Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Jó lenne, ha állatot is csak...

Jó lenne, ha állatot is csak engedéllyel lehetne tartani? Az állattartási engedélyt alkalmassági vizsgához kötnék.

Figyelt kérdés

Lehetne akár pszichológiai vizsgálat is.

Megakadályozhatnánk vele a sok barom állatkínzót



2017. júl. 22. 14:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
43%
Nem lenne jó.Ugyan ugy tartanánák és még több kobor kutya lenne mert kevesebben venének/fogadnának örökbe kutyát.
2017. júl. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Aki engedély nélkül tartana,azt ugyan úgy megbüntetnék,mint aki jogosítvány nélkül vezet
2017. júl. 22. 15:13
 3/15 anonim ***** válasza:
95%
Én a gyerekvállalást sem engedném a legtöbb embernek... szemét módon bánnak a gyerekeikkel is. Meg az állatokkal is.
2017. júl. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%
Mindenképpen, az állatok mindennap tapasztalható borzalom szemvedése csökkenne mindenképp. A brutálisan kutyáját földhöz vagdosó baromnak is még vissza kellett adni azt az ártatlan kis angyalt mert hát a tulajdonjoga előbbre való. Hát milyen degenerált világban élünk kérdem én???
2017. júl. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
#3 és ez még a túlnépesedést is megakadályozná!
2017. júl. 22. 15:26
 6/15 anonim ***** válasza:
92%

Szép gondolat, de valljuk be egyrészt kivitelezhetetlen, másrészt pedig olyan lázadást szítana ki a népesség nagy részéből (főleg akik kutyaszámba se veszik a kutyát) hogy nem tudnák ezt bevezetni. Másrészt a bevezetése olyan válsághelyzetet idézne elő a milliószám kidobott vagy elkobzott kutya miatt, amit nem lehetne sehogy se kezelni, csak altatás lenne a vége. Azzal pedig mit érnénk el? Rosszabbodnának a körülmények.


Szerintem elsősorban az ivartalanítási kötelezettséget kéne bevezetni a kedvtelésből tartott kutyákra nézve. Ha ezt kötelezővé tennék ÉS ellenőriznék is, akkor csökkenne le egyedül a rossz helyre kerülő és kóbor, menhelyi kutyák száma.

A tapasztalataim szerint a legtöbb helyen ahol rosszul tartják a kutyákat és csak tárgyként tekintenek rájuk oda vagy a szomszéd jóskapistától került oda vagy egy ismerőstől, ahol véletlenül becsúszott a buksinak egy alom kiskutya és el kellett passzolni őket akárhova. Viszont ha nem lehetnének már ilyen almok akkor kevesebb rossz emberhez jutna kutya.

2017. júl. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
62%
Könnyű ilyen nagy ötletekkel dobázólni de sajnos többet ártana mint amennyit használna egy ilyen megmozdulás.
2017. júl. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Anonymus.lány válasza:
89%
#3 én pont azon gondolkoztam h milyen szigorú feltételei vannak gyerek örökbefogadásnak miközben egy csomó barom szüli magának és borzasztó körülmények között nevelik őket
2017. júl. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:

A Magyar Meritokrata Társaság például ilyen és ehhez hasonló célokat tűzött ki maga elé. Az ilyesféle dolgokat szükségszerű meglépni a hosszútávú pozitív hatások miatt.

(Természetesen a gyerekvállalást is alkalmassághoz kellene kötni.)

2017. júl. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
83%
#6 én is ilyenben szoktam gondolkozni. Csak a tenyésztőknél és a társtulajdonban lévő kutyák(+ azok akik csak kiállításra járnak) lehetnének ivarosak, minden más kutyának ivartalannak kellene lennie. Hosszútávon szerintem ez célra vezető, csak mindig az jut eszembe, hogy az oltásokat se ellenőrzi senki, így ezt se ellenőrizné senki. :(
2017. júl. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!