Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Kiraknátok hangyáknak márc.8-á...

Kiraknátok hangyáknak márc.8-án lejárt kekszet?

Figyelt kérdés
Most fedeztem fel itthon. Amúgy ettem belőle egy kis darabot, érződik, hogy nem most készült, kicsit száraz és megfakult az íze, már nem olyan erőteljes, mint újkorában lehetett, hanem "elhalványult" az íze. Ja és amúgy amikor olyan helyen voltam, ahol sok a madár, és frisset ettem, és nagyon potyogott a keksz, pillanatok alatt felcsipegették. Ártalmas lehet a hangyákra, vagy a madarakra? Amúgy eddig most arra állok, hogy kidobom, és nem adom nekik oda.

2017. máj. 28. 21:51
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
78%
Madaraknak morzsákat adni nem szabad. Felcsipegetik a bögyükbe, majd isznak rá folyadékot, és akkor a morzsák megdagadnak, és szétfeszítik madár bögyét. Madárnak magokat kell adni, nem morzsákat...olvassatok utána
2017. máj. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Azt a kekszet még te is megeheted, ha csak múlt év májusában járt le. A keksz nem tudja, hogy neki egyik nap utolsó perc utolsó másodpercétől ehetetlenné kellene válnia. :)


Ezt a dátumot emberek írták rá és nem isteni sugallatra, hanem saccra úgy gondolták, hogy annyi idő múlva már veszít a frissességéből, de mivel nem gyorsan romló hús vagy nedves tejtermék, ezért nem okozhat gondot.


A madaraknak az édes kekszet nem jó odadni, de pl a fehér zsemlét vagy kiflit imádja az én galambom is! iszik rá vizet, de attól em lesz semmi baja.


Az is igaz, hogy egy éhes madár nagyon tele falhatja magát, akkor viszont túlságosan megdagadhat benne tényleg. A 9 éves galambom kicsi korától imádja és ha eszek valamit mindig kiköveteli a maga részét belőle.

2017. máj. 31. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!