Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » SEGÍTSÉG! Mit csináljak?...

SEGÍTSÉG! Mit csináljak? (Szegény nyuszim kikészül! )

Figyelt kérdés
Az van hogy ma reggel mint mindíg bemegyek a nyuszihoz a szobába erre mit látok?Azt hogy a szomszéd macskája a nyuszi ketrecén ül.Hát azt hittem hogy megüt a guta.Annyira ideges lettem hogy felkaptam egy kést.Legszívesebben nekidobtam volna a macskának.Végül kikergettem.Szegény nyuszim teljesen halálra volt rémülve, meg se moccant.Az első dolgunk az volt hogy szóltunk a szomszédoknak.(Ausztráliaiak).Erre neki állnak feljebb hogy ez nem az ő dolguk, és oldjuk meg ahogy tudjuk.Megjegyzem bérlők, úgyhogy semmi joguk nincs állatot tartani a lakásban.És pofázni a többi lakóval.Úgy képzeljétek el, hogy van egy terasz, ami egy üvegfallal el van felezve.Egyik fele a miénk, a másik az övék.Azon kerüsztül jön-megy a macska.A teraszajtónk előtt mg rács van.Résnyire minden éjszaka nyitva hagyom az ablakokat vagy a teraszajtót hogy kapjon levegőt a nyuszi.Ha az csukva van akkor meg lehet fulladni annyira nincs levegő.Bejön más lakásába az a dög, terrorizálja a nyuszit,és még ki tudja miket csinál!És a drága szomszédok meg nemhogy elnézést kérnének és bezárnák a lakásba éjszakára, hanem még nekiállnak feljebb!Nem hiszem el.
2016. szept. 9. 10:51
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
16%
Igazából egy hazi(kerti) macska mozgásteret nagyon semmivel nem lehet leszabalyozni, nézz meg egy belvárost ahol 10-esevel szaladgálnak a kobormacskak, meg pont akkor bagzanak mikor aludnék, ilyen alapon bárki macskája bejohet, én azt tudnám ajánlani, hogy ha nyitva hagyod az ablakot és szelloztetsz tegyél fel egy szunyoghalot, vagy tedd bukora az ablakot,azon szerintem nem tud bejonni.
2016. szept. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
53%
Jajj ne haragudj látom lakasrol van szó, így azért más a helyzet, de a szunyoghalo bevalhat, ha nem tudnak ügyelni a macskara.
2016. szept. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Nagyon nagy(3 emeletes) a ketrece.A szúnyoghálót az a baj hogy simán beszakítja.Meg az én szobámon most csináltattuk meg nyáron ami egy komoly költség volt úgyhogy most nem fér bele mégegy.
2016. szept. 9. 11:30
 4/28 anonim ***** válasza:
50%
Tedd át egy másik szobába a nyulat. Vagy ne hagyj akkora részt az ablaknál, ahol befér a macska. Tudom, hogy mérges vagy, de hirtelen felindulásból azért ne csináld ki a macskát.
2016. szept. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Nem fér el máshol a ketrece.Esetleg a háló szobámban de úgy meg én nem tudok aludni.A baj az hogy ha egy kis rést is hagyok az ablakon azon is be tud jönni a macska.Igen legszívesebben kicsinálnám.
2016. szept. 9. 12:03
 6/28 anonim ***** válasza:
56%
Mivel csak a teraszon tud közlekedni, az üvegre erősítsetek fel egy hálót, pl macskahàlót(ami kilóg, tehát a korláton túl lóg), azon nem fog tudni átjönni, és párezres megoldás. Ne a macskát bántsd, ő csak érdeklődik, nem az ő hibája.
2016. szept. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Sajnos több helyen is át tud jönni.Nem rudjuk megoldani
2016. szept. 9. 12:10
 8/28 anonim ***** válasza:
55%

Macskaháló ablakra? Azt nem szakítja ki, azért van, hogy például, ne essen ki emeleti ablakból. Akkor se, ha két lábra állva csimpaszkodik bele, felmászik rajta, játszik vele. (Tudom, hogy talpára esik, 7 élete van, de azért…)

[link]

Magad is felszerelheted, nem kell drága mester.

2016. szept. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
55%
Nekem meg egy olyan ötletem lenne, hogy a mezőgazdasági boltokban lehet venni zöld vadhalot, kb 1-2 forint lehet kb 4-5 méter ami bőven elég, azt nem tudja szetszedni. Mi a barackfakra szoktuk tenni a mókusok ellen.
2016. szept. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
72%
Ha fontos a nyuszid élete, ne kifogást keress, hanem oldd meg.
2016. szept. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!