Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Rosszul tettem?

Rosszul tettem?

Figyelt kérdés

Kis városunk Facebook oldalán, mint Eladó tárgyak közt találtam yorkie kölyköket, 30.000.Ft értékben. Sokáig vacilláltam, míg végül rászántam magam, és megírtam a véleményemet 3 mondatban. Teljesen világos, hogy szaporításról van szó, ezért tettem. Mire minden laikus ember rámtámadott, és furdal a lelkiismeret amiatt, hogy egy vita fog folytatódni.

Rosszul tettem a dolgokat?

14/L


2017. okt. 24. 22:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Jól tetted, viszont a sok primitív ember úgyse tudja miről van szó csak vitatkozni fog a semmin. Meg majd jön a többi szaporító megvédeni a sorstársuk.

Emiatt ne legyen lelkiismeret furdalásod.

2017. okt. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%

Nagyon nagyon jól tetted, büszke lehetsz magadra!


Én is ezt csinálom, minden egyes szaporító hirdetése alá hosszan kifejtem, mi a különbség a tenyésztő és a szaporító között. :)

2017. okt. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%

Nagyon jól tetted, bárcsak minden 14 éves így látná de van aki 30 éves fejjel is csak annyit lát hogy occsó jorkííííííí jajdecuki

Nyugodj meg, mindig lesz aki védi a szaporítást, nem kell velük törődni.

2017. okt. 25. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 EvaSz86 ***** válasza:
70%
Velem is előfordult, hogy találtam egy olyan hirdetést szintén facebookon, hogy "fajtiszta yorki 20000 ft"...aztán a leírásban szerepelt, hogy 4 hónapos, egyszer féregtelenítve, első oltását várja...szóval ilyenre mondjuk nem lehet szavakat találni...a "szaporító" még enyhe kifejezés. Amikor megírtam a véleményem, és bemásoltam az oltási sort, illetve a féregtelenítések számát, nagyon nekem állt a "hölgyike"...jól tetted, hogy írtál neki, ne aggódj a vita miatt. A gond inkább az, hogy ha valaki látja is a hozzászólásod után, hogy valami nem stimmel a kutyussal, sajnos még esélye sincs, hogy esetleg egy lelkiismeretes gazdihoz kerüljön. Értem én, hogy nem szabad támogatni a szaporítók dolgát...csak bennem felmerült az a kérdés is, hogy ha senki nem veszi meg szegény párát, akkor milyen élete lesz a szaporítója mellett...már ha lesz egyáltalán. Amúgy, ha a vita folytatódni fog, akkor se aggódj. Neked van igazad, ha valaki normálisan végiggondolja, neked fog igazat adni.
2017. okt. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

A legrosszabb az, hogy van, aki kiáll emellett a szaporító mellett... Ez annyira dühítő.

Köszönöm a válaszokat! :-)

2017. okt. 25. 21:33
 6/11 EvaSz86 ***** válasza:
100%
Amiatt ne aggódj, hogy valaki ki áll mellette...az emberi ostobaság határtalan. Sajnos mindig is lesznek olyanok, akik szaporítótól fognak vásárolni, mert sokkal olcsóbban megkapják a kiskutyát, az már nem érdekes, hogy utána lehet, hogy sokkal többet kell költenie állatorvosra. Nekem két kiskutyám van. Az első két hónapos korában került hozzám...nekem ajándékozták egy véletlenül "besikerült" alom utolsó kis hőse volt, az első és egyetlen alomból, mivel utána ivartalanították a szülőket. Ismerőstől kaptam, nem voltam képes nemet mondani. Kis kan fajtajellegű yorkie...már másfél éves, nagy szerencsém volt vele, ugyanis lekopogom, de eddig nem volt semmilyen egészségügyi problémája. A második kutyust augusztusban vettem magamhoz, ő minden bizonnyal szapis kutyus, pontosan nem tudom, hogy honnan vették az első tulajdonosok. Annyit tudok, hogy karácsonyi kutyus volt, kislányuknak vették...de ugye a szokásos eset...amíg pici volt, eljátszottak vele, utána mikor a gyerek ráunt, nem tudtak vele mit kezdeni. Ismerős-ismerősének-ismerőse szólt, hogy gazdit keresnek neki, mert nem akarják megtartani, 200 km mentem érte, ő is egy éves már...nem kértek érte pénzt...pedig mint megtudtam, annak idején 70 ezerért vették, kis szuka fajtajellegű yorkie, de pénzt nem sajnálva már a menhelyre adáson gondolkodtak, mivel a kicsi elég viselkedésproblémás (volt), és először hirdették, de nem vette meg senki, mivel már 8 hónapos volt. Amióta velem van, és foglalkozok vele, ki van cserélve. 8 hónaposan még nem volt szobatiszta, folyamatosan ugatott mindenért...mára már minden megoldódott. Viszont hiába van mindkét kutyus oltási könyvébe, illetve most már az útlevelükbe is beleírva, hogy yorkshire terrier mind a kettő, és tényleg standard méretűek, minden fajtára jellemző tulajdonsággal, eszembe sem jutott, hogy szaporítsam őket. Pedig voltam gondban, ugyanis a kislány éppen tüzelt, amikor magamhoz vettem. De elzártam őket egymástól, és amint vége lett a tüzelésének, vittem ivartalanítani a lány kutyust. Pedig még az állatorvos is azt mondta, hogy gyönyörű a két kutyus, és biztos, hogy nagyon szépek lennének az kölykök. De miért? Én imádom a kutyáimat, de eszembe sem jutna hasznot húzni belőlük, mert a szaporítás az...kihasználja a saját kutyáit. Van elég gazdátlan kutyus. Szóval ne aggódj amiatt, hogy kiállnak mellette. Facebook is tele van ezekkel a csoportokkal, ahol "fajtiszta" kiskutyákat akarnak eladni 25-30 ezer forintért...két évvel ezelőtt még 60-70 ezerért hirdettek...túl sok a szaporított kiskutya, nem találnak nekik gazdát, és belegondolni is rossz, hogy mit csinál a szaporító akkor, ha a már 5-6 hónapos kutyát senki nem akarja megvenni, és neki pedig útban van. Ez sajnos egy ördögi kör.
2017. okt. 26. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Jól tetted. Sajnos olyan elterjedt ez a jelenség ilyen csoportokban, hogy már én is csak akkor szólalok fel, ha magyar fajtákkal csinálják ezt. Szégyellem is.
2017. okt. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Csak én vagyok az aki nem érti még a kérdést sem?
2017. okt. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Valaki embertelen körülmények között, gondolkodás nélkül szaporít kutyákat, gyakran nem is tudja, milyen keveréket, majd fajtisztaként jó pénzért eladja, sok esetben oltatlanul. Ezzel végtelen probléma van mind etikailag, mind a kutyák egészsége szempontjából (mind a tartásmód, mind az ész nélküli szaporítás, genetika stb. figyelmen kívül hagyásával).
2017. okt. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
fontoskodó vagy kérdező,mért fáj neked?az ő dolga...inkább segítenél embereken!antiszoc...
2017. nov. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!