Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mikor lehetne elengedni a...

Mikor lehetne elengedni a galambot?

Figyelt kérdés

2 napja találtam egy autóktól nagyon forgalmas főutcán, parkoló autók között egy fióka galambot. Nem tudom milyen idős, már tolla van, de a sárga pihék még rajta vannak.

A nagy magas épületek tetején vannak galambok, de el kellett hoznom, mert itt a földön, autók közt nem élte volna túl.

Nagyon eleven, egészséges, etetni jól tudom, ezzel nincs gond.

Viszont nem tudom, ha tud majd repülni, mikor engedhetném el? Addigra beáll a tél, hogy fog megélni, hogy fog nem megfagyni, stb.?Hol talál élelmet, mikor még azt se tudja, hogy kell keresni?

Ha röpdében tartom tavaszig, annyira megszokja hogy kaját kap, hogy nem fog tudni keresni már magának, ráadásul hozzám szokik, nem lesz vad.

Ha most télen elengedem, hol engedjem el?A környéken nincsenek galambok jó helyen.

Melyik elengedéási időpont a megfelelő?

Hány fokon tartsam addig?



2017. nov. 27. 14:27
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:

Ja..én voltam mindkét komment! :)) Bocsi! 17,18..

Pont ma olvastam az oltásról és lehet neki vitaminokat rendelni nem túl drága, csőrének stb.!! Mivel eteted amúgy

van spéci galambkaja?

2018. márc. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:

Míg pépeset "cumizott", főtt tojást, reszelt s.répát, reszelt almát, zabpelyhet, főtt kukoricadarát, kálciumot, és csibe indítótápot összeturmixoltam vízzel, azt kapta.

Mióta egyedül eszik, végülis a nimfák kajáját eszi ő is:köles, fénymag, muharmag, négermag, zab, napraforgó, dió, repce, plusz neki bele még búza és darált kukorica,rizs. heti 2-szer főtt tojás, zöldeleség,reszelt répa.Van előtte apró sóder,zabpehely, szépia.És persze víz.

2018. márc. 5. 17:49
 23/34 anonim ***** válasza:
Hűha!:) Szép lehet!!:)
2018. márc. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
Amikor elengeded, mindig vissza fog járni. Több hónap is eltelik, mire majd egyre ritkábban jár vissza és majd ha megtalálja a helyét a biztonságát kint, esetleg családot alapít, akkor végleg elmarad majd. Vagy vissza jár és a családot is hozza, ha nem talál máshol ennivalót és emlékezik a nálad éévő biztonságra.
2018. márc. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:

Szeretném ha szabad lenne, de visszajárna mindig.

Ezért csinálunk neki kispadláson biztonságos és fűthető helyet, este ha bemegy bezárhatót/nyest, stb.miatt/.Veszek hozzá még 4-5 galambot, így hátha csapatnak érzik magukat és nem mennek el.

Amúgy nem ismerem a szokásaikat, ha szabadon élnek, csak próbálom kilogikázni.

Kiengedni akkor fogom fokozatosan, ha már a természet olyan lesz, hogy talál kaját, és jó dő lesz/ha mégse talál vissza/.De ettől rettegek, mert imádom.

2018. márc. 14. 11:12
 26/34 anonim ***** válasza:

A galambok tájékozódása tökéletes bárhonnan visszatalálna szerintem:))) a postagalambok ugye! ne félj te attól gps van a kis fejünkben, eszméletlen ahogy a mágneses mező alapján tudnak tájékozódni...nagyapámnak voltak galambjai a padláson nevelte őket, sajnos részleteket nem tudok!

:)

2018. márc. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:
24-esnek:Itt írt az 5-ös, akinek már 9 éve megvan a nevelt galambja, tehát van rá remény, hogy az enyém se megy el.
2018. márc. 15. 13:45
 28/34 anonim ***** válasza:

Szerintem el fog menni, de ha már legalább kettő három hónapot volt nálad (mert volt..), akkor vissza jár majd, eleinte gyakran. Aztán ha kint is jó lesz neki, akkor ritkábban és el is maradhat végül, ha a majdani családi fészekbe költözik. Ha fiú, akkor oda rak majd fészket a közelbe, vagy épp hozzátok.


Ha kislány galamb, akkor a fiú elcsalja és az ösztön ilyenkor nagy úr. Érzi, hogy már minden oda köti ahova a párja hívja. Mivel az idegen galamb, ezért nem oda viszi hozzátok. ...ha csak nem kap ott enni ő is, mert akkor a biztonságot választja esetleg az idegen madár is, ha nem látja benned mint emberben a veszélyt, még ha szertettel is fogadod, mert tudom úgy fogadnád, de az idegen galamb a veszélyt látja minden emberben és menekül. Igaz, ha eleinte megszokja a jó helyet az idegen galamb is, akkor már a félelmén úrrá lehet a bőséges táplálék megléte miatt, ha nem lát a közelségedben veszélyt.


Na, majd kiderül. Ha oda megy a majdani párja, akkor ne akarj vele először közelről barátkozni, csak távolabbról. Akkor talán nem ijed meg, ha nem közelítesz hozzá az elején, amíg esetleg jobban odaszokik.

2018. márc. 19. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:

Igen, remélem így lesz.Azt se bánom, ha nem jön hozzám, csak ne essen baja, jó élete legyen.

Már pár éve van az udvarunkon 2 vadgalamb/párban/. A fákon laknak, alszanak, tetőn.Van egy magas nagy madáretetőnk, amibe télen-nyáron teszek eleségeket, vizet a kismadaraknak, mindennap bőven.Rengeteg madár eszik benne, főleg veréb, de más fajták is.

Ez a 2 vadgalamb is így szokott ide, és nem mennek el már pár éve.Mindig itt vannak, max.utca villanyvezetéken, szomszéd ház tetején.Ha viszem a kaját, már repülnek oda, kb.fél méterre engednek magukhoz közel, vagyis ők jönnek maguktól ilyen közel hozzám, én nem erőltetem, nem közeledek.Itt költenek mindig a fáinkon van fészkük, már 2-szer a vihar lesodorta a fészküket, de mindig újat építenek ugyanoda.

Az én kis galambom már borzasztó, ha bemegyek hozzá egyből a fejemre repül, tépi a hajam, fülem csípi, ha felnyúlok hogy leszálljon, jól belémcsíp, elrepül, de azonnal jön rám, burukkol és majd szétszed.

2018. márc. 20. 21:59
 30/34 anonim ***** válasza:

:) :) ...igen, ilyen amikor jó szerető gazdija van. Nagyon meg tudja szeretni a galambocska azt aki nagyon szereti őt. Sőt folymatosan viszonozza a szeretetet. Ő nem érdekből szeret mint egy nő (legtöbbször), hanem feltételek nélkül, mert már hozzád szokott és tudja, hogy senki más nem lehet ilyen jó hozzá.


Itt írtad korábban:

"Szeretném ha szabad lenne, de visszajárna mindig.

Veszek hozzá még 4-5 galambot, így hátha csapatnak érzik magukat és nem mennek el."


Arra érdemes figyelni, hogy lehetőleg ne azonos nemű galambot tegyél mellé, mert akkor verekednek a vezér pozícióért. A fiú galambok mindig megtépik egymást, amíg el nem dől a rangsor.

A lányok is összeugranak időnként.

Az ellenkező neműek viszont inkább párba állnak és utána már ragaszkodnak egymáshoz. Viszont a fiú galamb megnézi így is a lányokat és forog, udvarol nekik, de nem áll össze másikkal. Havonta udvarol a párjának és lehet rá számítani, hogy minden hónapban készül két tojás, amiből kisgalamb lesz.

Ha már túl sok a szaporulat, akkor kicsi műanyag tojást lehet megpreparálni. Valamit bele kell tenni, hogy kicsit nehezebb legyen, azután megragasztani, hogy zárt legyen, és a tojást arra kell kicserélni. Azt is úgy kezeli, melengeti, mint ha valódi lenne.


Könnyen lehet, hogy ott marad, ha ő a fiú, és a lányt is ott tartja.

2018. márc. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!