Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya szökik, mikor/hogy...

Kutya szökik, mikor/hogy büntessem? SOS!

Figyelt kérdés
Fél éve mindig átásott a szomszéd kutyához játszani, akkor sikerült leszoktatni róla, a szórólapoktól azóta is fél (túltoltuk kicsit). Ma reggel kiengedtem, utána kimentem, és láttam megint a szomszednál van. Nincs ásás nyom, valószínű áttolta a kerítést (45 kg kutya). Mi lenne a hatásos bünti? Arra most nincs keret, hogy lebetonozzuk a kerítés alját, nagy a telek. És azért SOS mert most megyek majd át a szomszédhoz érte, nemsokára ér haza.

2016. aug. 23. 09:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
46%
Lehet, hogy nem jó az ötlet, de gyors megoldás lehet egy villanypásztor. Egy-két huzal, ha hozzá ér, picit megcsípi, baja nyilván nem lesz tőle, csak elkerüli majd a kerítést.
2016. aug. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
61%
Arra sincs keret hogy sétáltasd a kutyát? Gyanítom pórázt még képen sem látott szegény. Semmi szórakozása nincs egész nap néz ki a fejéből mert kusta vagy sétáltatni....és mikor megoldja egyedül a szórakozást jól elvered....gratulálok. Vidd minen nap több órát sétálni, meg fog oldódni a probléma, az hogy esetleg húz és nem tud sétálni nem kifogás...
2016. aug. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Utolsó, anyukád hogy van? A kutya minden nap sétáltatva van, és minden nap bandázás van a futin. Alapfokú engedelmességet végzett. 10 hónapos kamasz kutya. A szomszéd kutya sokszor át van hozva, hogy ők is játszanak. Nagyon mellényúltál barátom. És persze napi agymunka is van, nincs kicseszve a kertbe, itthonról dolgozom, egész nap velem van, este meg 3 óra lenn. Cane Corso, szóval nem is lefáraszthatatlan fajta.
2016. aug. 23. 09:34
 4/20 A kérdező kommentje:
Első, köszi a tippet, ezzel még azért várnék. Ha nem sikerül lenevelni, akkor az lesz. A szomszédokat nem zavarja, csak nekem kellemetlen átmenni.
2016. aug. 23. 09:36
 5/20 anonim ***** válasza:
32%
Valamit akkor is elbaxtál ha már a nagyon engedelmes lefárasztott kutyád szökik....
2016. aug. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Fél év óta most ez az első. Fogalmam sincs, azért tettem fel ezt a kérdést, hogy valaki aki nem rögtön ítélkezik, segítsen, hogy ilyen esetben mi a legjobb bünti? És mikor?
2016. aug. 23. 09:41
 7/20 A kérdező kommentje:
Amúgy imád a szomszéd kutyával játszani, ez lehet az ok. Meg a szomszéd kutya múlt heten beteg volt, nem jött át.
2016. aug. 23. 09:42
 8/20 anonim ***** válasza:
0%

Ez nem éppen szökés, csak átugrik a haverhoz :)

Az én macskám is akkor szokott kikéredzkedni, amikor kiengedik az egy emelettel feljebb lakó cicát, bandáznak egyet a körfolyosón, aztán mindenki megy haza a dolgára.


Én nem vagyok kutyás, de anyámék kutyájának szökési problémájára az volt a megoldás, hogy akárhányszor elrohant kapunyitáskor, egyszer rászóltak, hogy tudja, hogy nem szabad. Utána megvárták, míg magától hazakolbászolt, és kizárták a "falkából" büntetésből.

Pár hét alatt megtanulta, hogy tényleg tilos az utcára kimenni.

Ő is azért szökött egyébként, mert a séták alatt jól érezte magát odakint, hát gondolta, megsétáltatja ő magát, ha más épp nem ér rá :D


Talán nálad is bejön a dolog, ha hazahozod, ne foglalkozz vele, lássa, hogy haragszol rá.

2016. aug. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
24%
Jó akkor megszánlak és ségítek....ha vered azzal sok semmi fogsz elérni. Fiatal feszegeti a határokat. Legyen meg a rendszer hogy mikor mehet át. Ha egyedül megy át vissza viszed, ha te engeded maradhat. Ezzel való színűleg megtanulja hogy ha egyedül megy akkor vissza viszed ha átengeded nyugodtan játszhat. Esetleg mikor átengednéd ültesd le és csak vezényszóra mehet. Ha ez sem jó akkor használd az eszed gondolkodj kutyaként és old meg magad
2016. aug. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Nem kell megszánni, köszi, nem érzem azt, hogy tényleg értesz a kutyákhoz. Szomszédok hazaértek, igen, kiskutyám kapott egy taslit, most ki van csukva az udvarra, délelőtt folyamán nem is jöhet be, úgy döntöttem. Mivel a szomszédok dolgoznak, kivitelezhetetlen, hogy rögtön hazaviszem. A verést meg ne úgy képzeld, hogy fáj is neki, szórólappal hogy lehetne neki fájdalmat okozni, ugyanmár... Nyitott kapun sem megy ki, szóval csak a haverhoz átugrok a problema, vagyis eddig ez sem volt. Köszönöm akik tényleg próbáltak segíteni. Amúgy tudja, hogy szart csinált, most az ajtó előtt fekszik. Azt kell belőnöm, hogy mi az a bünti, amiért már nem éri meg neki átmenni.
2016. aug. 23. 10:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!