Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » A község egyik lakosa kutyát...

A község egyik lakosa kutyát és macskát fogyaszt, segítség kell, milyen jogi lépéseket tehetünk ellene?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagyközségben élünk, Magyarország déli részén. A faluban él egy középkorú nő, és a párja, akik rendszeresen ellopják a többi lakó, szomszéd háziállatát - jelen esetben kutyát, és macskákat... - akiket sajnálatos módon el is fogyasztanak. Kínozzák őket, lenyúzzák.. az udvaruk tele van lenyúzott kutya bőrrel, csonttal. :(


Nekünk is eltűnt a barátságos cicánk (kizárásos alapon sejtem, hogy ő vitte el).


Kihez, hova tudunk fordulni a történettel, hogy ne csak egy ingyom-bingyom figyelmeztetést kapjon, hanem történjen már valami drasztikus is... A sztori valós, nem kitaláltam, folyamatos probléma van a nővel!


Van valami jogi korlátozás erre?! Sajnos a törvényekben nem találtam, ám ha van valaki, aki okosabb..


2016. dec. 28. 11:40
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
0%
én sajnálom is meg nem is,azért lássuk be van ennek is egy rossz meg jó oldala,én abban bízok hogy nem kap semmit és hibájából tanulva jó útra tér
2017. jan. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
Van fejlemény?
2017. jan. 26. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
35%

Kutyát enni pont annyira beteg, mint disznót vagy marhát, netán nyuszit.

Állatot kínozni és lopni viszont ritka beteg dolog, remélem börtönbe kerülnek.

2017. jan. 26. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
0%
#33 alapjában ugyanannyira, de azért más szeretett háziállatát ellopni és megenni egy kicsit genyóbb húzás mint egy tehenet vagy disznót akit erre tenyésztenek, az ő élete is fontos de ezeknek az állatoknak szerető gazdáik vannak akik hiányolják őket.
2017. jan. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
67%
én nem tartom nagyobb bűnnek megenni a kutyát mint egy marhát,de a lopás mindegyiknél bűn
2017. jan. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
Bármi fejlemény?
2017. márc. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!