Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Jó lenne, ha állatot is csak...

Jó lenne, ha állatot is csak engedéllyel lehetne tartani? Az állattartási engedélyt alkalmassági vizsgához kötnék.

Figyelt kérdés

Lehetne akár pszichológiai vizsgálat is.

Megakadályozhatnánk vele a sok barom állatkínzót



2017. júl. 22. 14:47
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

IGEN, vagy ha nem is engedély, de egy kötelező tanfolyam, a végén regisztrációval, MINDEN állatra, ha a gyerek hörcsögöt akar, szombaton elmentek tanfolyamra, egy délután alatt mindkettőtök megtanulja mi kell neki, mit ehet, hogyan kell tartani ,aláírtok egy papírt hogy ellenőrizhetik úgy tartjátok-e és szevasz, mehettek hörcsögért, nem nagy dolog de sok hülye állattartótól megkímélné a házikedvenceket.

Gyerekre szintén ,na azt engedélykötelessé tenném a sok megverte/megfolytotta/felgyújtotta/nem vitte kórházba/megerőszakolta/stb gyermekét cikk után, minek ezeknek gyerek?

2017. júl. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Kutyáknál főleg játszik de én pl patkányt tartok ami talán a legtöbb tévhittel rendelkező állat kezdve a "bármit ehet, chipset, ropit csokit" ja, ha az alap 3 helyett nem baj ha fél évig él aztán meghal mondjuk máj elégtelenségben, vagy a legtöbb rágcsálónál kedvencem a "az állat 30 centi akkor jó lesz neki egy 30x60-as ketrec, elég az neki, belefér" mert a gyereket is 1x1 méteres szobában tartjuk mert "belefér".

Na az ilyenek miatt kellene valami tanfolyam, ez gonosz lesz de mindig csak a kutyák/macskák vannak szem előtt pedig a kisállatoknál sokkal több és súlyosabb hülyeségeket tudnak elkövetni az emberek úgy hogy sosem derül ki mert kit érdekel ha petike megmikrózza a hörcsögét.

2017. júl. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
nekem van 2 kan kutyám és semiért sem ivartalanitanám őket (nem szapiritok velük)de akkor is inkább vigyázok rá SOHA NEM SZOKIK KI NEM IS TUDNAK kobor kutya is kevés van és enm is tudnak bejönni ennyi
2017. júl. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mik az engedély feltételei.

Mert olvasva egyes állatmenhelyek örökbefogadási feltételeit, én sem vagyok alkalmas kutyát tartani, mert képes vagyok lelkiismeretfurdalás nélkül kint tartani a kertben, nem ivartalanítottam, nem ülhet be az ágyamba és időként megkötöm, hogy az utcán vagy ha jönnek hozzánk, akkor ne rohanjon ezerrel a kisgyerekek felé.

2017. júl. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Egy idő után ez sem szólna másról csak a pénzről.
2017. júl. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!