Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért nem tiltják be Spanyolor...

Miért nem tiltják be Spanyolországban a bikaviadalokat?! És aki volt már ilyen viadalon, annak mégis mi volt az élvezet benne?!

Figyelt kérdés

Egyszerűen felháborító az egész!


Gondolom nem is kell részleteznem, hogy miért, mert mindenki tudja, hogy mi a vége túlnyomórészt a viadaloknak.


Miért nem tiltják már be????!!!!!!!!


Es aki volt mar ilyenen, mondja mar el, hogy mi volt benne az elvezet!!!!!!!!!!!!


2017. ápr. 5. 21:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem voltam ugyan bikaviadalon és én sem értem, hogy mit élveznek benne, de gondolom, azért nem tiltják be, mert tetszik vagy sem, része az ottani kultúrának. Bármilyen felháborító, például Hemingway is szerette.
2017. ápr. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én személy szerint nem élvezem, és nem is akarok részt venni benne (nézőként se)


Mi benne az élvezet? Hasonlít az orosz ruletthez.


Amolyan "pasidolog", vannak páran akik ilyen extrém szinten élvezik a kihívást és a veszélyt.

2017. ápr. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem lenne semmi bajom ha nem ölnék meg a végén, az oké hogy ott kergetik egymást meg miafaranc de szegény bika... Pont ezért beismerem nem sajnálom annyira ha egy matador megsérül/meghal mint egy átlag embernél, persze ő is ember azért de maga ment be oda.
2017. ápr. 7. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Jajj, nem kell ám Európa másik feléig menni, hogy rituális állatgyilkolászást láss. Kis hazánkban itt van pl a disznóvágás. Ha jobban belegondolsz, esetenként semmivel se jobb, mint a viadal.

Én még sose voltam és nem is tervezek menni, de falusi révén elkerülhetetlen, hogy mindenféle "zseniális" történeteket halljak róla...

4-5 vagy több tajrészeg, aki még járni is alig tud, próbálja leszúrni a disznót. Ehhez valamiért az udvar közepére kell vonszolni szerencsétlent, aki 3x kiszabadul a részegek öleléséből, de mindig megfogják 5-6 kör után. Aztán sikerült "végre" leölni őt.


Amúgy a spanyoloknál egyre több tartományban be van tiltva a viadal.

2017. ápr. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


#4 en nem is csak a bikaviadalokra ertem, az összes állatkínzó es állatölő dolgokat utálom!!! 😤😤😤

2017. ápr. 7. 20:55
 6/6 anonim ***** válasza:
76%
Azt én sem értem, hogy mi benne az élvezet. Talán Hemingway írt erről, mert ő is szerette. A betiltása meg gondolom, azért nem megy, mert például Spanyolországban túl mély hagyományai vannak. Alighanem "népfelkelést" okozna a betiltása.
2017. ápr. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!