Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért utálják ennyien az...

Miért utálják ennyien az állatokat?

Figyelt kérdés

Anyukám és bátyám is simán belerúg egy utcán sétáló macskába.A gyerekek akik 'bandákba' járnak simán leköpnek egy kiscicát.Ahogy sétálok mindenhol kobór állatokat látok beteg kutyákat és macskákat.Ilyenkor ha bántanak egy állatot rájuk szolók de ilyenkor csak azt mondják ez csak egy hülye állat.Tegnap hazahoztam egy kiskutyát sovány volt és árva.Ki tettem oldalakra hátha valakinek hiányzik.Ezért is én vagyok a hibás minek hoztam haza ezt a csúnya kutyát(szerintem gyönyörű) megbeszéltem az államentőkkel ha péntekig nem jelentkezik valaki akkor átveszik.Csak apukám engedi hogy itt legyen addig.

Miért nem tudják az emberek hogy az állatoknak is vannak érzéseik?tisztelet a kivételnek.

A ti környéketeken is ennyi szegény állat és rosszember van?


2017. aug. 23. 13:23
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Márpedig igenis a gyerek tudja hogy az ember nem mindenható, mielőtt ő is elkezdi ezt képzelni magáról. Én láttam már olyan szülőket akik engedték, sőt direkt azért fialtatták a keverék kutyájukat hogy a gyereknek legyen játéka a pár napos kiskutyákkal is már. Mert ugye az ember felsőbbrendű és mindent megtehet, az állat meg csak állat. Hát undorító. Tudjátok mit csinálnak az ilyen elkényeztetett és félrenevelt gyerekek? Dobálják a kutyámat a kerítésen keresztül és kiabálnak neki hogy miért nem megy ki hozzájuk játszani, mert ők épp játszani akarnak az ÉN kutyámmal. És hallom hogy üvöltöznek vele hogy hülye kutya miért nem hozza nekik oda a játékát. Igenis, én elmondom az ilyen gyerekeknek hogy semmivel se felsőbbrendűek, és minden élőlény megérdemli a tisztességes bánásmódot. A neveletlenségükről már nem is beszélve.
2017. aug. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
76%

Az ember az állatvilág egyik legnagyobb mocska, gondolj bele hány állat bántja a másikat vagy fajtársát puszta szórakozásból vagy mert más istenben hisz.

Sajnos sokakban él az a hit hogy egy állat "alóbbrendű", neki nincs annyi joga az élethez, boldogsághoz mint az embernek és ha neki úgy tetszik szenvedjen mert neki úgy tartja kedve (nem vagyok vegán ,eszek húst bár az a meglátásom hogy jó életet kellene biztosítani a haszonállatoknak cserébe azért hogy ellátnak minket tejjel, tojással, hússal).

Ez párosulhat azzal hogy ezt nevelték belük vagy hogy kiskorukban a szülő jobban szeretett egy állatot és így azt hiszik jogos amit tesznek mintha egy idegen kutya hibája lenne hogy az anyjuk többet törődött a család kutyájával.

Nem mondom hogy szeretni kell az állatokat, én se szeretem pl a pókokat de nem teszek aktívan azért hogy rossz legyen nekik, egyszerűen élünk egymás mellett.

2017. aug. 24. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
0%

Mindig vannak kivételek. Sőt, akik tönkreteszik/tették a Földet, azok is csak egy "kisebbség". Nem kell azonnal fröcsögni, és egy az egyben lehordani az egész emberi fajt egy kártevőnek, gonosznak.

Azt meg a kedves szülő ne mondja a gyereknek hogy az ember haszontalan faj, hiszen a hasznos fogalma relatív.


Továbbá szeretném felhívni a 13 éves válaszoló figyelmét arra, hogy az ember ősemlősből való kifejlődésének ideje maximum évmilliókban mérhető, nem pedig évmilliárdokban.


Továbbá egyetértek #3-as válaszoló ezen mondatával: "mint amilyennek te is tünsz a leirtak alapján(bocsánat, sajnos sok ilyen ember van, nem célozgatok most se rád, se más válaszolókra) de azoknak az álatok szentek, az emberek a gonostz lelkek, és egy emberen nem segit, mert egy állat többet ér.... "

Az ilyen emberek nem érnek semmit.

2017. aug. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Utolsó, én úgy értettem, hogy az ELSŐ állatok megjelenése után pármilliárd évvel megérkeztünk mi is.
2017. aug. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek azokkal akik irták hogy vannak olyanok akik csak az állatokon segitenek az embereken pedig nem,de nem mindenki ilyen

Én segitek az állatokon nem egyszer fogadtam már be macskát,kutyát ha látom hogy egy gyermek nem úgy bán egy állattal vagy épp egy másik gyerekkel elmondom neki hogy ez nem helyes ő sem akarná hogy igy bánjanak vele meg is érti és bocsánatott kér.

Látom hogy szegény öreg néni\bácsi ott fekszik éhesen fázva viszek neki egy takarót,ennivalót és egy kis apró pénzt.

Sok szülőnek nem arra kéne tanitani a gyerekét hogy ha ott egy beteg kobór állat "Jaj fújj gyere onnan,Hagyd békén azt a rühős kutyát"(nem egyszer láttam már ilyet)

Meglátnak egy utcán élőt nagyivbe elkerülik és ezt tanulják meg a gyerekek hogy ez a helyes

Embereknél pedig úgy van hogy aki hagyja hogy segitsenek rajta azon tudsz is aki pedig nem annak nem.

Most lehet velem ellenkezni hogy nem is igy van meg lepontozni

De én igy látom

2017. aug. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Elozo: sokszor azert kerulik a beteg allatokat, mert nem lehet tudni, hogy nem fertozo-e. Azert az ertheto, ha az ember magat vagy a gyereket jobban felti, mint egy idegen koborkutyat. A kerdes nem is erre iranyult, hanem arra, hogy megrugdossa nemely idiota az alkatokat. Azert nem ugyanaz a ketto.
2017. aug. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

"az ember képes sok mindenre, csak el van butitva, föleg a média által. " Sok ember írni, fogalmazni sem tud, ahogyan te sem. Másrészt nem a "média" által vannak elbutítva (lásd középkor?), hanem nagy átlagban szarnak az emberek mindenre, nem megfontoltak, csak szaporodni-enni-ellenni alapszinten, ennyiből áll az életük. Mondjuk erről rengeteg ember nem tehet, így nő fel, mókuskerék, halál.

De. Amikor látod, hogy a sok magát állatszeretőként definiáló proli még arra is képtelen, hogy a saját állatkáját ivartalanítsa, aztán közösségi oldalon posztolgatja a "há jaj felcsinálták a fránya Buksit, kinek kell ingyen kiskutya", aztán kidobálják az út szélére, meg csodálkozik, hogy az állatra figyelni kell és inkább vesz napi szinten az egy doboz cigit, mintsem egyszer költsön ivartalanításra...

Vagy ezek a brutális állatkínzások.

Akkor tényleg belátja az ember, hogy az alapoknál, már az iskolában tanítani kéne a környezet, állatok védelmére/tartására a gyerekeket.

Mi csak azt tanultuk, hogy az ember a főfőfőfőfő istenszarása, és leigázta a természetet, stb.

Az osztálytársaim zöme simán eldobálta kiránduláson a szemetet. Vagy amikor gyerekként kutyámat sétáltattam, felnőtt emberek poénkodtak azon, hogy le kéne lőni a kutyámat. Kisgyerek odarohant megsimogatni, az anyja meg ordított, hogy megnyúzza a k...kutyámat, pedig az csak állt és várta a simogatást. Az ilyen mentalitású emberek a másik embert sem tisztelik és a legtöbbször ártanak is, amint lehet.

Ezek a dolgok összefüggnek, csak sokan addig jutnak el, hogy "csak egy állat", "az emberTÁRS fontosabb" (aham, amelyik hálából kicsinál).

2017. aug. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
"Tudjátok mit csinálnak az ilyen elkényeztetett és félrenevelt gyerekek? Dobálják a kutyámat a kerítésen keresztül és kiabálnak neki hogy miért nem megy ki hozzájuk játszani, mert ők épp játszani akarnak az ÉN kutyámmal. És hallom hogy üvöltöznek vele hogy hülye kutya miért nem hozza nekik oda a játékát." Ilyet nálunk is csináltak a szomszédos iskola csimótái, aztán ugyanezen kölykök akarták molesztálni és megverni a húgomat, amikor hazafelé tartott iskolából. Embertárs, b...meg.
2017. aug. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%
Látom megy megint a lepontozás ezerrel. Na látjátok a kis mocskok akikkel tele van ez a kategória. Idejönnek elolvassák, nemtetszik, lepontoznak, de ellenvéleményre nem méltatnak a sunyi kis mocskok. Remélem megkeseredett sz*r életük lesz b+.
2017. szept. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!