Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Rosszul tettem hogy nem...

Rosszul tettem hogy nem hagytam elaltatni? Többen a szememre vetették.

Figyelt kérdés
Volt egy gyönyörű cicám, 1 hete hagyott itt minket. Gyerek korom óta nálunk volt, együtt nőttünk fel, 18 éves volt. Sajnos gyógyíthatatlan vese betegségben szenvedett évek óta. Sokat jártunk vele orvoshoz, sok kezelést kapott, hol jobban hol rosszabbul volt. Az utóbbi egy hónapban fordult kritikussá az állapota, sajnos már nem segítettek a kezelések, a további kezelések értelmetlenek lettek volna és csak több szenvedést és stresszt okoztak volna neki. A kórházban javasolták az elaltatást mert már nem volt neki sok hátra, de én úgy döntöttem hazahozom inkább. El volt látva fájdalomcsillapítókkal így nem szenvedett. Én úgy láttam helyesnek, ha a természet "végzi el a dolgát" és nem mesterségesen vetünk véget az életének. Úgy érzem így volt helyes, hogy utolsó napjait az otthonában, a családja körében tölthette el, szeretetben. Rettenetesen nehéz volt nekem is, tudom hogy sokan szánalmasnak tarthatják, de életem legnehezebb 12 napja volt amíg itt hagyott minket. De én azt gondolom ennek így kellett lennie, ha magamhoz vettem akkor kötelességem az utolsó útján is végig kísérni. Így volt "teljes" a kapcsolatunk, hogy megéltük együtt a legnagyobb magasságokat és mélységeket. Csak az fáj hogy többen a szememre vetették hogy fölöslegesen hagytam még szenvedni 12 napot, de én úgy láttam boldog volt, hogy otthon lehetett velem az utolsó pillanatokig.
2013. máj. 30. 18:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jol teted,es a cicanak is bisztos jobb volt koztetek elmenni, mindthogy egy rendeloben aludjon el vegleg!

En is ezt tettem volna a helyedben! :)

2013. máj. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jól tetted, az emberekkel is ezt csinálják. Nekem a rákos nagyapámat adták haza a kórházból, hogy végső stádium, nem tudnak mit csinálni. Kapott morfint, azt se tudta, hogy hol van, néha megismert. 2 hétig volt még velünk. Nekünk jobb volt így, minthogy a kórházból hívjanak, hogy meghalt, legalább vele voltunk.
2013. máj. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2013. máj. 30. 19:01
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Jól tetted.Ne mások véleményére hallgass.
2013. máj. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Jól tetted! Bár minden állattartó ilyen szeretetteljes és törődő lenne!
2013. máj. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha nem szenvedett, akkor jól tetted. Bár ha az altatás segítene a szenvedésén, én valószínűleg akkor is hazavinném ÉS kihívnám az orvost elaltatni. Legalább otthon aludjon el komfortosan, ne beszarva idegen helyen, a rendelőben.
2013. máj. 31. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Vicuska87 ***** válasza:
Nagyon helyesen cselekedtél! És ne törődj, hogy mások mit mondanak, nem az ő cicájuk volt, és nem ők voltak ebben a helyzetben!
2013. máj. 31. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm!
2013. máj. 31. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!