Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért altatják el a házi...

Miért altatják el a házi kedvencüket az emberek? :- (

Figyelt kérdés
Miért tesznek ilyet az emberek? miért??? az emberekért bezzeg megtesznek bármit hogy meggyógyuljanak az embereket se altatják el AKKOR AZ ÁLLATOKAT MIÉRT? oké megértem hogy nem akarják hogy szenvedjen de akkor se az a megoldás hogy elaltatják szerintem ez kissé beteges :-(

2017. nov. 27. 13:41
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
16 éves volt a cicám, amikor az orvos megműtötte daganattal. Fél évet kapott, aztán megint daganatos lett. Akkor az orvos azt mondta, hogy nem vállalja a műtétet, mert nem élné túl. Utána még élt pár hónapot, de amikor már nem akart felállni és enni, akkor elvittem elaltattatni, hogy ne szenvedjen. Az orvos azt mondta, hogy hamarosan megfulladt volna a folyadéktól ami a tüdejében volt. Néha sajnos sokkal humánusabb megoldás mint hagyni szenvedni...
2017. nov. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha már az állat nem tud felkelni, állandó fájdalmai vannak, nem eszik, nem iszik, akkor ott hogy teszed széppé az utolsó napjait? Amikor már jelentősen több a rossz állapot, mint a jó, akkor ezt meg kell lépni.
2017. nov. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Mi is elaltattuk 4 évesen a kutyámat, mert sajnos nem lehetett meggyógyítani, mikor már teljesen leállt a veséje és csak szenvedett. Előtte mindent megtettünk, mindennap vittük az orvoshoz injekcióra és egész éjszaka infúzióztuk, ha kellett. De biztos kegyetlenek vagyunk...
2017. nov. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen az embert sem altatják el inkább még fájdalmak között szenved heteket-hónapokat amíg be nem áll a hosszú keserves halál, fú de jó.

Volt egy tengerimalacunk akinek nem műthető daganata volt és elaltattuk. Tudod miért? Mert addig nőtt volna amíg mozogni se tud tőle és csak feküdt volna egész nap a halált várva, miért akarod ezt egy állatnak?

2017. nov. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
A másik egy patkányom volt akit az utolsó pillanatig próbáltunk visszahozni. Májelégtelenségben halt meg, az utolsó pár napban a torkán kellett lenyomnom a bébiételt hogy egyen, járni se tudott, ha visszamehetnék elaltattam volna amint abbahagyta az evést.
2017. nov. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
A mi kutyánknak a fülében keletkezett egy daganat. Tavaly szeptemberben megműtötték, majd 4 hónappal később visszatért, és áttéteket képzett. Kapott gyógyszeres kezelést, ami lassította a rák terjedését, konzultáltunk több dokival is, de mind egyetértettek abban, hogy már menthetetlen a helyzet. Augusztusban jutott el oda, hogy már ahhoz sem volt ereje, hogy felkeljen és elmenjen a vizes táljáig, ekkor döntöttünk az altatás mellett, mert csak szenvedett már. 12 éves volt, és elhiheted, ha lett volna esély a gyógyulásra, akkor mindent elkövettünk volna, hogy megmentsük. Egyébként én az embereknél is engedélyezném az eutanáziát, sok halálos betegnek megváltás lenne.
2017. nov. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem még mindig jobb ez, hogy szépen elalszik és nem szenved tovább, mintha hagyják kínok közt meghalni, mert még arra is sajnálják a pénzt. Esetleg egyszerűen agyonütik és elássák.


De, hogy emberi példát is írjak a miértekre. Nekem apum tüdőrákban hunyt el. Tudták, hogy nem fog felépülni belőle, ő is tudta, és ha választhatott volna biztos, hogy ő is inkább elaludt volna nyugodtan. De erre embereknél nincs lehetőség. Tudod mi történt? Egyszerűen leállt a tüdeje és megfulladt a kórházban. De előtte még átélhette, hogy hogyan épül le egy életerős, 45 éves férfi egy 90 éves papika szintjére, aki már abban is elfárad, ha kimegy a mosdóba. Lehet csúnyán hangzik, de én megkönnyebbültem, mikor elment, mert így végre nem kellett tovább szenvednie. Persze örültem volna, ha megéli az érettségimet, eljegyzést, stb, de önzőség lett volna életben tartani, csak hogy nekem még pár hétig legyen apám, mikor ő is már csak meghalni szeretett volna. (Ha már a felépülés nem lehetséges.) Egy élőlényt sem tennék ki ennek, ha van rá mód.

2017. nov. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
#18 hát igen, nem véletlenül lesz sok halálos beteg ember öngyilkos, ilyenkor sajnos az a legjobb eset ha az embernek van orvos/ápoló ismerőse aki képes "véletlenül" túladagolni a morfiumot.
2017. nov. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!