Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért nem mentik meg a termész...

Miért nem mentik meg a természetfilmekben azokat az állatokat akiről tudják higy meg fognak halni?

Figyelt kérdés

Sok természet filmet néztem és rengetegben hagyják az állatokat elpusztulni. Mikor a jegesmedvét követik hetekig és felveszik hogy éhen hal, mikor az oroszlán, zebra , elefánt, majom , pingvin stb kisállat elkeveredik a szüleitől, mikor sebet kap egy tigris egy gazella egy gnu stb miért nem látják el??

Megértem hogy egyensúly csak ezzel az a baj hogy rég nincs. Kezdve ott hogy a medve az okvadás miatt ha éhen ami miattunk van, az összes felsorolt állatot írtják az orvvadászok. Szóval ezt az egyensúlyt már rég felrúgruk emberek hát miért kell végignézni és mégjobbam felborítani? Vagy ez is csak üzlet minél drámaibb annál többen veszik? Azt hiszik ettől mindneki megváltozik és jobb lesz? Miért nem segítenek? Rengeteg életet megmenthettek volna. A figyelt állatokon kívül remgeteg pusztul el ígyis. Vagy nincs igazam és én látom rosszul?



2018. júl. 23. 16:58
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
54%
A Dallasban meg hagyták, hogy meghaljon Bobi! Na az milyen durva volt!
2018. júl. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:
71%

Nagyon helyes, hogy nem avatkoznak bele a természet dolgába, mert amibe az ember beavatkozik, abból jó sosem szokott kikerekedni.


Most miért jó neked, ha a jegesmedvéket/oroszlánokat hozzászoktatják az ember jelenlétéhez? Oda fog menni az emberek falvaiba, és megeszi a gazdaságukban termelt állataikat/javaikat, a gyerekeket meg megöli. Te mit szólnál hozzá, ha vadállatok tennék tönkre az életed munkáját? Naugye!


Pont állatvédő filmekben is bemutatnak néha eseteket, ahol majmok támadják meg nagy csapatban az embereket, és az összes lakásban hagyott újszülött kisbabákat megölik. Neked is jól esne, ha a tieddel tennék?


AZ az állat azért vadállat, mert a természetben a helye, és nem az emberek között. AZ el tudja magát látni, a természet így alkotta meg őket!

2018. júl. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
87%

Egyrészt igazad van. Másrészt azért nincs, mert az élet körforgását mutatják be az ilyen természetfilmekben. Nem üzletből. Pont tegnap láttam az Ozone tévén egy hosszú dokumentumfilmet, hogy vannak, akik azért munkálkodnak (köztük orvos), aki áttelepítse akár 1000 kilométerre is azokat az állatokat, akik egyik helyen kihalófélben vannak, de máshol túlszaporodtak. Helikopterről kábítóinjekció, de azonnal leszállt az orvos, hogy beadja az ellenszert, mert elpusztult volna. Mikor felállt az állat, szállították tovább, mint írtam több száz, ezer kilométerre. Volt köztük zsiráf, fehér orrszarvú, sorolhatnám.

Miért engedik meghalni őket, amiről te írsz? Azért, hogy bemutassák, milyen az élet akkor is, ha épp nem forgatnak. Mondjuk amikor széttépi egyik állat a másikat, azt én sem bírom nézni. Addig becsukom a szemem. Lehet rajtam röhögni, de tényleg nem bírom a látványt.

2018. júl. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
90%

Tipikus eset mikor valaki teljesen túltolja az állatvédelmet..


Az embernek nem dolga megmenteni minden állatot. Még ha éppen filmezi ,akkor sem. Nem az ő dolga,nem övé az állat,és nem szorul segítségre.Ha gyenge ,akkor elpusztul. Pont akkor tesz jót ,ha hagyja békén őket és csak megfigyeli mi történik. Ha levadássza egyik a másikat az a természet rendje,a ragadozónak ennie kell. Ha megsebesül egyik másik, akkor nem jön a doktorbácsi,hanem vagy meggyógyul vagy elpusztul vagy megeszik más állatok a gyengét. Ettől működik a természetes kiválasztódás.

2018. júl. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
88%
Érzelmi alapon ítélkezel. A természet rendje meg az, hogy az életrevalóbb marad életben és szaporodik.
2018. júl. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Hogy gondolod a megmentést? Adnak neki enni? Ellátják a sebeit? És miután vége a forgatásnak és már nem lesz, aki segítse őket, akkor mi fog történni? Igen, felrúgtuk, nagy szívás. De nem lehet minden állatot megmenteni. Ha elvinnék őket állatkertbe, vagy ahol gondozzák őket és nem halnak éhen, vagy falják fel őket, akkor a szomorúságba halnának bele, mert ők már tudják milyen vadon élni, szabadon, nem pedig ketrecek között. Lehetséges, hogy ha választhatnának, akkor inkább éhen halnak, mintsem ketrecben éljenek. Persze szomorú, én is sajnálom őket, de... ezt tényleg a természet alakítja.
2018. júl. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
47%

"az állat, szállították tovább, mint írtam több száz, ezer kilométerre. Volt köztük zsiráf, fehér orrszarvú, sorolhatnám."


Ja, ja, mielőtt ott már mindet kiirtották. Meg aztán nem láttuk a film valódi végét sem. Csak azt, hogy elvitték teherautóval őket. Valahova. Aztán két bokorral arrébb kidobták a dögöket. A film volt a lényeg, nem az állat. Azért fizetnek....te meg jól izgultál, hogy sikerült beadni a kábító, meg a feltámasztó injekciókat.

2018. júl. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
77%

Elmondok egy történetet. Gyerek koromban volt mamám udvarán egy nagy tuja, aminek az egyik ága veszélyeztette a házat, ezért ki kellett azt a részét vágni. Amikor nekiálltak kiesett egy vadgalambfióka a fészekből. Előtte már neveltem kismadarakat, kértem mamámat, had neveljem fel hogy szabadon engedhessem. Azt mondta nem, ha kiesett akkor az a természet rendje hogy elpusztuljon, az embernek ebbe nem szabad beleavatkoznia.

NAMÁRMOST. A fióka az emberi beavatkozás miatt esett ki, mert ki akarták vágni azt az ágat amin a fészek volt. Alapból a természet rendjébe nem szabad beleavatkozni azzal, hogy megmentjük a halálra ítélt állatokat, de kérdem én, nem avatkoztunk be máris a természet rendjébe? Ráadásul negatív hatással. Pont ugyanúgy, ahogy ennél a fiókánál is. Nem engedte hogy felneveljem, viszont édesapám a kedvemért úgy vágta ki az ágat, hogy a fészek része épp megmaradjon, a kiesett fiókát pedig visszatette, a szülei felnevelték és kirepült.


Szóval én azt mondom, hogy préda-áldozat témába nem szabad soha beavatkozni, de amikor az állatok valami olyan miatt esnek beavatkozásra szoruló helyzetre, amit az ember okozott (és nagyon sok ilyen helyzet van, lásd mikor szemét szorul rájuk vagy ilyesmi) akkor szerintem ha segítünk rajtuk az nem beavatkozás a természet rendjébe.

2018. júl. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
51%
A bálnákat, jegesmedvéket igenis védeni kell. Nincs már egynesúly, mind kihal, ha mi nem állítjuk vissza...
2018. júl. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
58%
Mármint ez egyszerű matek. Ha egyszer drasztikusan felborúlaz egyensúly, akkor az magától nem tud helyreállni, hanem exponenciálisan romlani fog...
2018. júl. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!