Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit tegyek szegény kisgalambal?

Mit tegyek szegény kisgalambal?

Figyelt kérdés

Egy régi építésű házban lakunk ahol van egy kisudvar, és egy repülni nemnagyon tudó galamb van aki csak járkál.

Nagyon sajnálom szegényt, édesanyámmal arra tippelünk, hogy kiesett a fészekből ami egy ilyen elektromos kisszekrényben van, de nemtudjuk, hogy hogyan esett ki.

Valakit esetleg tudnánk értesíteni vagy mit tegyünk?

Nemakarom hogy elpusztuljon :(


2017. júl. 25. 19:39
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Valahogy megfognám,és elvinném a dokihoz,más megoldás nincs.
2017. júl. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősöm most nevelt fel egyet. Mag, madáreledel. Ha leszáll a buszról a galamb már repül elé pedig 500méterre van a megálló, rászáll a kezére meg ül a vállán mint a kalózok papagája:)
2017. júl. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Kismadár? Esetleg kisebb?

Nekünk is volt egy galambunk. Ő is kiesett a fészekből és felneveltük. (Bár nem volt már annyira pici). Szereztünk neki kalitkát, és magokkal etettük, vizet adtunk neki, hagytuk járkálgatni, de úgy hogy figyeltünk rá. Aztán amikor nagyobb volt, gondoltuk elengedjük.. egy sikertelen próbálkozás után elrepült a szomszédban tanyázó galambokhoz. Remélem jó sora lett, visszatanult az életbe. Sajnos nem tudom megkülönböztetni a többi galambtól. Azért remélem nem volt egyike azoknak a galamboknak, amiket a macskám levadászott :/

2017. júl. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ne aggódj, fel fogod tudni nevelni. Én két galambot neveltem fel hasonló módon. Mind a kettőt úgy találtam érdekes körülmények között. Az egyiket télen, hóban egy templom bejáratánál ücsörgött. A másikat, pedig az úton, repülés közben leesett az úttestre. Mindegyiket kézben vittem haza. Előtte nem volt tapasztalatom madár nevelésben, de nem volt semmi gond. Apukám megtanította, hogy kell etetnem. Szereztünk neki egy dobozt és a lakás egy csendesebb zugában helyeztük el. Tettünk ki magokat, vizet. De arra emlékszem, hogy amikor haza vittük első alkalommal, még nem volt otthon más, csak lefagyasztott borsó, azt kiengedve úgy etettem meg, mint amikor kacsát töm az ember. Csak sokkal óvatosabban, ki kell nyitni óvatosan a csőrét és finoman lenyomni a magot és finoman simogatva segíteni a lenyelést. Az első időkben csak így evett, aztán később magától. Semmi ördöngösség nincs benne, először féltem tőle, de könnyen ment. Már az első nap megszokta a dobozt és kijött, majd vissza ment az volt a kis mentsvára. Nagyon aranyos volt, az első héten bátorkodott, bent ültünk a nagyszobában és hallottuk, ahogy a műanyag padlón kopog a kis lába, benézett a szobába :) Majd vissza szaladt. Pár hónapig maradtak nálunk ahogy felerősödtek, elengedtük.

2017. júl. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget, ami ittvan galamb se olyan kicsi, de úgy sajnálom, hogy ott van a sarokban szegényke, holnap elmegyek neki venni madáreledelt, és lehet befogadom.
2017. júl. 26. 00:21
 6/10 anonim ***** válasza:

Mennyire kicsi? A galambfiókákat begytejjel etetik, (főtt kukoricaliszt+grizliszt, natúr tehéntúróval, reszelt főtt tojással)

Ha nagyobb(tollas, repülős), akkor főtt búza, főtt magok(hogy puhák legyenek). azonkívül még kálciumpor, vitamin.

2017. júl. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
én a helyedbe adnék neki magvakat vagy ilyesmit. aztán elvinném egy állatorvoshoz
2017. júl. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Állatvédő szervezeteket, van galambvédő szervezet is, madárkórházak is. Ha nem eszik, iszik 1 nap, legyengül, tehát nem lehet halogatni.De ha olyan helyen van, hogy nem érheti baj, lehet hogy a szülők etetik a földön! Távolról meg kell figyelni, ha látod odamennek hozzá és nem leselkedik rá veszély, hagyni kell ott, max.1 hét alatt repülni fog, ha etetik a szülők.
2017. júl. 27. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
11%
Edd meg!
2017. aug. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
11%
idd meg!
2017. aug. 3. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!