Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mikor lehetne elengedni a...

Mikor lehetne elengedni a galambot?

Figyelt kérdés

2 napja találtam egy autóktól nagyon forgalmas főutcán, parkoló autók között egy fióka galambot. Nem tudom milyen idős, már tolla van, de a sárga pihék még rajta vannak.

A nagy magas épületek tetején vannak galambok, de el kellett hoznom, mert itt a földön, autók közt nem élte volna túl.

Nagyon eleven, egészséges, etetni jól tudom, ezzel nincs gond.

Viszont nem tudom, ha tud majd repülni, mikor engedhetném el? Addigra beáll a tél, hogy fog megélni, hogy fog nem megfagyni, stb.?Hol talál élelmet, mikor még azt se tudja, hogy kell keresni?

Ha röpdében tartom tavaszig, annyira megszokja hogy kaját kap, hogy nem fog tudni keresni már magának, ráadásul hozzám szokik, nem lesz vad.

Ha most télen elengedem, hol engedjem el?A környéken nincsenek galambok jó helyen.

Melyik elengedéási időpont a megfelelő?

Hány fokon tartsam addig?



2017. nov. 27. 14:27
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:

Amikor már lesz akkora, hopgy ki lehessen engedni, már lesz annyi esze, hogy ne szálljon oda ahol a kutyák elérik, viszont télen még most van (lenne) kint először és nem találna ennivalót és egész egyszerűen megfagyna táplálék hiányában.


Viszont ha ott a környéken marad, akkor megtanulja, hogy a kutyás macskás környéken ne menjen le a földre. Máshol is vannak állatok és ha nem tud magára vigyázni, akkor bárhol elkaphatják.


Egyébként nagyon érdekes, amikor még régebben úgy gondoltam, hogy lemegyek a panelházból, miközben a vállamon ül a galamb. Ki is mentem a folyosóra és beszálltam a liftbe. A madár ott ült a vállamon. Lent kijöttem a liftből és éppen jött valaki kutyával. A galambom megijedt tőle és felreppent, de egyből jött vissza a vállamra, mint biztonságos helyre. Viszont amikor kimentem a kapun, a galamb mint a rakéta, úgy ment el tőlem és repült fel az ablakunkba.


Sőt, volt amikor más alkalommal kiment és a többi galamb ott csipkedett a fűben. Az én galambom is oda ment közéjük. Éppen lementem valamiért és oda mentem a galambokhoz és szóltam az enyémnek, ahogy itthon is szoktam. Erre nem hogy nem jött hozzám, inkább távolodott tőlem, mint a többi teljesen idegen galamb.

Aztán nem is akartam nagyon erőltetni, mert jobb ha nem szokik hozzá, hogy oda menjen bárkihez az utcán.


itthon viszont imád és sokszor oda ül a vállamra és kopogtatja a fejemet, húzza a hajam a fülem játékból.


Amikor elmegyek az ajtó mellett, ő már ott is van és nyújtózik felém a csőrével, hogy menjek játszani vele.

Mint írtam, imád verekedni velem, mert tudja, hogy én csak finoman simogatom és borzoom a tollát, ő meg jól megcsipked és megver a szárnyával játékból, mivel ő egy harcias fiú galamb. Midig kiköveteli tőlem mindig az ilyen játékos "verekedést". :)


A lényeg a lényeg, hogy nem kell agyon félteni a röpképes galambot, mert tud az vigyázni magára. Viszont ha olyan helyen engeded el, ahol nem tudja hol talál ennivalót az otthoni táplálás után, akkor üres beggyel hamar megfagyhat.


Viszont könnyen vissza találhat hozzád és ha nem számítasz rá és nem veszed ésre mert esetleg korán reggel elmész és csak este érsz haza, akkor ott is éhen pusztulhat. Nyáron sokkal hamarabb talál valamit enni bárhol.


ezért gondoltam a visszajárós etetést még amíg nem találja fel magát a szabadban, ahol azért elég kevés lehetőség van egy ember által nevet galambnak. Az is igaz, hogy a többiektől megtanulja hol van ennivaló, de azok közül is sok madár elhullik a hidegben az éhezés miatt.

2017. nov. 30. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
..igen az ember azt hinné kövérek holott csak a tollukat fújják fel.:( Régen ők is háziállat voltak aztán vadultak el valamilyen okból. ill.lettek hajléktalanok..pedig cukik én is szeretem őket itt egy hófehér is most felbukkant:)
2017. nov. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:
Az 1-es válasz ki lett törölve, így a 2-es lett az egyes, de nem neki írtam hogy szégyellje magát, hanem annak aki a fazékba rakná a kisgalambot!
2017. dec. 3. 20:57
 14/34 A kérdező kommentje:

Nagyon szép a galambod, és csodálatos hogy így ragaszkodik hozzád.

De én ettől félek, mert még 1 hete van nálam, de ha meglát, azonnal "szól" hozzám, mászik rám, bökdös a csőrével, és másnak ezt nem csinálja.

Lehet hogy vigyáz magára ha tavasszal kiengedem, de nálunk is, szomszédokban is sok kutya, macska van, nem biztos hogy mindegyiktől megvédi magát.

A mi kutyáink már kaptak el vadgalambot az udvaron, mert leszállt a földre.

2017. dec. 3. 21:06
 15/34 anonim ***** válasza:
Szia!! Mi lett a galambbal? egyik előző vagyok :)..
2018. febr. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:

Megtanult jól enni egyedül, már gyönyörűen kiszínesedett a tollazata.Vannak fűtött melléképületben röpdében nimfapapagájaim. Amíg pépeset kapott enni, bent volt a lakásban, de aztán egyre többet röpködött, és minden tiszta kaka lett tőle. Kisgyerek is van, sőt 2 hónapos baba is, ezért nem lehetett a lakásban szabadon.

A papagájokhoz tettem,de nem a röpdébe, hanem kint van a helyiségben szabadon.Vannak ágak, stb.neki betéve, jó idő van, sokat röpköd.Nagyon szép lett. Amikor megyek be hozzá, rögtön a vállamra, fejemre száll, burukkol nekem folyamatosan, és csipkedi a hajam, kezem, fülem. Nagyon aranyos.Közben meg mintha támadna, úgy csinál, de játékból.Kiderült, hogy fiú.

Ha jó idő lesz kint, ki szeretném engedni, csinálunk neki jó helyet, ahova bejárhat, télen fűtött hely lesz, magas helyen, egy kispadlásszerű helyen.

Szeretnék venni hozzá vagy 3 galambot.Talán így nem megy el, visszatér.Úgy akarom kiszoktatni, hogy beteszem egy nagy kalitkába, és az udvarra kiviszem, különböző helyekre, hogy meg tudja jól nézni az egyész udvart, ne tévedjen el. Pár nap alatt megismeri a helyet, és kiengedem.

Azért féltem a kutyáktól, macskáktól.

Vagy hogy a szomszéd utcai galambcsapathoz csapódik, és nem jön vissza.

2018. febr. 28. 21:33
 17/34 anonim ***** válasza:

Szia, gratulálok az új kis jövevényhez először is..!:)


Galambhoz visszatérve nekik jó a tájékozódási képességük nem lenne gond...de talán el sem menne??:) Jópofa lehet!!

Hát igen lakásba nem való annó nagyapám a padláson tartotta őket!:) Kerti röpdét sem tudtok csinálni esetleg vagy nincs kert..:)..

Biztos visszajárna amúgy..:) nálunk most dolmányos varjak vannak tavalyi fészekalj simán kézből esznek lent a Dunaparton az apjuk/anyjuk ember által nevelt volt..:)


Hát hajrá kíváncsi vagyok mi lesz:)

2018. márc. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
Amúgy van egy oldal a Galambpatika ők foglalkoznak galambokkal pl.:) neten megtalálod meg rendelnek is élőben, valahol.:)
2018. márc. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:

Tudnék röpdét csinálni nekik, de nem szeretném ha fogságban élne. Szeretném ha röpülhetne kedve szerint, ez lételeme.Szomszéd utcában van sok galamb, kijárnak. Felettünk is sokszor elrepülnek, gyönyörűek így csapatban ahogy egyszerre repülnek, suhannak, látszik hogy imádják a repülést.

Ő meg szegény nézné őket a röpdéből, ezt nem akarnám.

2018. márc. 1. 15:42
 20/34 A kérdező kommentje:
18-asnak:Nincs semmi baja, hogy orvoshoz vigyem!Amúgy be fogom oltatni, de van lakóhelyemen jó állatorvosom, akihez hordom kutyáimat, cicáimat.
2018. márc. 1. 15:48
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!