Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit gondoltok a vadász magazin...

Mit gondoltok a vadász magazin cikkéről? Szörnyű állatkínzásra buzdít.

Figyelt kérdés

[link]


Erről szól a vadászat ma Magyarországon? Én azt hittem szigorú szabályok vannak, nemhogy még ilyen bestiális módszereket oktatnak egy magazinban. Vagdossunk véresre egy ártatlan kiscicát és ragasszuk be a száját aztán küldjünk rá egy őrjöngő vadászkutyát, mi ez??????


2017. szept. 15. 12:01
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Volt már "szerencsém" 1-2 vadászt személyesen ismerni. Beteg lelkű, primitív parasztok.
2017. szept. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Sajnos én is kezdem megkérdőjelezni, lehet e egyáltalán egészséges lelkületű ember vadász. De az akkor is sokkoló, hogy ma Magyarországon, az állatvédelmi törvény mellett!!! ilyet le mer írni egy újság.
2017. szept. 15. 13:01
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem is az a legdurvább, hogy ezt simán le merik írni egy nyilvánosan megjelenő lapban... pontosan tudják, hogy senki, semmit nem fog tenni ellenük, még akkor sem, ha a kegyetlenség mellett teljesen nyilvánvaló törvénysértést is elkövetnek.
2017. szept. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Így van, az állatvédelmi törvény értelmében ez bűncselekmény és úgy írnak róla, mintha ők a törvény felett állnának amellett, hogy embernek nem nevezném azt aki ezt a módszert nem hogy elfogadhatónak tartja, de követendő jótanácsként osztogatja.
2017. szept. 15. 18:52
 5/10 anonim ***** válasza:
53%

Teljes cikk?

Mert ez akár egy kiragadott példa is lehet, hogy régen még milyen módszerek voltak, pl. egy idézet egy ezelőtt 100 évvel írt tanulmányból, csak hosszan idézi, kivágtak belőle ennyit és tessék. Nem az újságot akarom védeni, de volt már erre példa.

Gondolom a sok elvakult állatvédő még életében nem hallott az uhuzásról. És gondolom Fekete Istvánt sem olvastak, mert akkor ilyen erővel azokat a könyveket is dobjuk le a polcról.

Azért írom ezt, mert párom sógora konkrétan vadász és a vadászkutyák betanításánál ma már semmi ilyesmi nincs. Én mondjuk sosem vadásztam, de nem kéne általánosítani. Sokszor felhasználják a vadászatot és a hozzá nem értők mindenféle féligazsággal befeketítik: könnyű dolguk van, mert egy áltag ember semmit nem konyít ezekhez a dolgokhoz. Elég csak egy riadt szemű őzikét feltenni és mellé egy mogorva vadász-bácsit és máris a kommentelők fele kiirtaná az embert a gyerekeivel együtt. Azért ez sem teljesen normális.

2017. szept. 15. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%

Itt sem a mindenes vadászkutyák betanításáról van szó, hanem a kotorékebekről. Az két külön kategória, két külön módszer.

Amúgy sajnos hidd el, hogy még ma is használják ezeket a módszereket. Van olyan, aki még tenyészt is rókákat a vadászkutyák kiképzésére.

2017. szept. 16. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
21%

Kedves 5-ös pont úgy van ahogy írtad.

A sok véresszájú meg rögtön kiragadott egy kis részletet, Mert a cikkben szerepel, hogy ez egy régi német szokás volt.

2017. szept. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
5%
#5ös, #7es ott a pont!
2017. szept. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
37%
7-es, tévedsz, nem volt leírva a Nimródban, hogy ez egy régi német szokás, a főszerkesztője utólag mondta ezt hozzá. Amit én kétségekkel fogadok, tekintve, hogy milyen lelkületű a legtöbb vadász.
2017. szept. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Így van, nem volt leírva. Az, hogy utólag, miután a dolog nyilvánosságot kapott tették hozzá, hogy jajj hát az kimaradt véletlenül a cikkünkből, hogy ez egy régi szokás leírása, eléggé kamu szövegnek tűnik. Hogy maradhatna ez ki? De a legőszintébben azt remélem azért tényleg igaz és ez az embertelen, aljas bestialitás ma már egy vadászatban élvezkedő embernek is sok. De attól félek csak álmodik a nyomor és tényleg léteznek azok a rókatenyészetek, ahol erre a horrorra nevelik ezek a mélypont "emberek" szegényeket.
2017. szept. 20. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!