Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » SOS Találtam egy fürge gyikot...

SOS Találtam egy fürge gyikot és le volt esve a farka és a kövön feküdt nem nagyon mozgott. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Bele raktam egy nagy teráriumba aljára raktam földett köveket bújkálókat vizet azt szeretném kérdezni hogy mit adjak neki enni?és mit rakjak még a teráriumba.Már jobban van mint amikor találtam..

2017. márc. 24. 19:35
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Nem fogom el engedni úgy hogy meg haljon.
2017. márc. 25. 09:01
 12/22 anonim ***** válasza:
Nálad is ugyanúgy elpusztul...
2017. márc. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Ha meg gyógyul elengedem
2017. márc. 25. 15:51
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon minden hüllő és kétéltű védett állat, otthoni, engedély nélküli tartása illegális.

Többiek leírták, hogy miért nincs farka, és azért nem futkározik körbe-körbe, mert a hidegvérű állatoknak ilyenkor még nagyon kevés energia áll a rendelkezésükre.

Felesleges pesztrálni és beleavatkozni a természetbe. Engedd el, nem leszel szuperhős, és ezt a kényszeredet felesleges elszenvednie az állatnak.

2017. márc. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Engedd el. Fogságban mindenképpen el fog pusztulni, ha jót akarsz neki, elengeded.
2017. márc. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

"ha meggyógyul elengedem" ..?? Pont ha nem engeded el akkor pusztul el. De csak tartsd meg nyugodtan. Majd ha elpusztul miattad akkor sírhatsz és ráfoghatod hogy hát mert meg volt sérülve, közbe meg pont azért mert tartogattad. Ez egy önző gondolat tőled, adódva abból hogy hősködj. Tanuld meg hogy önfeláldozóbb dolog néha hagyni csak a természetre.

Ráadásul a gyík szabad állat. Te meg bezártad. Nem jobb neki

2017. márc. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 Sokallatosgazdi ***** válasza:
23%
Miért halna meg fogságban? A kaméleon meghal fogságban? Ha vitaminozza eteti és lámpája is lesz nem hal meg!!!
2017. márc. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
31%
Mert amúgy a kereskedelemben kapható kaméleonokat a vadonból fogják be, és akihez kerülnek cseppet sem felkészültek a tartásukhoz.
2017. márc. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Nem, a kereskedelemben kapható kaméleonokat többnyire tenyésztik.

A kérdező meg egyszer sem tett fel olyan kérdést, h pontosan mit szerezzen be neki...vagy milyen igényei vannak...el kell engedni

2017. márc. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Van lámpája kajája nagy teráriumja azért nem kérdeztem meg

-,-

2017. márc. 27. 21:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!