

Na,leszarva,h lehet,nem eszünk többé, cicát elvittem a dokihoz. Ahogy mondtam,cica a végtagjain,gerincén nem sérült. Viszont se inni,se enni nem tud,az állkapcsament szét.


Tudom,mkinek más baja van.

Aki tud,segítsen.

2016. jún. 12. 22:37
 9/12 A kérdező kommentje:
Cicát elaltatták. Szétment az állkapcsa,sosem tudott volna enni. Mindenkinek köszönöm,aki segített vokna.
2016. jún. 12. 23:16
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

LadvLavender le a a kalappal elötted!

Gondoltam rátok,és nem semmi hogy így is bevállaltad az orvost.

Aki ilyen körülmények közt van az megérti mire gondolok.

A cicát nagyon sajnálom,de jobb neki így.

Neked kitartást kívánok.

2016. jún. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!