Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Nektek nincs elegetek, hogy a...

Nektek nincs elegetek, hogy a vadászok lepuffogtatják a kutyákat?

Figyelt kérdés

Érdekes módon németországban nem hallok ilyeneket.

Itt is vannak helyek ahol nem szabad poráz nélkül sétáltatni, jól meg is büntetik az embert érte. De ennyiből tanulnak.

Magyarországról mást sem hallani, hogy törvényesen járt el, mert lelőheti. (nem le kell lőni ugye)


Ugye nemrég a pár hetes kölyköket is lelőtték, amit az állítvédők etettek. Mert ugye pár hetes kicsik annyira veszélyztetik a vadat.


Mit lehetne ezek ellen tenni? Lassan úgy néz ki hogy törvény felettinek érzik magukat, mert sörétes van a kezükben.


Nem egy eset volt ugye hogy a turistákat vegzálták. Jogtalanul természetesen.



2016. szept. 8. 17:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Németországban sehol nem szabad elengedni a kutyát max akkor ha példásan halad melletted. Ezért nem hallasz ilyesmit. Tapasztalatból mondom hogy mindenki betartja.
2016. szept. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ez így nem teljesen igaz:

"Die Leinenpflicht darf jedes Bundesland, jede Gemeinde (Kommune) und jede Stadt eigenständig regeln."


tehát változó.


Itt lakok niedersachsenben 6 éve, és mindenki elengedi a parkokban a tiltás ellenére, mert itt általános tiltás van.

Labdáznak, frizbiznek a kutyákkal. (érdekes is lenne porázon)

Igaz a kutyák jobban vannak tanítva, csak egyszer folrult elő hogy egy könyük németjuhász elém dobta le a labdáját, de engem nem zavart, még örültem is neki. De nem jellemző.

2016. szept. 8. 18:38
 3/9 anonim ***** válasza:
Na figyelj a park az más, ott nem zavarják a vadállatokat, viszont földek között csak egyszer kergessen meg egy nyulat vagy őzet megy a bírság...
2016. szept. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2016. szept. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Mi vagy te, moderátor?

Hátakkormeg?

2016. szept. 8. 21:42
 6/9 A kérdező kommentje:
Egyébként meg odafigyelhetnél a szematikai és a szintaktikai hibákra is. Ha azt állítod hogy "volt már olyan hónap?" akkor leglább az egyik link lehetett volna korábbi hónapból. És a kérdést valaki feltettE.
2016. szept. 8. 21:45
 7/9 A kérdező kommentje:

"Na figyelj a park az más, ott nem zavarják a vadállatokat, viszont földek között csak egyszer kergessen meg egy nyulat vagy őzet megy a bírság..."


Ebben igazad van, és lehet hogy a parkban is kaphat az ember büntetést, ha épp valami kutyagyűlölőt kifog, bár még nem hallottam.

De a lényeg a büntetésen van, nem pedig agyatlan senkiháziak játszanak atyaúristent.

Aztán meg hazudnak össze-vissza.

Pont a mostani esettel kapcsolatban láttam a riportot, amikor a vadásztársaság vezetője meg próbálta magyarázni, hogy az ilyen kutyák nem játszanak a fácánnal, hanem széttépik.

Aha. Persze. Láttam már nagyon sok kutyát errefelé is játszani, megkergetni a kacsákat, hattyókat. De még egy széttépett kacsát sem láttam.

2016. szept. 8. 21:52
 8/9 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem pitiáner dolog más gépelési hibáiba belekötni.


Prezentáció :


állítvédők = állatvédők


"veszélyeztetik a vadat." --> nincs "a vad" , van egy vad, vagy vannak vadak.


"a turistákat vegzálták" --> az összeset ? Vagy inkább "turistákat vegzáltak".


Nem tudom mi az a szemantika, meg szintaktika, vagy hogy Te éppen mit értesz alatta, de csak az elmúlt hónapban kétszer már szóba került a dolog, akkor némi fantáziával el tudja egy értelmes ember képzelni, hogy milyen gyakran kerül ez a téma szóba. Stílszerűen; lerágott csont. Vagy inkább gumicsont ?


Mindegy, unalmas, hogy állandó előrángatja valaki ezt a témát. Ráadásul ugyan az a vége mindig...

Ide már nincs is kedve értelmes embernek beírni...

Baráti társaságban szóba került ez az "agresszív bunkó vadász" téma, szépen elmagyaráztam a leghangosabbnak, hogy hogyan működik a vadászat. Szinte beleszorult a levegő a csodálkozástól: " Hát én ezt nem gondoltam..."

Hát persze, hogy nem gondoltad, nem gondoltál semmi, nem is gondolkodtál, csak vagdalkoztok olyan témában amihez lövésetek ( :)) sincs !

2016. szept. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
De igen, elegünk van. És szerinted mit tegyünk? Mármint általában véve a kutyatartók mit tegyenek?
2016. szept. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!