Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » A község egyik lakosa kutyát...

A község egyik lakosa kutyát és macskát fogyaszt, segítség kell, milyen jogi lépéseket tehetünk ellene?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagyközségben élünk, Magyarország déli részén. A faluban él egy középkorú nő, és a párja, akik rendszeresen ellopják a többi lakó, szomszéd háziállatát - jelen esetben kutyát, és macskákat... - akiket sajnálatos módon el is fogyasztanak. Kínozzák őket, lenyúzzák.. az udvaruk tele van lenyúzott kutya bőrrel, csonttal. :(


Nekünk is eltűnt a barátságos cicánk (kizárásos alapon sejtem, hogy ő vitte el).


Kihez, hova tudunk fordulni a történettel, hogy ne csak egy ingyom-bingyom figyelmeztetést kapjon, hanem történjen már valami drasztikus is... A sztori valós, nem kitaláltam, folyamatos probléma van a nővel!


Van valami jogi korlátozás erre?! Sajnos a törvényekben nem találtam, ám ha van valaki, aki okosabb..


2016. dec. 28. 11:40
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a sok hasznos választ! A NÉBIH-hez eljuttattuk a sztorit, rá is lépnek! Reméljük, hogy felszámolják ezt a borzalmat.
2016. dec. 28. 12:52
 12/36 levente.mestermc válasza:
100%
Készíts képet a házszámról, a házról és a bizonyítékról. Vidd be a rendőrségbe és ha benéz(né)nek akkor találhatnak nyúzó és kínzószerszámokat. Próbálj gyakorlott rendőrhöz fordulni! Ebből az is lehet hogy lecsukják. Sok sikert!
2016. dec. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
0%
Én is sok sikert kívánok,(a házaspárnak)
2016. dec. 29. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
100%
Majd írj mi történt az ügyben, szerintem itt sokunkat érdekel.
2016. dec. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:
Most ott tart a történet, hogy a Állategészségügyi és Állatvédelmi Igazgatósága reagált, megyéről küldenek le állatorvost, és szakértőket. Nagyon várjuk őket, tárt karokkal. Ahogy lement az ellenőrzés, írni fogom, hogy mi történt. Tekintettel, hogy elég egyedi a dolog, szerintem médiában is nyilvánosságot kap. Valahol még remélem, hogy esetleg a macskám előkerül élve...
2016. dec. 30. 09:09
 16/36 anonim ***** válasza:
Ez borzasztó... Remélem, hogy megkapják a méltó büntetésüket!
2017. jan. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
0%
Várjunk azzal a büntetéssel!!!Előbb tudjuk meg mi volt ott ....,ugyanis a mi kérdezőnk egyáltalán nem ment oda kérdezte meg mi van valójában,hanem szépen sétafika közben meglátott valamit az udvaron és rögtön ment a pletyka,sokkal jobb ötlet lett volna tájékozódni,most lehet hogy teljesen oktalanul vannak zargatva,esetleg eszedbe jutott e kérdező hogy a macskádat lelőtték,elütötték,lemérgezték(mások)?Miből gondolod hogy rögtön a házaspár fogta meg és gyors nyúzás után roston sütötte meg a kert végében azt a szerencsétlen macskát?
2017. jan. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:
Nyilván a szomszédok és a baráti köröm nem fog ugyanazzal a kitalált rémsztorival ijesztgetni. :) Hála égnek, hogy nem láttam a saját szememmel, mert lehet, hogy az udvari szögre kiakasztott saját nyúzó eszközeivel intéztem volna el ezt az idióta némbert. Fognak küldeni e-mailben tájékoztatót, hogy mit találtak, be fogom írni. Felesleges megkérdőjelezni a történet valóság tartalmát...
2017. jan. 2. 13:38
 19/36 anonim ***** válasza:
rendben,kíváncsi leszek
2017. jan. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
Jesszusom és ezeket még senki nem verte meg? Én már keresztre feszítettem volna
2017. jan. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!