Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Kutyám megsérült. Hogyan...

Kutyám megsérült. Hogyan bűntessem meg az elkövetőt?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok. A kutyámmal (Border Collie) voltam sétálni, mikor a kutyusom odamegy egy kertesház kerítéséhez, mert a túloldalán volt egy kutya. Normális kutya dolog, hogy megszagolják egymást. De mikor a kutyám átdugta a fejét a kerítésen, az azon túl lévő méretes kutya a szájával/fogaival megragadta a kutyám orrát és elkezdte erősen ráncigálni. Gyorsan odarohantam (mivel a póráz hosszúra ki volt húzva) és kiszedtem onnan a kutyámat, de már késő volt mert az orra erősen felszakadt. Az egész pofája vérzett szegénynek, és vonyított. A szívem szakadt meg. Annyira megijedtem hogy kézbe vettem és rohantam vele haza, majd kiugrott a szívem. Arról a közveszélyes kutyáról köztudott, hogy pár hónapja egy kislány ujjait szakította le, mert a kislány átnyólt a kerítésen, amin NINCS kitéve tábla a veszélyről. Egyszerűen nem bírom ki, hogy valahogy ne bűntessem meg azt a kutyát. Az én kutyám nagyon sok fájdalmat élt és él át emiatt. Jogos lenne beperelni, vagy panaszt tenni a kutya gazdájáról? Csak azért kérdezem, mert a vérszomjas dög valóban a kerítés mögött volt, ahol azt csinál, amit akar.

2016. nov. 28. 21:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
A te kutyád bújt be szóval a te kutyád a hibás és nagyon nem normális hogy minden kutyás udvarnál bedugdossa az orrát/fejét. Ha meg rossz híre van a kutyának mire számítottál?? A másik hogy nem a kutyát kell büntetni...
2016. nov. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%

Vidd el állatorvoshoz. Ne tégy feljelentést vagy akármit mert a te kutyád sértette meg a másik kutya területét.


A másik meg az,hogy csak akkor engeded ismerkedni a kutyádat egy másik kutyával,ha a gazda jelen van és megengedte. Ez ALAP

2016. nov. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Először is milyen idióta engedi oda kutyáját egy másik kutyához, amiről közismert, hogy harap, másodszor te felelősséged féken tartani a kutyád. Szóval büntesd csak magad amennyit akarod.
2016. nov. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
Ebben az esetben te vagy a hunyó.Te engedted oda a kutyádat,mikor tudtad,hogy a masik nem barátságos.A harapós kutya tábla nem kötelező,csak opció.
2016. nov. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
90%
Biztos aggódsz és dühös vagy amiért bántották a kutyádat, de az előzőknek igazuk van. :/ Nem perelhetsz, de mindenképp vidd el állatorvoshoz. :)
2016. nov. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%

Én is szeretem a kutyámat ezért is ALAP DOLOG, hogy nem engedem, hogy mindenhova bedugdossa az orrát. Amikor kerítések mellett sétálunk mindig rövidebb pórázra fogom, hogy véletlenül se kaphassa el a bent lévő kutya.

És ne azt a kutyát büntesd, nem ő tehet róla. Ebben az esetben te voltál a hibás, hogy odaengedted, de ha a "nagy egészet" nézzük, a kutya gazdája nevelte ilyennek.. (vagy éppen pont, hogy nem nevelte és ez volt a baj..)

2016. nov. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Milyen fajta volt az a másik kutya?
2016. nov. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez a te hibád. Nem szabad odaengedni a kerítésekhez, pláne ha még az orrát is be tudja dugni. Sok kutya szocializálatlan, vagy csak egyszerűen védi a területét. Nem nyúlkálunk be más kerítésén, és a kutyát sem engedjük oda, ennyi.
2016. nov. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
ha a bűnöst akarod megbüntetni, akkor magadat kell. te hagytad neki, hogy bedugja a fejét. ráadásul, mint írod tudtad, hogy a bent lévő kutya nem egy kisangyal.
2016. nov. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Már ne is haragudj, de szó szerint azt írtad, köztudott, hogy az a magánterületen tartott kutya harapós, akkor miért engedted a kutyádat átdugni a fejét a kerítésen? Hol marad a te felelősséged? A kislányt iszonyúan sajnálom (és a kutyád is, mert ő ugyanúgy nem tehet erről), de sajnos ilyen esetben a tábla sem segített volna, a kutya nem tud olvasni, ahogy a kislány (még ha elég idős is már tudni olvasni), egy gyereket ez még nem tartott volna vissza, ott a szülők felelőssége lett volna figyelni.


Még egyszer írva, nagyon sajnálom a kutyád és a kislányt is, nem mi vagyunk szívtelenek, de az már demagógia, mikor minden felelősség alól kivonva csak másokat hibáztatsz. Egy magánterületen belül igenis jogosan szabad (és érthető) ha elhagyják a szájkosárt és csak utcán adják fel a kutyára. Perlés és pénzbeli remény helyett beszéljétek meg vele, ha másodszori kérésre sincs változás, a helyi önkormányzatnál tudtok panaszt tenni. Büntetni pedig nem te fogod, az már önbíráskodás és nagyon komolyan lebeszélnélek róla, mert a kutyádnak semmivel sem lesz jobb attól ha pénzbírságot vagy durvább megtorlás esetén börtönbüntetést kapsz.

2016. nov. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!