Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Állatkínzásnak minősül?

Állatkínzásnak minősül?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Egy társasházban élek, és úgy gondolom, hogy az egyik lakó nem megfelelő körülmények között tartja a kutyáit. Hogy egészen pontos legyek, lent a pincében, elzárva, teljes sötétségben és szűk helyen tartózkodnak szerencsétlenek. Az egyikük egy labrador - aminek úgy tudom, nagy a mozgásigénye -, és a bicon valamelyik fajtája, talán frisé.


Ennit, innivalót kapnak, sőt néha látom őket sétálni is. Viszont - én még nem tapasztaltam - a szomszédok szerint a kutyusokat veri is, ezt nem tudnám bizonyítani. A kutyák körülményeiről tudok fotót készíteni a pincében.


Mit gondoltok, jelentsem ezt valakinek?


2016. aug. 22. 14:57
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Mindenféleképpen vedd fel a kapcsolatot a hatósággal.

Ha nem is veri őket, akkor is törvénytelen még egy kis mozgásigényű kutyát is egész napra bezárni. Ebből akár bírósági ügy is lehet, ha ráadásul kínozza is az ebeket.

Még azt tanácsolom, hogy az elkövetkezendőkben ne játssz nyomozósat, azt bízd a rendőrökre ;)

2016. aug. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Igen, mindenképpen jelentsd a rendőrségnél, mert ez így valóban nem állapot...
2016. aug. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Itt minden tudnivalót szépen leírnak:

[link]

2016. aug. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az állat nem megfelelő tartása is ugyanúgy állatkínzás.
2016. aug. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
igen. bár én első körben elbeszélgetnék vele, ha nem segít és nem érti miért rossz,hogy a pincében tartja őket,akkor bizony jelenteném.
2016. aug. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg egy ilyen emberrel nincs mit beszélni, vagy ha ráijesztesz, csak elviszi valahová a kutyákat, és nem feltétlenül járnak ezzel a kutyák jól... a pince gondolom, közös hozzáférésű, fotózd, dokumentáld a kutyák körülményeit, fekhely, kaja, víz, élettér, és aztán hívd ki a rendőröket. Ha a kutyák egy állatvédő szervezethez kerülnek, az lenne az ideális megoldás.
2016. aug. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Elnézést a tudatlanságomért, még sosem csináltam ilyet. Lehet mindezt totál névtelenül tenni? Elmondom a címet, nevet, a kutyák körülményeit, és kész?
2016. aug. 22. 16:06
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Az állatkínzás hivatalból üldözendő bűncselekmény, így ha kéred, megőrzik az anonimitásod.
2016. aug. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!